Engelli otomobil satışı

Bir umut

Üye
Üye
Arkadaşlar benim 1986 otomatik mersedes aracım var.Ben bu aracı satmak istiyorum .Önceden noterde satışı verip iş bitiyordu .şimdi kanun değişti aracı normale çevirip öyle satabilirsin diyorlar .Bu engellilere bir eziyet değilmi .alırken eziyet satarken eziyet bukonuda bilgisi ola varsa bizleri aydınlatırsa sevinirim aracım elden gaz firen tertibatlı

İsen Buga

Üye
Üye
sen yada alıcı aracı normale düzenlemeden, eski haline getirmeden ve aparatları sökmeden satış yapamaz. Onun için epey belge gerektiriyor.

Bir umut

Üye
Üye
Yakın zamanda engelli aracını normal kişiyé satan varmı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
araçta özel tertibat varmı? varsa onu söktürmeniz gerekir. yoksa noterle iş biter.

Bir umut

Üye
Üye
Özel tertibat var ruhsata sakat arabası diye yazıyor.vizeye falan girmeme gerek varmı

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tertibat varsa, tertibatı söktürmeden satamazsınız.

aydokar

Üye
Üye
Selamlar benimde tertibatlı aracım var ancak ruhsatta tertibattan bahsetmemiş, sadece engelli aracı ve sahibinden başkası kullanamaz yaziyor. Kısaca tertibatı kendim soksem aracı muayene yaptırmaya gerek varmı direk satabilirmiyim?

VIA A4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İsen Buga

Üye
Üye
Ruhsatta tertibat yazılması konusunda emin değilim. ancak sahibinden başkası kullanamaz yazısı dikkat çekici. Tertibat var kabul ediliyor.
Bildiklerimi sıralıyorum: Belki farklı yoldan çözersin. TSE belgesi yetiyor ancak muayene sonucu istenir mi istenmez mi karışık konu. İşi sağlama almak istersen hepsini yaptır. Yada aracı biraz ucuza sat ki alıcı yaptırsın.

Kral6363

Üye
Üye
Tertibat varsa, tertibatı söktürmeden satamazsınız.

Abilerim konu dışı olacak ama kusura bakmayın ben engelliyim araba almayı düşünüyoruz arabayı alirken devirini eşimin üzerine geçireceğiz araba 2000model reno19 piyasa fiyatı 15bin 25bin tl arası bundan dolayı 2022maasi veya evde bakım maşımız kesilirdi evde 3kisiyiz başka hiçbir gelirimiz yok Net bilgisi olan bilgi verebilirim lütfen.

İsen Buga

Üye
Üye
Eşiniz nerde yaşıyor sizden ayrı mı? Bunu sosyal hizmetleri soracak değil mi?
Söyle sorayım: Ev alacaksınız kiraya vereceksiniz. Ev eşiniz üzerine olacak. Soru: eşinizle ayrı mı yaşıyorsunuz? cevabınız hayır işe ev işleme dahil oluyor. Gerisi sen düşün: 2022 kesilir mi? evde bakım maaşı kesilir mi? sen düşün..

Tekerlekli Sandalye