Engelli yakını

Edizabi34

Üye
Üye
Bir türlü doğru başlı bulamadım içimi dökesim var.annem 20-30 yıldır sizofreni hastasi babam 15 yil once babamla resmi olarak bosandi babam yeniden evlendi 15 yildir babam ve esinin hayatı güllük gülistanlık babamla görüşmüyorum ama haberi geliyor zoruma gidiyo 15 yıldır ayaklarımın üzerinde durmaya çalışmaktan akrabalarimizin annemin hastalığından sebep bizden uzaklasmasindan hepsine çok kirginim.annem i birkaç ay önce memesinde kitle olduğunu farkettim ultrason mamografi mr hepsi okadar zordu ki şimdi biyopsi var insaallah temiz çıkar %10 yanılma olduğunu söyledi dr günler geçmiyor bigun annemi aramadılar herşeyde moral önemli ben nekadar eksiklerini hissettirmeye çalışsalar öz kardesleri yıllarca bekledi bi telefon olsun onlar onlardan para isteriz diye aramadılar. Yapayalniziz böyle platform iyiki var insan içini dokebiiyor.maddi sıkıntılarım var bi ebm bide yetim maasi gecinmeye çalışıyoruz sindiremiyorum maddi olarak çocukta okula başladı sed yardımına basvurcagim belki yardımcı olurlar.kpss 2020 hazirlaniyorum belki o olur annem oğlum için daha rahat olur herşey. Eski eş belası var calismiyo nafaka vermiyo üstüne onca dert arasında onla uğraşmak çok ağır geliyor.dua edin annem meme kanseri değil çıksın ekonomik durumumu kpss ye kadar idare edebileceğim duruma gelsin mucizeye çok ihtiyacım var annem ve çocuğun yanında herşey yolundaymis gibi davranıp aglamaktan kara kara düşünmekten çok yoruldum kimsesizlik çok zor bu sürü akrabam olup annen şizofren olduğu için sizden kaçması çok acı onlara göre baskimevi vermeliyisim annemi vicdanım el verir mi her sabah kime kahvaltı hazırladım akşam pijamalarii giydirip uyuduktan sonra bile uyanması bu gece gidip bakayım anne anne hastada olsa biseyin farkında olmasa da bakımı çok zor olsada anne gibi yar yok kimse bunu anlamiyor

septik

Editör
Editör
[MENTION=20322]Edizabi34[/MENTION]

Anlatıklarınız gerçekten çok zor bir hayatınız olduğunu gösteriyor. İlk başta İnşallah annenizin sağlığı yerindedir basit ve şifa ile karşılaşacağınız bir durumdur. Sizinde Allah yardımcınız olsun, kpss de başarılar dilerim.

İnanıyorumki durum sadece anlattıklarınızdan ibaret bile değildir, hayat demek mücadale demek olduğunu yaşlar ilerleyip insanları tanıdıkça daha iyi anlaşılıyor, akraba olmak veya aile olmak bile ailevi her durumumuzu bildikleri halde yardımcı olacakları anlamına gelmiyor malesef, tekrar Allah yardımcı olsun.

Edizabi34

Üye
Üye
Cevabınız için çok teşekkürler bi ailem olsun istedim ne babadan ne çocuğumun babasından hayır gormedim annem mr mamografi ve ona zarar verecek şeyler olarak gördü çok zor ikna ettim (şizofreni nekadar ilaç kulansada psikiyatrist kronikleşmiş artik) şizofreni rahatsızlığını kabullendim küçük çocuk gibi bakıyorum ama meme kanseri şüphesi üzüyor annemi bu süreçlerde ikna etmek çok zor olucak ultrason yanına aldılar mamagrafi mr almadılar biraz problem oldu ben yanindayken güvende hissediyor. insaallah bu süreci kolay atlatırız. Akrabalar es dost şizofren hala beyin hastalığı olduğunu anlamıyorum manevi desteklerindende umudumu kestim. bu yıl zor olacak annem ve çocuğum için kpss kazanacağım daha küçük bi şehirde herşeye yeniden basliycagiz umudum var bunlar için. bu yıl maddi manevi zor geçecek gibi o korkutuyor.insaallah seneye bu zamanlar kadar herşey yolunda yazarım. Bu sitede iyiki var yalnız olmadığını anlıyor insan tekrar teşekkürler

septik

Editör
Editör

Ne demek, yalnızlık Allaha ait bir kavram bunu yazarken bile kaç kişi okumuş diye baktım, şu ana kadar 106 kişi, demekki sesiniz duyuluyor. İnanınız o kişilerin tamamı duyarlı ve fakat ne kadar isteselerde kendi ( maddi, manevi, sağlık) sıkıntıları olan, farklı zorlukları aşmak veya yaşamak zorunda olan dünyanın en güzel insanları.

Yazınıza şöyle cevap vereyim, biz ülke olarak 82 milyon kişi komple doktoruzdur sorununu sıkıntını söyle kim olursa olsun hemen bir hazır cevap aa ölemi şunu kullan, şunu yap gibi :D Şizofreni tanısını koymak bile her psikiyatrın harcı değilken.

Şuna eminim işiniz baya zor, peki sosyal haklardan Sed seçmişsiniz, annenize sağlık raporu çıkarınız derim alacağı %40 ve üstü, hatta %50 ve üzeri ağır engelli sağlık raporu alabilirseniz ( ben anlayasınız diye eski anlatımla yazdım, fakat değişti şuan) sed de olduğu gibi psikolojik desteğin geçici olarak değilde sürekli bir ücretsiz sgk dan yararlanma ve en azından azda olsa 2022 maaşı gibi sürekli maddi destek almanız sizin yararınıza olabilir, değerlendirin isterim.

Edizabi34

Üye
Üye

Ne demek, yalnızlık Allaha ait bir kavram bunu yazarken bile kaç kişi okumuş diye baktım, şu ana kadar 106 kişi, demekki sesiniz duyuluyor. İnanınız o kişilerin tamamı duyarlı ve fakat ne kadar isteselerde kendi ( maddi, manevi, sağlık) sıkıntıları olan, farklı zorlukları aşmak veya yaşamak zorunda olan dünyanın en güzel insanları.

Yazınıza şöyle cevap vereyim, biz ülke olarak 82 milyon kişi komple doktoruzdur sorununu sıkıntını söyle kim olursa olsun hemen bir hazır cevap aa ölemi şunu kullan, şunu yap gibi :D Şizofreni tanısını koymak bile her psikiyatrın harcı değilken.

Şuna eminim işiniz baya zor, peki sosyal haklardan Sed seçmişsiniz, annenize sağlık raporu çıkarınız derim alacağı %40 ve üstü, hatta %50 ve üzeri ağır engelli sağlık raporu alabilirseniz ( ben anlayasınız diye eski anlatımla yazdım, fakat değişti şuan) sed de olduğu gibi psikolojik desteğin geçici olarak değilde sürekli bir ücretsiz sgk dan yararlanma ve en azından azda olsa 2022 maaşı gibi sürekli maddi destek almanız sizin yararınıza olabilir, değerlendirin isterim.
Cevabınız için teşekkür ederim benim kirildim babam dayimlar akrabalarim nasıl bu kadar rahat hayatlarına devam edebiliyorlar. Annem ben kendini bildim bileli hasta tedavi oluyordu kucuklugumde annemle ilgili pek anım yok hep hastanede yattı için babamla boşanması ortada kalmamız annemden ağır hasar bıraktı tek bi hastaneye tek doktora görturmedim bi cok dr götürdüm hepsi aynı şeyi söyledi sorumluluğunu alabiliyorsan bak kalıcı hasar dediler kabullendim şizofrenik. meme kanseri korkutuyor beni akrabalardan manevi destek olsada yeter yoklar! Bu site sayesinde evde bakımı öğrendim bikac ayda bağlandı 1,5 yıldır nerdeyse ebm alıyorum bu site sayesinde istanbulkart refakatcili su indirimi ogrendim yararlaniyorum yillardir bu haklardan haberim yoktu onun icin site iyiki var diyorum.annem yetim aylığı alıyor zamla 600 tl cocuk okula basladi altından kalkamiyorum eski es calismiyo 500tl nafakayi ödemiyor sed e basvurmadim daha annemin hastane islerini halledip öyle basvurcagim sed olur mu olmaz mi bilmiyorum. bide soyle bisey var annemle babam bosanirken kiz cocugu oldugum icin ev tapu annem-bana verildi babam zorla cikartti kulube gibi bi yer yapti bizi evden haklarımızı bilmiyorduk sonra ailem olsun dedim evlenirken hissemi babama verdim yarı bigün bisey olursa bize sahip çıksın diye benden hisseyi alınca tel bile açmadı neyse ben annemin vasisiyim babama geçmişe dönük kira davası açabileceğini öğrendim onun içinde para lazım oda bende yok dava 1-2 yil suruyormus bende bi yıl daha dişimi sıkayim kpss hazirlanayim atanayim babama dava açayım dava nekadar sürerse sursun masraf nolursa olsun altından kalkarım.suan zar zor evi dondurebiliyorum. Ben devlete muhtac olmayim kimseye muhtaç olmayim çok çalışıp kpss de başarılı olmak istiyorum en az memur olursam 3bin maaş 600annemde babama dava açarsak ordanda 1-2 yil dava surede ordanda gelir insaallah kpss basarili olurum

Edizabi34

Üye
Üye

Annemin raporları enabizda çok eski raporlar çıkmıyor. 2009 x hastane agir ozurlu %80 surekli 2012 y hastane agir özürlü %80 surekli ebm 2018 öğrenip başvurdum su indirimi istanbulkart engelli kartı hepsi bu sitede öğrendim. Okul masrafı ve üst üste gelen zamlar zorluyor sed başvurup 3-4 ay yani kış bitmine kadar faydalansam . Ömür boyu devletimize muhtac yada yuk olmak istemiyorum(memur olursam ilk isim ebm iptal edip memurlara teşekkür etmek olucak ) Kpss başarıp daha küçük şehirde taşınmak istiyorum. Babama dava açacak imkanım oluncada dava nekadar sürerse sursun isim olucak. ben bursa sadece içimi dökmek istedim babam hepsi keyfine bakıyor manevi olarak bikere arasalar o bile çok moral olucakti

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Cevabınız için teşekkür ederim benim kirildim babam dayimlar akrabalarim nasıl bu kadar rahat hayatlarına devam edebiliyorlar. Annem ben kendini bildim bileli hasta tedavi oluyordu kucuklugumde annemle ilgili pek anım yok hep hastanede yattı için babamla boşanması ortada kalmamız annemden ağır hasar bıraktı tek bi hastaneye tek doktora görturmedim bi cok dr götürdüm hepsi aynı şeyi söyledi sorumluluğunu alabiliyorsan bak kalıcı hasar dediler kabullendim şizofrenik. meme kanseri korkutuyor beni akrabalardan manevi destek olsada yeter yoklar! Bu site sayesinde evde bakımı öğrendim bikac ayda bağlandı 1,5 yıldır nerdeyse ebm alıyorum bu site sayesinde istanbulkart refakatcili su indirimi ogrendim yararlaniyorum yillardir bu haklardan haberim yoktu onun icin site iyiki var diyorum.annem yetim aylığı alıyor zamla 600 tl cocuk okula basladi altından kalkamiyorum eski es calismiyo 500tl nafakayi ödemiyor sed e basvurmadim daha annemin hastane islerini halledip öyle basvurcagim sed olur mu olmaz mi bilmiyorum. bide soyle bisey var annemle babam bosanirken kiz cocugu oldugum icin ev tapu annem-bana verildi babam zorla cikartti kulube gibi bi yer yapti bizi evden haklarımızı bilmiyorduk sonra ailem olsun dedim evlenirken hissemi babama verdim yarı bigün bisey olursa bize sahip çıksın diye benden hisseyi alınca tel bile açmadı neyse ben annemin vasisiyim babama geçmişe dönük kira davası açabileceğini öğrendim onun içinde para lazım oda bende yok dava 1-2 yil suruyormus bende bi yıl daha dişimi sıkayim kpss hazirlanayim atanayim babama dava açayım dava nekadar sürerse sursun masraf nolursa olsun altından kalkarım.suan zar zor evi dondurebiliyorum. Ben devlete muhtac olmayim kimseye muhtaç olmayim çok çalışıp kpss de başarılı olmak istiyorum en az memur olursam 3bin maaş 600annemde babama dava açarsak ordanda 1-2 yil dava surede ordanda gelir insaallah kpss basarili olurum

Merhaba,

Geçmiş olsun öncelikle.

Size fayda sağlayacağını düşündüğüm iki konu var.
Birincisi yaşadığınız ilin Barosundan ücretsiz avukat tutabilrsiniz. Detayları bilmiyorum ama böyle bir hakkınız var. Durumunuz maddi ve manevi olarak zor, eğer Baro'ya durumu anlatıp babanızla yaşadığınız miras meselesinde yardım isterseniz bence sonuç alırsınız. (Eski eşinizin vermediği nafakaları da yasal olarak ondan talep edebilirsiniz belki.)

İkincisi yaşadığınız yerdeki Kaymakamlıktan ayni veya nakdi yardım talep etmek olabilir. Müsait bir zamanınızda Kaymakamlığa uğrayıp durumunuzu anlatırsanız (düzenli veya tek seferlik) size yardım yapılabilecektir.

Edizabi34

Üye
Üye
Anneme meme kanseri değil briads-2 düştü 6 ayda bir ultrason rabbim bütün çocukları annelerine bağışlasın çok yıpratıcı süreç sonuça kadar

Tekerlekli Sandalye