Engelli yakini olanin daimi ikametine atanmasi..

ozanpasa

Üye
Üye
İyi günler ARKADAŞLAR.foruma bugün üye oldum.esimde kalpte geniş delik(Geniş VSD), eissenmenger sendromu, ve pulmoner hipertansiyon bulunmakta.Pulmoner basıncı 95 olduğu için (70 basınç üzeri % 100 engel) sağlık yonergesinden prof.dr bakarak %100 sürekli engelli raporu verdi.fakat ağır engelli değil.%100 engelli raporu % kaç ağır engelli ye esittir? Ben jandarma personeliyim.Memurlarin atama yönetmeliği 2014 ağustos ayında değişerek engelli yakını olanlarinda daimi ikametlerine atanma imkanı tanındı.Ben Fırat Üniversitesi hastanesi sağlık kurulundan eşime %100 sürekli engelli raporu aldım fakat benim kurumum J.Genel K.ligi bana üniversite hastanesinin raporunu tanımıyoruz illa gelip Gatadan alacaksın raporu diyor.Kurumum benden Gata dan %60 ağır engelli raporu almam halinde daimi ikametime atanacağımı bildirdi.Yani bu eşimdeki %100 sürekli engelli raporu %60 ağır engelli ye tekabül edermi? Ve bu %100 sürekli engelli raporu ile daimi ikamete atanma haklarından yararlanabilirmiyim? bununla ilgili bilgilerinizi paylasirsaniz çok sevinirim.sagolun

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Normal üniversite hastanesinde %99 verilen bi hastaya gata çok büyük oranda bi degişiklik yapmaz, ben buna yakın oranda bi rapor alacağınızı düşünüyorum, elinizdeki raporla birlikte gata'ya başvurun istediginiz oranda rapor verilecegini düşünüyorum, zaten atama için başka şansınızda görünmüyor..

R

rahim

Guest
Normal üniversite hastanesinde %99 verilen bi hastaya gata çok büyük oranda bi degişiklik yapmaz, ben buna yakın oranda bi rapor alacağınızı düşünüyorum, elinizdeki raporla birlikte gata'ya başvurun istediginiz oranda rapor verilecegini düşünüyorum, zaten atama için başka şansınızda görünmüyor..

Mehmet bey arkadaşın sıkıntısı sanırım raporu yüzde yüz olmasına rağmen ağır engelli değildir.diyor.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet şimdi o detayı gördüm ama dedigim gibi gata'da rapor alıp şansını denemekten başka yolu yok gibi görünüyor, neticede heyetlerin vermiş oldugu oranlar birbirini çok baglamıyor birisi %70 agır özürlü verirken birisi %92 agır özrlü degildir diyor, hasılı denemek lazım görmek lazım

Tekerlekli Sandalye