Engelli statüsünde memur olanlar emekli olduklarında ikramiye alabilir mi?

mrb..ben yeni üye oldum, 07.02.1972 doğumluyum 12.01.1993 yılından beri bir kamu kurumunda memur olarak görev yapmaktayım..2011 haziran ayında beynimden tümör alındı bunun sonucunda sağ kulağımın duyma siniri alındığı icin %100 duymamaktayım sol kulağımda da %35 duyu kaybi olduğu işitme testinde meydana çıktı ve yüzümün sağ tarafında da felç durumu mevcut bu şartlar altında bana %54 özürlü olduguma dair rapor verildi..galiba şu durumda benim malulen emekli olmam mümkün degil engelli erken emeklilik konusunda fazla bir bilgi sahibi değilim bana yardımcı olmanızı rica ediyorum ..bir de engelli erken emeklilikde maaş yada ikramiyenin verilmeme durumu var mı? şimdiden tşk ederim..

Merhaba, sonradan engelli olan va sakatlık oranı 50 ilâ yüzde 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5 bin 760, gün çalışmaları halinde emekli olurlar. Emekliliğinizde normal emeklilere tanınan tüm haklar sizede tanınır. Bu konuya dair engelli statüsünde emekli olanlar ikramiye v.b gibi alamaz diye bir kural yok.

bu konuda henüz emeklilik işlemlerime başlamadım ama cevremden bilindiği kadarıyla söylenenler yüzünden ikilemde kaldım..bir de sizin bu konuda bilgi sahibi olup olmadığınızı bilmiyorum ama sormak istiyorum ameliyat olmadan ve engelli olmadan önce ben bir bankadan kredi kullandım 3 yıl vadeli ve biliyorsunuz hayat siğortası da yapılıyor bikac ay önce bankanın müş.hizmetleri ile görüşmemde raporumu ve hastane belgeleri ile müracaatım istendi henüz o konuda da bi bilgi sahibi olmadığım icin bu konuda bilmemiz gerekli ince detaylar olabilir mi yani bankanın insiyatifine kalmamak adına yardımcı olabilecek birisi var mı burada..

Hayat sigortasına dair bilgim yok. Ayrıca hayat sigortasını yapanların şartları farklıdır. Onu en iyi onlar bilir. Yada bir sözleşme imzaladıysanız ona bakınız.

halil bey tşk ederim cevaplarınız icin..ben raporumu daha yeni aldım henüz vergi indirimine de müracaat etmedim acaba defterdarlık bu raporumu kabul edermi yada yenisini ister mi merak ediyorum..bir de benim yerime işyeri mutemetleri bu işleri yapabilir mi..

Banka kredi verirken:
Kredi özelliğine göre sigorta yaptırır:
Araba kredisi çekilecekse araba sigortası yaptırır
Ev kredisi çekilecekse ev sigortası yaptırır.
Kişisel kred çekilecekse sağlık sigortası yaptırır.
Sonuç itibari ile sigorta prosedürleri vardır.

Emekliliğe gelince bilinen şu: emekliler ikramiye almıyor ancak bu konuda çalışmalar var: Emeklilerin ikramiye almaları sağlanacak deniyor: dediğim gibi laf havada kaldı elle tutulur birşey yok.

Defterdarlık işini bizzat siz yapacaksınız. Mutametliğe bırakmayın derim.
Raporunuzu ve çalıştığınıza dair yazınısı götürün: KAbul edip etmeme olasılığı o zaman görelim. KAbul edebilirde etmeyebilirde...

ikramiye verilmeyen emeklilik nasıl oluyor anlamadım biraz acarmısınız..dediğiniz gibi ikramiye verilmeyen emeklilerimiz var mı aramızda merak ettim

Geri