Engelli Sağlık Raporlarındaki çalışabilir ibaresi

ilbilge

Üye
Üye
Merhabalar, 05.05.2021 tarihinde %40 engelli raporu aldım. EKPSS'ye girerek öğretmen olarak atanmak istiyorum. Bunu belirtmeme ve çalışabilir ibareli rapor istememe rağmen raporumda çalışabilir ibaresi yok. İlgili memur yeni raporlarda istihdam/çalışabilir ibaresinin bulunmadığını söyledi. Sadece çalışamayacağı alanlar var. Orada da çok ağır işlerde çalışamaz yazıyor. Bu husus beni endişelendiriyor. Acaba herhangi bir sorun teşkil eder mi?

emir_t1

Üye
Üye
Merhabalar, 05.05.2021 tarihinde %40 engelli raporu aldım. EKPSS'ye girerek öğretmen olarak atanmak istiyorum. Bunu belirtmeme ve çalışabilir ibareli rapor istememe rağmen raporumda çalışabilir ibaresi yok. İlgili memur yeni raporlarda istihdam/çalışabilir ibaresinin bulunmadığını söyledi. Sadece çalışamayacağı alanlar var. Orada da çok ağır işlerde çalışamaz yazıyor. Bu husus beni endişelendiriyor. Acaba herhangi bir sorun teşkil eder mi?
Endişe etmeyin, engel teşkil etmez. Daha yüksek rapor oranı ile engelli olup, engelli öğretmen olan tanıdıklarım var.
Hatta, normalde öğretmen olma umutları yokken, ancak engelli raporu olunca öğretmen olanlarda var.
Ayrıca, raporunda daha yüksek engel oranı ve bakıma muhtaç, ağır engelli, çalışma olanağı yok, ibaresi olanlarda memur olabiliyor.
Özellikle kamuya alımlarda bu konuda bir sorun yok.
Engelli olmanız sebebi ile, olurda işinizi engellemeye çalışan sorunlu bir yetkili ile de karşılaşırsanız, hakkınızı savunun. Kasıtlı iş engellemeye çalışan tiplerde var çünkü.
Ayrıca Sizin rapor oranınız engellilikte taban oran, bu açıdan da hiç kaygılanmanıza gerek yok.
Allah işinizi rast getirsin.

Tekerlekli Sandalye