Engelli raporumun süresi bitmek üzere?

meraleda

Üye
Üye
Merhaba,%64 oranında 1 yıl süreli engelli raporum var.raporumun süresinin bitmesine 2 ay kaldı.Malulen emekliliğe başvurdum,sgk 1 ay sonra sonuçlanır dedi.malülen emekli olursam süreli engelli raporum için tekrar heyete girmem gerekirmi?yoksa malulen emekli olduğum için gerek yokmu?:confused:

Bio

Üye
Üye
SGK size gerekli bilgiyi verir malülen emekli olabilmeniz için tek rahatsızlıkda yüze 60 oran almanız gerekir aksi halde malülen emekliliğiniz sıkıntı gerçi yeni bir düzenleme ile bazı rahatsızlıklara hastalıklara malülen emeklilik hakkı tanındı ama konuyu daha araştırmadım bende umarım istediğinizi alabilirsiniz dua ve muhabbet ile kalın...

Bio

Üye
Üye
Rahatsızlığınız engeliniz nedir tam olarak ?

meraleda

Üye
Üye
Rahatsızlığınız engeliniz nedir tam olarak ?

MS hastasıyım ve MS Hastalarına malulîyet hakkı tanınsın diye imza kampanyası başlatmıştım. Başarıyla sonuçlandı kampanyam da sorumun yanıtını alamadım:/ bilen birileri varsa lütfen yazsın.. Sağlıklı günler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O eski rapor malulen emeklilikte işe yaramaz. Bir hükmüde yoktur. Malulen emeklilikte süreç şu şekilde işler. Hasta / engelli kişi malulen emeklilik için sgk ya başvurur, sgk gerekli kontroller için hastaneye sevk eder, hastane hastalığa, sakatlığa dair bulguları ankara'ya iletir ankara maluliyet dairesi bu kişi "malulen emekli olur" derse emekli edilirsiniz.

meraleda

Üye
Üye
raporum eski değil geçen yıl almıştım,ayrıca maluliyet için heyete girdim.sonuç bekliyorum.

Bio

Üye
Üye
Tek rahatsızlık oranı bildiğim kadarıyla yanlış değilsem % 60 diyebiliyorum malülen emeklilikte...

Tekerlekli Sandalye