Engelli yakını olan birisi vergi indirimi için hangi hastaneye başvurması gerekiyor?

KEREM-01

Üye
Üye
merhaba bakmakla yükümlü oldugum 5 yaşında down sendromlu (%60 agır engelli) raporu ve engelli kimligi olan kızım var eşim evde bakım ücreti alıyor ben özel sektörde ücretli olarak çalışmaktayım benim sorum şu;
çalıştıgım firma istanbulda ben bu firmanın satış elemanı olarak adanada home ofis olarak çalışmaktayım başvuruyu şirketimizin baglı oldugu istanbuldaki vergi dairesinemi yoksa yaşadıgım şehir adandaki vergi dairesinemi yapmamız gerekiyor eger istanbula başvuru yapmamız gerekiyorsa kızımı istanbula götürmem veya istanbuldaki hastahanelerden rapor almam gerekiyormu yoksa adanadan aldıgımız raporumuzla ben istanbula giderek başvuru yapabiliyormuyum
şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

marcus_oredius

Üye
Üye
bildiğim kadarıyla bulunduğunuz ilden yapabilirsiniz. sadece bağlı olduğunuz firmadan vergi indirimi için gereken bir iki belge varonları aps ile size yollamalarını isteyin. ancak benim bildiğim bu siz eğer engelli ise olmakta. kızınızın engeli ile vergi indirimi alabilrmisiniz bilmiyorum.

İsen Buga

Üye
Üye
Bir önerim var:bes on dakikaligina Adana vergi dairesi engelliler şubesine bir uğrayıp öğrenin derim. Nasil olsa isleri onlar yapacak ayrıca yine de onların prosedürleri öğrenmiş olursunuz. Bilinen gercek su: istanbulda olacak bu işlem ancak yonde bir sormak gerek. Olmaz dediklerinde yapacak birşey yok...

M

mavibalina2012

Guest
Arkadaşım kızınızın vergi indiriminden faydalanabilirsiniz...Vergi indirimi için bizzat başvuru yapabileceğiniz gibi kurumunuz aracılığıyla da İlgili Makama dilekçesiyle başvuru yapabilirsiniz ancak başvurudan sonra gelen cevap size değil kurumunuza gelir size elden böyle bir form vermezler kurumunuzla muhatap olurlar...O nedenle siz kurumunuzda maaşınızı hesaplayıp tahakkuk eden birimle bu tahakkuk servisi veya personel biriminiz olabilir oraya sorup başvuru şartlarınızı öğrenin en doğru bilgiyi maaşınızı yapan birim verecektir. Onların dediği şekilde hareket edin çünkü vergi indiriminiz onaylandığında da işlemlerinizi onlar yapacaklar...Siz özürlü kimlik kartını çıkartmışsınız sorun olacağını zannetmiyorum ...Gelirler Müdürlüğünün kurumunuza vereceği cevap aşağı yukarı 1-2 ayı buluyor bu nedenle gelen cevabın doğru yere gitmesi zaman açısından mağdur olmamanız için doğru bilgiyi kurumunuzdan öğrenin...

Tekerlekli Sandalye