Engelliden engelliye araç alımı..

srchacker

Üye
Üye
Selamlar..
Arkadaşlar %90 engelli arkadaşımdan araç alımı yapacağım.benimde raporum %90 engelliden engelliye satışı yapılacak.aracın tescil tarihi 2013..
Sormak istediğim tescil tatihi 2013 olan aracın normal satışı 2018 oluyor.ben bu aracı engelli olarak aldığım zaman satış için 5 yılımı beklerim yoksa 2018 mi beklerim.internette bulamadım cevabı.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Araçta özel donanım yoksa veya özel donanım varsa da siz o donanımı kullanacak durumdaysanız direk alımı yapabilirsiniz. 2018 i beklemenize gerek yok.

srchacker

Üye
Üye
Ben zaten direk alım yapabiliyorum sadece sormak istediğim alım yaptığım zaman ben 5 yıl normal satmak için bekleyecekmiyim.

balkesli

Üye
Üye
aracı aldığınız tarihten itibaren 5 yıl sonra satabilirsiniz ötv ödemeden. beklemek zorundasınız.
aracı aldığınız kişide 2018 den önce ötv indirimli araç alamaz aracı satsa dahi kalan süreyi beklemek zorunda

srchacker

Üye
Üye
aracı aldığınız tarihten itibaren 5 yıl sonra satabilirsiniz ötv ödemeden. beklemek zorundasınız.
aracı aldığınız kişide 2018 den önce ötv indirimli araç alamaz aracı satsa dahi kalan süreyi beklemek zorunda

Aracı ben sıfır almıyorumki 5 yıl sonra satayım.bence saçma olur aracı ilk alan kişi zaten ötv ödemeden alıyor 5 yıl bekliyor yada aracı engelliye satıyor satsa dahi 5 yıl bekliyor.alan kişininde 5 yıl beklemesi gerekeceğini sanmıyorum.nette görüyoruz 2. El engelli araç satışı yapanları şu tarihte aracın normal satışı olacaktır diye boşunamı konuşuyorlar.
Buna tam anlamıyla açıklık getirmek gerek.

balkesli

Üye
Üye
mantıksız gelebilir ama kanunlar böyle ve maliye bu şekilde uyguluyor

stoickov1

Üye
Üye
Ben de şunu örenmek istiyorum benim araç engelli üzenine 5 yıl satamıyorum araba yı o 5 yıl süre dolamasada başka bi engelliden araç alabilirmiyim yani yani kendi aracımı satmasamda sonuçta sıfır deil engeliden engeliye satış olurmu acaba bilgisi olan varmı

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=19503]stoickov1[/MENTION] alamazsınız. Nedenini aynı soruyu sorduğunuz diğer konu başlığında yazdım.

gfaruker

Üye
Üye
Bende düşünüyorum yüzde 90 ötv raporum var engelliden engelliyé yani bunların ilanını nerede bulabilirim

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

suayip

Üye
Üye
Selamlar, sayfanıza yeni katıldım. İsmim şuayip. ben %90 üzeri engelliyim otomatik vites araca ihtiyacım var eşimin kullanması için. Eğer varsa bildiğiniz yardımcı olabilirmisiniz. Çok hürmet ve sevgilerimle.

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Cool_m

Üye
Üye
2. El Araç için 5 yıl baştan mı başlıyor. Ne anladık o işten. Gider herkes gerekirse en ucuzu alır sıfır alır.

Tekerlekli Sandalye