Engelli rapor oranı nasıl ögrenebilirim

Mert67

Üye
Üye
Benim devlet hastanesinden aldıgım 100/80 agır özürlü raporum var, babam anmem vefat etti, bende babamda ölüm aylığı almak için başvurdum ssk ya, ssk devlet hastanesinden alınan raporu önemsemedi, beni üniversite hastanesine gönderdi orada muaye ettiler bize siz gidin biz raporu ankaraya göndeririz dediler rapor oranını söylemediler, ankaradan bana maaş baglandı ama 1 yıla yakın sonra sskdan bizi aradılar, bize bir kagıt verdiler tekrar üniversite hastanesinde muayene olacaksın dediler, biz gittik yaklaşık 40 dakika uzman doktor ile profösör beni muayene etti, bize rapor verdi raporda tedavi ile çalışma olanagı yoktur yazıyordu, bir kaç bir şeyler daha yazıyordu ama 100 kaç oran verdiği yazmıyordu, o raporu yazı işlerine verdik, raporum ankarada 5 6 yeri dolaşmış, kabul edilip bana ölüm aylığı bagladılar ama raporun 100 kaçla maaş bagladıgını bilmiyorum, raoprumun 100 kaç oranı oldugunu bilmiyorum bunu nereden ögrenebilirim, raporun bir örnegini nasıl nereden alabilirim bilen varsa cevaplayın lütfen

septik

Editör
Editör
@Mert67

Öncelikle başınız sağolsun, anne, babanıza Allah rahmet eylesin.

İlk aldığınız rapor 1 yıllık süreli olarak verilmiş olmalı, süre dolunca yeni rapor istenmiş.

Yetim maaşı bağlanması için en az tek bir hastalığa bağlı olarak %60 oranında rapor almanız gerekirki maaş bağlansın, sizin yetim maaşınız bağlandığına göre %60 ve üzeridir.

Son alınan sağlık raporları e devletten e nabıza er geç yansır, henüz güncelleme yapılmamışsa daha sonra görebilirsiniz.
Ama dilerseniz önce 170 sgk mu arayıp bilgi almaya çalışın işe yaramassa raporu aldığınız hastahanenin sağlık kurulunu arayarak bilgi almaya çalışın.

Mert67

Üye
Üye
@Mert67

İlk aldığınız rapor 1 yıllık süreli olarak verilmiş olmalı, süre dolunca yeni rapor istenmiş.

Yetim maaşı bağlanması için en az tek bir hastalığa bağlı olarak %60 oranında rapor almanız gerekirki maaş bağlansın, sizin yetim maaşınız bağlandığına göre %60 ve üzeridir.

Son alınan sağlık raporları e devletten e nabıza er geç yansır, henüz güncelleme yapılmamışsa daha sonra görebilirsiniz.
Ama dilerseniz önce 170 sgk mu arayıp bilgi almaya çalışın işe yaramassa raporu aldığınız hastahanenin sağlık kurulunu arayarak bilgi almaya çalışın.
Allah razı olsun sagolasın,
@Mert67

170 aradım onlardA rapor oranını bilmediklerini söylediler, hastane gitsem raporun bir nüshasını verirlermi yoksa rapor için yine heyetemi girecem

septik

Editör
Editör
Neden yeniden heyete girmeniz gereksinki zaten rapor verilmiş. Hastahaneye gitmeden önce raporu aldığınız hastahanenin sağlık kuruluna telefonla ulaşın belki gitmenize gerek kalmadan oranı söyleyebilirler. Aynı zamanda raporun bir nüshasını alabilme imkanının olup olmadığınıda öğrenebilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye