Engelli olmayan birisi kullanım için aracını engelliye verebilirmi

• Konuyu başlatan matagun19
  • Başlangıç tarihi
M

matagun19

Guest
merhaba aslında sormak istediğim basit birşey ama biraz karışık
ben %86 özürlüyüm ticarette iflas ettim ve o yüzden üzerime hiç bir mal varlığı alamıyorum zaten alma gücümde yok abim özürlü değil benim H sınıfı ehliyetimde var ve abimin otomobiline özel tertibatla kullanıyorum ( abim özürlü olmadığı için ruhsata işli değil) otomobil benim için lüxte değil yürüyemiyorum yani otomobil benim binevi ayağım. Bir kaç defa trafiğe yakalandım sıkıntı çıktı tertibat işli olmadığı için.Ama bende üzerime hiç bir şey alamıyorum.İflas ettiğim için adıma haciz var.Üzerime otomobil aldığım zaman haciz yapılır.Bu bana saçma geliyor çünkü otomobil benim lüxüm değil ayağım.İnsanın ayaklarına haciz yapılıyor.Meclisteki tüm milletvekillerine mail attım.Engelli bir kişinin ayağı olarak kullandığı otomobile haciz olmasının nedenli doğru olduğuna dair gerekli düzenlemeler yapılması için ama hiç birisinden cevap alamadım.Şimdi benim sormak istediğim otomobil yine abimin adına olmak kaydıyla tüm kullanım haklarını noterden yada trafikten bana vererek otomobilde gerekli tertibatı ruhsata işletmem mümkünmüdür?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Emin olmakmakla birlikte böyle bir şeyin mümkün olacağını zannetmiyorum. Siz yinede trafiğe bi sorun isterseniz.

M

matagun19

Guest
Nasıl sağlıklı insanlar iflas edip borcu olup tüm mallarını hatta ve hatta yazlıklarını triblexlerini başkaları adına alıp kullanabiliyorlarsa demekki biz engellilerin iflas etmeleri batmaları çıkmalarıda yasak sanırım :) buna da şükür diyelim

İsen Buga

Üye
Üye
Mecburen Polisler araç kullanmanızı engellerler...
Polislere bir sürü evrak ayrıyetten ehliyet ve ruhsat yetmedi hastane tahlilleri bunun yanında nasıl araç kullanılacağına dair yönetmelikler hakim kararları ayrıca üzerine hiçbirşey alamayacağına dair hukuk kuralları gösterebilir misin?

Garibim Polis sadece ruhsata ve ehliyete bakar diğerlerine kafası basmaz...
Hal böyle iken olacağını sanmıyorum...

ruhsata araç sahibinden başkası kullanamaz diye şerh konulmalı.. Atıyorum noterden aldınız başkasının araç kullanabilir belgesi; ruhsata işlenmez zaten.. işlenmedikçe ben olsam vekaleti göstermeksizin aynı aracı sürmeye devam.. buna çözüm getirmek lazım. Yasal mevzuat varmı bilmek gerek..

Birde şunu deneyin, sizin züerinize hibe araç konusunu: belki bu sistem tutar.

İsen Buga

Üye
Üye
tüm alternatiflerimi tükettim sanırım olmayacak.

demasu

Üye
Üye
merhaba aynı dert bendede var sen bir çözüm yolu bulabildinmi arkadaım

Tekerlekli Sandalye