engelli türüne göre işler !?

Eren

Üye
engelli türüne göre işler !?

işitme engelliyi ; santralde telefonlara baktırmazlar her halde !

fiziksel engelliyi ; hizmetli yapmazlar her halde !

görme engelliyi ; evrak kayıt memuru yapmazlar her halde !

bu konuyu kara mizah yapmak için açmadım

ama burası TR dedirten onca olay sonrası !

ilgili yönetmelikte bahsedilen 5 kişilik atama onay komisyonu diye bir şey var !

ve büyük bir ihtimalle puana göre atama sonrası her kurumda bu 5 kişiden oluşan kişi

engel durumu ve kişinin durumu ile ilgili olarak pürüz çıkarabilirmi derseniz

hepimiz en son sözü söyleyecek olanların son kararı

( dahası sağlık raporunda yapamayacağı işler kısmına göre )

mahkemeye taşıyabiliriz !

bunu şimdiden diyorum çünkü tek tükte olsa bu durum

malesef bazı engel türündeki arkadaşlarımızın başına gelebilir !

onun için şimdiden bu olası senaryo açısından alternatif senaryolar üretmek için biraz kafa yormak

ileride uğranabilinecek haksız durumlarda daha dik durmamamıza sebep olacaktır ! :)

hunter

Üye
Üye
doğmamış çocuğa don biçmenin alemi yok..

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selamlar ,

Arkadaşım bu ne umutsuzluk böyle? Sen kamuda çalışan engellileri hiç görmedin heralde! ne kadar güzel işlerde ve çok rahat koşullarda çalıştıklarını? Engellerine göre en uygun işlere yerleştirildiklerini de görmedin o zaman ? Ne kadar başarılı olduklarını da? Engellilerin kamuda ne kadar mutlu olduklarına da hiç rastlamadın o zaman?
Ne olur bu kadar umutsuz olmasan ? Ne kendi adına ne diğer engelliler adına bu kadar karamsar olmamalısın.
Engeller, insanların ne yaşamdan geri kalmasına ne de çalışmalarına bariyer koyamaz. Aslında bazen düşününce insanın en büyük engeli yine kendisidir sözü doğru gibi :)
Olumsuz düşünmeyelim, çalışmak isteyen her engelli engeline uygun bir işe yerleştirilecektir ve ne kadar başarılı olabileceğini de kanıtlayacaktır mutlaka.
Buna önce sen inanmalısın sonra karşındaki inanacaktır zaten. Ama sen kendine güvenmezsen işverene ne kadar güven verebilirsin ki ???
Önce kendi değerini bil lütfen, sen gerçekten çok değerlisin ve bu ülkenin sana çok ihtiyacı var, üretmene, çalışmana, kazanmana, kazandırmana ...

YassaX

Üye
Üye
Üstü Çizili Eren isimli Üyemiz; Bu yazıları Yazarken Ne İçtiyse Bende Ondan istiyorum :)

Arkadaşlar ; ben yaklaşık 6 aydır bu kisinin yazdıklarına en ufak bir anlam veremedim doğrusu ...

Mcaglar

Üye
Üye
zaten kafalar bir dünya bende isterim :)

Mcaglar

Üye
Üye
gerçekten özkan hocam, öğretmen ataması yapacaklar mı yapmayacaklar mı, atanacak mıyım atanamayacak mıyım bilmiyorum. bilgisayara bakmaktan gözlerim yoruldu. sınavdan sonra daha çok stres yapınca kullandığım ilaçların dozajı arttı (epilepsi hastasıyım) zaten iyi kafa yapıyor. bide hocanın içtiğini alırsam iyicene leyla olurum artık. :)

YassaX

Üye
Üye
Mcaglar ; İnanin belli değil ... 843 Kisi MEB e alınacak dendi ancak ; Öğretmen olarak herhangi bir acıklama yapılmadı ..ALLAH ŞİFA VERSİN. Umarim Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ..

Mcaglar

Üye
Üye
Mcaglar ; İnanin belli değil ... 843 Kisi MEB e alınacak dendi ancak ; Öğretmen olarak herhangi bir acıklama yapılmadı ..ALLAH ŞİFA VERSİN. Umarim Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ..

OZKAN hocam meb aradım ilk baştan böyle bir çalışma yoktur dedi. bir kaç kere daha aradım birşeyler düşünülüyor mu ne dediler tam olarak hatırlamıyorum takip etmeye devam edin dediler. yani işler pamuk ipliğine bağlı ne yapacakları belli değil.

YassaX

Üye
Üye
Mcaglar ; Burası Türkiye; her an her şey olabilir.. Hazırlıklı olmak zorundayız ... ALLAH HEPİMİZİN YAR & YARDIMCISI OLSUN ...

Tekerlekli Sandalye