Engelli raporuna 2. itirazdan sonra il dışına gönderecekler ne yapmalıyım?

mfatihtufan

Üye
Üye
Gecen sene 2011 ayinin ekim ayinda %86 surekli agir ozurlu verilen bir raporum vardi buna 2 hafta once itiraz edip %83 e dusurduler %90 otv indiriminden faydalanmak istedim simdi ne yapmam lazim tekrar itiraz etsem il disina gondereceklermis 6 ay beklesem olur mu
sizden cevap bekliyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet 6 ay bekleyip yeni rapor alabilirsiniz yada hemen itiraz edip hakem hastaneye sevk alabilir şansınızı orda deneyebilirsiniz, yada varsa başka bir hastaneyede hemen müracat edebilirsiniz.

mfatihtufan

Üye
Üye
Gunaydin iyi pazarlar baska bir hastaneye muracaat edemiyormusum 2 kez itiraz hakkim varmis bu sefer itirazimda il disindaki hakem hastaneye gondereceklermis bu 6 ay ile ilgili sureyle herhangi bir yazi gormedim o yuzden arastiriyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bir hastaneden bugun rapor alındıktan sonra istenilen oranı alamazsanız bir başka hastaneye hemen yeniden başvuru yapabilirsiniz, ancak aynı hastaneye müracat süresi 6 ay.

mfatihtufan

Üye
Üye
Ama sistemde gozukuyormus baska hastaneye gidebilmem icin itiraz yolu ile oldugunu soylediler bana

mfatihtufan

Üye
Üye
Beni itiraz etmem durumunda il disindaki hakem hastaneye gondereceklermis nasil olacak peki bilginiz var mi

mfatihtufan

Üye
Üye
Msnden online anlatabilir miyim eger bilginiz varsa anlatir misiniz çok acil bir durum msninizi soyler misiniz

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bakın aynı hastaneye giderseniz sizi evet hakem hastaneye sevk ederler hakem hastanenin verdigi oran nihai karardır ve sonrasında hukuki süreç gerekir, size yanlış aktarmışlar bir hastaneden rapor aldıktan sonra herhangi ikinci bir hastaneye gidip yeniden başvuru yapabilirsiniz ancak sizin orda hastane bir taneyse o zaman başka şehirden herahngi bir hastaneye müracat edebilirsiniz, demem o ki bir hastaneden rapor aldıktan sonra ancak o hastaneden 2. rapor için 6 ay beklemeniz gerekiyor yada itiraz yolunu seçmelisiniz, ama bunlarla ugraşmak istemiyorsanız ilk alınan hastaneden bagımsız olan başka bir hastaneye istediginizde gidebilirsiniz sistem böyle size yanlış aktarmışlar.

mfatihtufan

Üye
Üye
Bursa devlet hastanesinden aldim ben ilk raporumu 2011 yilinin ekim ayinda muradiye devlet hastanesinden aldim
geçen ay gittigimde bana siz bu hastaneye daha once gelmissiniz raporunuz icin saglik mudurlugune itirazda bulunmaniz lazim dedi bende itirazda bulundum beni sevket yilmaz devlet hastanesine yolladilar orasida %83 verdi ve saglik mudurlugundeki kisiye sordugumda tekrar itiraz etmem durumunda beni il disinda hakem hastaneye yollayacaklarini soylediler ya balikesir ya da istanbul tam olarak anlayamadim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Tamam siz ekimde rapor almışsınız, itiraz etmişsiniz sizi burdan aldınız süreniz dolmamış şevket yılmaz hastenesine gidin demişler sizde ordan rapor almışsınız ama istenilen oranda degil ve itiraz ederseniz sizi hakem hastaneye sevk edecekler sizin yani o hastanenin bir üst hastanesi hakem hastane hangisiyse sizi oraya sevk edecekler onlarda öyle söylemişler, yani bir çok hastanenin hakem hastanesi şehir dışında oluyor hastane dogru söylemiş sizin ögrenmek istediginiz nedir hastanenin kararını soruyorsanız uygulama doğru.

mfatihtufan

Üye
Üye
Benim ogrenmek istedigim simdi hakem hastane sehir disinda oldugu icin oraya gitmem biraz zor ben sehir disindaki hakem hastane yerine bu raporu tekrar burdaki baska bir devlet hastanesinden nasil çikartabilirim yani sehir disindaki hakem hastaneden baska bir çarem yok mu ?
Eger diyelim ki hakem hastaneye gittim orasida ayni raporu verdi ben artik baska bir rapor çikartamayacak miyim yazida hakem hastanenin karani kesindir yaziyor cunku

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet hakem hastane kararı nihai karardır ancak şöyle yapablirsiniz en son aldığınız rapor üstünden 6 ay geçtikten sonra yeniden başvurabilirsiniz. Yada hakem hastaneye gidip şansınızı ordan deneyeceksiniz.

mfatihtufan

Üye
Üye
Yani hakem hastaneden raporu alsam dahi 6 ay geçtikten sonra tekrar rapor yenileme hakkim mi oluyor

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Tabikide gittiginiz hakem hastane size 80 verdi işinizi görmüyor siz 6 ay sonra yeniden başvurma hakkına sahipsiniz zaten mantıksal açıdan bakarsanız size bu rapor verildikten sonra ömür boyu rapor alamazsınız diyemezler rapordan sonra ikinci rapor süresi 6 aydır.

mfatihtufan

Üye
Üye
Ama yonetmelikte 6 ay ile ilgili herhangi bir ibare yokki

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet ibare yok ama sanıyorum kurumlar arası yazışmalarda belirtmiş olmalılar ki 6 ay sınırı yazısına ibaresine ulaşamıyoruz ancak bir ve birçok rapor alan kişiden aynı şeyleri ögrendik hastanede zaten bize aynı cevabı vermiştir birinci rapordan sonra 2. rapor süresi 6 aydır.

mfatihtufan

Üye
Üye
Gerçekten mi? Yani ikinci bir raporu 6 ay sonra tekrar basvuru ile çikartabiliyoruz yani
benim raporumda agir ozurlu ve sureklidir yaziyor birsey farkeder mi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır size sürekli agır özürlü raporu verdik bir daha ömür boyu rapor alamazsınız diyemezler hastane sağlık kurulu kalemine gidip sorduğunuzda benim söylediklerimi aynen size aktaracaklardır.

mfatihtufan

Üye
Üye
Sizden allah razi olsun beni bilgilendirdiginiz icin
size son bir sorum olacak simdi ben daha raporu heyete teslim etmedim ordaki gorevli kisiye sordugumda %83 oluyor dedi goze gittigimde gozlerimde bozuk çikti 15-16 ama doktor sordu neden raporu istiyorsun otvden yararlanmak icin dedim bana hersey bitti birtek otv mi kaldi deyip hasta muayene edilememistir diyip gonderdi ve gozden hicbirsey vermedi simdi ben raporu heyete vermeden once bashekimle konusup mu evragi heyete teslim edeyim

Tekerlekli Sandalye