Engelli raporu alırsam emekli maaşımda artış olurmu?

Bkaraer

Üye
Üye
2005 yılı 4A SSK emekliyim.2012 yılından beri kalçamda protez var normal ayarın üstünde 3.5 cm. Engelli raporu karşıma sık çıkmaya başlayınca bende rapor almaya düşünmeye başladım.( Düşünün uçağa binmeden güvenlikçi bana engelli raporun var mı dedi.)
Engelli raporu alınca emekli maaşım aldığım için pek sanmıyorum artışı olur mu.? vergi dairesine başvuru neden (?) bana bir gazi öğütledi

Moderatörün son düzenlenenleri:

İsen Buga

Üye
Üye
Emeklisiniz.
Vergi dairesi için sadece emekli olmayıp çalışanlar içindir. Siz ileride çalışmaya yeniden başlarsanız o başka vergi indirimi talep edebilirsiniz (2008 öncesi işe girişlilere vergi indirimi alınması şart), Şuan senlik birşey yok...
Emekli maaşında artış olmaz.
Engelli raporu veya engelli kartı herkes alabilir. Örneğin yaşlanınca sağır olabilir gider engelli kartı çıkartabilir , alabilir. Allah korusun merdivenden düşüp sakatlanabilir gider engelli kartı çıkartabilir. Mecburiyet yok..
Ama güvenlikçi sizin iyiliğiniz için sormuş. Çünkü o kart ile uçağa indirimli binebilirdiniz. Refekatçı yazıyorsa refekatçiniz ile birlikte( kartta isim yazmaz herhangi arkadaş akraba yada komşunuzu yada yanında sana yardımcı olacak herhangi yabancı yolcunuzu ) refekatçi gösterir indirimli binebilirsiniz. GÜvenlikçi o amaçla bilgilendirmek istemiş ama üzerine gitmek istememiş olabilir(sadece insanlık görevi yaptığı düşünmüş), ille de al dememiş sana, mecbursun dememiş.

Tekerlekli Sandalye