Engelli Otoparkı Hakkında Yardım

mesutttt

Üye
Üye
Arkadaşlar H sınıfı ehliyetimi aldım. Otomatik vites araç kullanabilir yazıyor ehliyetimde. Herşeyi babamın üstüne ait olan otomatik vites aracımız var. Onu ben kullanıyorum ve engelli yerine park ediyorum. Ama sıkıntım şu ki plakada engelli işareti yok. Bu yüzden araca ceza yazılma ihtimali yüksek. Şuana kadar isparklara bıraktım başbakanlık kartını gösterince hiçbir sıkıntı olmuyor. Ben gönül rahatlığıyla aracımı engelli otoparklarına bırakmam için ne gerekir ? Aracı hem babam hem ben kullanmaya devam edicem.

İsen Buga

Üye
Üye
Trafik Şubeden(bulunduğunuz ilde) Araç sizin üzerinize değilse bile Özürlü Kimlik kartı alırsınız. Ehliyetnizde otomatik vitesli araç kullanır yazıyor sorun yok. PArk etmeye gelince yine de sorun yok. Ceza yazmaz. Engelli kimliğinizi cam üstüne bırakıp giderseniz aracınızı da otoparktan çekemezler.
Geriye birşey kalıyor: araç sahibi sana noterden vekalet verecek: ÜZerime ait oaln aracımın Oğlum ... ad soyad kullanmasına izin veriyorum imza bitti..

mesutttt

Üye
Üye
Bilgi için çok teşekkürler. Herşey tamamda vekalet ne için bir tek onu anlayamadım.

İsen Buga

Üye
Üye
uzun prosedür: işi bilmeyen polis ile karşılaştığında muhtemelen ceza yiyeceksiniz. Öyle hakkınız olduğu halde yine de ceza yiyeceksiniz. İptal için mahkeme ile uğraşacaksınız..
Bunlar başınıza gelmemesi için yanınızda: yönetmelik taşımak zorundasınız. Polis ceza yazmadan önce yönetmeliği bir göstermek zorundasınız.
Mahkemeye düşdünüz diyelim her olasılığa karşı: Vekaletiniz yine de Mahkemede sorulacak. Araç SAhibi özürlü biri için araç kullanmasına izin vermiş ise bunun noter dastikli onayı soracaklar..
Olurda başınıza gelirse bilginiz olsun .

mesutttt

Üye
Üye
Çok faydalı bilgiler. Teşekkürler.

Tekerlekli Sandalye