Engelli Vergi Indirimi Raporu Yeniden Almalı mıyım ?

Herkese merhabalar.

Ben 2008 yılında Diyaliz tedavisi aldığım sırada vergi indirimi için bir rapor alıp çalıştığım işyerine vermiştim. Rapor oranı %90 idi ve süresiz yazıyordu (Raporu kaybettim ancak e-nabız üzerinden görebiliyorum) .

Sonrasında böbrek nakli oldum. Ben nakil olduğumda nakil olan hastlar için rapor oranları %40 idi. Ben de nakil sonrası vergi indirimi için birdaha rapor almadım ancak belediyeden ücretsiz ulaşım kartı için bir rapor almıştım ve rapor oranı %40 idi.

Sorum şu : Ben Daha önce vergi indirimi için aldığım sürekli %90 rapor ile emekli olabilir miyim ? Yoksa yeniden vergi dairesine başvurup yeni bir indirim belgesi almalı mıyım ? Bu arada şuanki yönetmeliğe göre Böbrek nakli olanlarda rapor oranları %70.

Merhaba, süresiz raporlarda vergi indirimi bir kere alınıyor ancak sizin nakil sonrası oranınızın düşmesi işi karıştırıyor açıkcası. Alın yada almayın diye kesin bir şey söylemek çok zor.

Sorum şu : Ben Daha önce vergi indirimi için aldığım sürekli %90 rapor ile emekli olabilir miyim ? Yoksa yeniden vergi dairesine başvurup yeni bir indirim belgesi almalı mıyım ? Bu arada şuanki yönetmeliğe göre Böbrek nakli olanlarda rapor oranları %70.
Vergi indirimi onaylanmışsa iş bitti: Emekliliğiniz geldiğinde dilekçe vermeniz yetiyor. Sonrası SGK nin insiyatifine kalmış bir durum.

Vergi indirimi onaylanmış mı bir bakmanız lazım: İşyeri işgüzarlık yapabilir.

size soru : işe sigortalı olarak giriş yaptığınız tarih nedir? 2008 ise hangi ay? Nedenine gelince burada mevzuu farklı olabiliyor.

Geri