Engelli Olmak Gülerken Ağlayabilmektir

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Hani bir söz vardır 'ağlarken gülmek' diye. Bu gülüş, genellikle yaşamdaki olumsuzlukları görmezden gelip polyanıcılık oynayanlar insanlara has bir durumdur. Yada içiniz kan ağlasa bile çekilen acının başkaları tarafından bilinmemesi veya gizlenmesi amacıyla yüzümüzde ki sahte ifadeyi anlatır.

Yaşamın tüm acımasız gerçeklerine karşı sahte gülüşler.
Her engelli aynımı bilemem ama ben yılların kas hastası, dinazor bir engelli olarak milyonlarca kez sahte gülüşmeler yapmışımdır.
Bu sahte tebessümleri, ne kendimi kandırmak adına nede polyanacılık oynamak adına yaptım.
An oldu ağlamaklı gözlerle bana bakan annemi neşelendirmek için, an oldu kardeşlerimin benim ve hastalığım hakkında ki endişelerini hafifletmek adına sahte gülüşmelerim oldu.

Görünürde iki yüzlülük diye adlandırılabilecek bu tutum gerçekte, içinde büyük dramların yaşandığı yüreğinde fırtınalar kopsa bile hayata tutunmaya çalışan biz engellilerin dramının bilenmeyen öyküsüdür.

F

Fırtına

Guest
gülerken ağlamak!

şu an gözlerim doldu diyebilirim.. (hatta gözlerimden yaş gelmeye başladı) ben ve özge gülerken o kadar çok ağladık ki! ama kimse görmedi..........ağlarken bizi........polyannacılık oynadık senelerce.. oynamak zorundaydık.. gülerken ağladığımı özge ye pek belli etmedim.. ama özge nin gülerken ağladığı o an'lar hiç gözümden kaçmadı.. keşke derdim, keşke.. Allah'ım sol bacağımı al kızıma ver.............boncuk gözlerde bir damla yaş olmasın............bebeğim ağ-la-ma-sın..............benim gülerken ağlamam önemli değil di ama özgeciğimin gülerken ağlaması dayanılacak gibi değildi..

yüreğimizde fırtınalar kopan, 'biz' engelliler, 'gülerken ağlayan' larım, 'biz' i çok seviyorum..

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Sözleriniz bir annenin kızı/oğlu için fedakarlığında sınır olmayacağını bir kere daha yazmış olduğunuz bu mesajla göstermiş oldunuz. Bende sizin yazınızın okurken ağlamaklı oldum. :)
Yaşamın bizi hep güldürmesi temennisiyle...

Tekerlekli Sandalye