Engelli raporu almak

HülyaArslan

Üye
Üye
İyi günler öncelikle yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

Benim sorum olcaktı.İlk raporumu karabük devlet hastanesinde %36 almıstım yaklaşık 2 yıl önce de ankara numune de %38 raporu almıstım ama numune hakem hastane oldugu için tekrar karabükde baslatamayacagımı söylediler dilekçe yazdım fakat ses cıkmadı 183 ü aradığımda karabükte baslatabilirsiniz tekrar demişlerdi tekrar baslatırsam yükselebilir mi bi kaç kişiye sordugum da numunenin üstüne çıkmaz dediler tekrar basvurmalımıyım?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Aretias

Üye
Üye
hülya hanım rapor ne için ve kaç olmasını istiyorsunuz raporunuzun

HülyaArslan

Üye
Üye
Ömss için istiyorum en çok yüzde 40 gerekiyo galiba yüzden 40 yükseltmek istiyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aradan 2 yıl geçmiş aslına bakılırsa dilediğiniz yerden yeni rapor alabilirsiniz. Alacağınız raporun oranını tam kestirmek imkansız. Zira sakatlık - hastalığınızı bilmiyoruz. Eğer sakatlığınızı söylerseniz "sakatlık oranı cetveline" bakalım bi karşılığı varmı diye...

HülyaArslan

Üye
Üye
Ben baktım da pek anlayamadim:)
Sol elimde işaret parmağım yok sağ bilegimde anne karninda olusan bi iz var
Sol bacağım daha kısa veaygimda şekil bozukluguna bağlı kireclenme var
Sag ayağımda da yine şekil bozuklugu var
Bide biraz kalça düşüklüğü var

Raporu etkilermi biliyorum ama doktora soylememi önerdiler daha önce menenjit geçirdim
Ayrıca anemi ve 1 yildan beri panik atak tedavisi görüyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anladım. Siz rapor için müracaat ettiğinizde tüm hastalık - sakatlıklarınızı sıralayınız. Hepsi için azda olsa bir oran verilip daha sonra bu oranlar baltazar formulüyle birleştirilir. Ben %40 ın üzerinde bir oran alacağınıza inanıyorum...

HülyaArslan

Üye
Üye
Umarim alırım da ankara numuneden aldıktan sonra Karabük devlet hastanesi baslatamayacagimi söylediler

Tekerlekli Sandalye