Engelli Otopark İşgali..

İskender Durgun

Üye
Üye
Saat 15:00 ; Kardeşim arıyor. Hazırlanın diyor, dışarı çıkacağız. Dışarı çıkmak mı? Tekerlekli sandalyede olanlar beni daha iyi anlıyacaklardır. Sevindik. Hadi hazırlanalım dedim anneme. Annem de engelli. İlk önce onu giydirdim. Sonra ben hazırlandım...

Saat 15:30 ; Kardeşim aradı tekradı: İskender sen gelme! Niye? Rampanın önüne ve de engelli otoparkına arac park etmiş. Annem hazırsa insin. Arabanın plakasını ver hemen dedim. 06 DA 4503... Hemen 155 polis imdatı aradım. Durumumu izah ettim. Annem gitti. Ben evde kaldım. Çok sinirlendim. Annemde rampadan iner. Kaldırımdan inmekte zorlanır. Ben pencereye çıktım. Şimdi trafik polisi gelecek, aracı ordan çekecekler dedim. Beklemeye başladım...

Saat 16:00 ; Ne gelen var ne giden. Sinirimden duramıyorum. Pencereden indim. Girdim internete. 155 Ankara Polis sitesine girdim. Şikayet formuna içimdeki siniri döşendim. Mailime hemen geri dönüş yapıldı. Diyordu ki 'şikayetiniz ilgili birime iletilmiştir.' Tekrar pencereye çıktım...

Saat 16:15 ; Ben penceredeyim. Bir anda trafik çekiçisini gördüm. Ya nasıl sevindim anlatamam. Çekici 5 dakikada arabayı çekti götürdü.

Saat 16:30 ; Ben mutfaktayım. Müthiş bir sevinç var içimde. İçimin yağı eridi. Arabanın sahibini düşünüyorum: Aaaa araba yok, nerede? Çalındı mı? Polisi arayayım. Karakola başvurun. Taksi çağırayım. Bindim taksiye karakola geldim. Karakolda bir telaşla dert yanıyorum. Karakoldan yanıt: Arabanız çekilmiş yanlış yere park etmişiniz. Gidin oto parktan arabanızı alın. Bir sürü para bayıl bakalım.

Acaba beni düşünmüş müdür? Küfretmiş midir bana? Ya da benim sıkıntımı içinde duymuş mudur?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Abi senin sıkıntını içinde hissedecek kadar düşünceli biri olsaydı oraya park etmezdi zaten. Ama bu ona ve onun gibilere çok iyi bir ders olmuş. Keşke herkes senin gibi şikayet etse. Çoğu zaman kim uğraşacak deyip şikayet edilmiyor. Bu durumda aynı duyarsızlığın devam etmesine neden oluyor.

Sairane

Üye
Üye
abi süpersin :D. sinik olmamak lazım. helal sana. :D

Tekerlekli Sandalye