Engelli raporumuzu yenileyemiyoruz

acemoglu

Üye
Üye
8 Mart 2008’de biten %98 engelli raporumuzu 17 Mart 2020’de %97 olarak yeniledik. Raporumuz 1 yıl süreli idi. Annemiz felçli olduğu için konuşamadığından 6 Nisan’da vasi davası açtık. Pandemi nedeniyle mahkemeler ertelendi. Sonra adli tatil girdi ve ancak mahkeme 8 Eylül’de görülecek. ÖTV muafiyetinden yararlanabilmek için 6 ay bitmeden kullanılması gerekiyor. Bu süreye bizim yetişmemiz imkansız görülüyor. Rapor yenilemek istesek Sağlık Bakanlığı 1/1/2020’den sonra alınan süreli raporlar için rapor yenileme yapmıyor ve bu raporlar benim için şimdilik süresiz diyor. Ancak vergi dairesi bu düzenlemeyi kabul etmiyor. Kısaca arada kalmış bir durumdayız. Bu konu ile ilgili Gelirler İdaresinin düzenleme yapması gerekmez mi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kurumdan buna dair özelge isteyip, gelen özelgeyi, vergi dairesine verin.

acemoglu

Üye
Üye
İlginiz için teşekkür ederim. Özelgeyi hastaneden İsteyip vergi dairesine mi vereceğiz yoksa tam tersi vergi dairesinden hastaneye mi vereceğiz?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
GİB (gelir idaresi başkanlığı) özelge isteyin, gelen özelgeyi vergi dairesine verin.

acemoglu

Üye
Üye
Vergi Dairesine özelge istemek için gittim. Özelge isteyin ancak red cevabı gelir dediler. Yine de başvuracağım.

badboy2580

Üye
Üye
merhabalar,kontrol şartlı b sınıfı ehliyet kullanıyordum myopati hastasıyım ama 22 yıldır her sene kontrollere girerek kullandım aracımı,ötv li araç için sağlık kurulu raporu aldım ve aaldığım raporun nöroloji ve ftr bölümünde emg sonucunun sağ alt ve üst ekstremitelerde normal olduğu,organların fiziki muayenesinde de en düşük not olarak 3/5 yazıyor genelde 5/5 ama il sağlık kurulu sürücü olamaz dedi ve itiraz ettim şimdi bekliyorum.sizce ne yapmam gerekiyor,önceki aldığım ehliyet kontrol raporunun süresinin dolmasına 6 ay olmasına rağmen e devletten baktığımda emniyet sayfasında ehliyet gözükürken nüfus işleri sayfasında gözükmüyor.ben en azından yine kontrol şartlı b sınıfı ehliyetime kavuşmak istiyorum ne yapılması gerektiğine dair fikriniz var mı

Tekerlekli Sandalye