Engelli Yakınıyla Tartışan Şoför Görevden Uzaklaştırıldı

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör

İstanbul'da tekerlekli sandalyedeki bir vatandaşın yakınıyla rampa indirme nedeniyle tartışan özel halk otobüsü şoförü, görevden uzaklaştırıldı.

İETT AÇIKLAMA YAPTI zahmet olmuş ama yapmak zorunda kaldı daha doğrusu :(

Otobüsten çekildiği belirtilen görüntülerin sosyal medyada yayınlanması üzerine, İETT'den konuya ilişkin yapılan açıklamada "Engelli yolcumuza gerekli hassasiyeti göstermeyen özel halk otobüsü sürücüsü hakkında ivedilikle tahkikat işlemi başlatılmıştır. Özel Halk Otobüsleri Yönergesi kapsamında gerekli cezai işlem uygulanarak sürücü görevden uzaklaştırılmıştır." ifadelerine yer verildi.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI ??? Ne zamana kadar? tarih belli mi? meslekten men cezası verilmeliydi oysa :(

Fındıklı-Kadıköy hattında çalışan bir otobüste 5 Ocak'ta yaşandığı belirtilen tartışmaya ait görüntülerde, şoförün tekerlekli sandalyeyle otobüse binmeye çalışan engelli yakınına rampayı indirme konusunda gösterdiği tepki ile rampanın açılması sonrası tekerlekli sandalyedeki yolcunun otobüse binmesi görülüyor.

Ne yazık ki ben bu şehirde yaşıyorum ve bugüne kadar bunun gibi olaylara o kadar çok denk geldim ki şimdi sadece içindeki yolculardan birinin cep telefonuna çektiği kamera görüntülerini sosyal medyaya sızdırmasıyla bütün ülkem görmüş oldu ama ya görünmeyenler? ya bilinmeyenler? ya denk gelmeyenler? ya tesadüf etmediklerim? işte onlar için çok mu şanslıyım yada bu bir çeşit şanssızlık mı şu an ondan bile emin değilim :(

Benim asıl üzüldüğüm İstanbul engelliler için çok acımasız bir şehir. Hem soyut anlamda hem somut anlamda yani hem cansız varlıkları (caddeleri, yolları, yüksek kaldırımları, akıllı ama engelli binaları, çalışmayan engelli asansörleriyle oldukça bilinçsiz, algısız, duyarsız, bilgisiz, kültürsüz, canlı ama ruhsuz insanlarıyla birlikte tüm güzelliklerine rağmen çileli bir şehir acaba diğer şehirlerde ulaşım engelliler için yine bir ulaşamama hali midir? Toplu taşıma araçları yine bir toplu taşıyamaMA araçları mıdır?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sosyal medyanın anasını ağlattık elbette görevden uzaklaştırılacaktı. :) İlgili videoyu facebook sayfamızda paylaştık.
İstatistikler şöyle. Video yaklaşık yarım milyon insana ulaştı. Video 2.912 defa paylaşılmış. Yorum sayısı yüzlerce. Tabi sadece bizim sayfamızda değil başka bir çok yerde paylaşıldı. El birliğiyle gereğinin yapılmasını sağladık diyelim :)

Ekran Görüntüsü (123).jpg

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Emeklerinize sağlık cesur yüreklim :) bir parça olsun içim rahat etti ama var ya bundan sonra hiç bir şey gizli kalmasın diye elimden geleni yapıyorum bende buna inan her ne kadar bu koskoca şehirde insanım diye geçinenlerin varlığına katlanmak zorunda kalsam da onların toplumdan engellenmesi için elimden geleni yapıyorum işte bunu hiç itiraf etmek istemezdim ama senin de için bir parça rahat olsun istedim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tamam işte birlikte voltranı oluşturduk mu tamamdır :)

Tekerlekli Sandalye