Engelliler artık iş raporu için Ankara’ya gitmeyecek

gülümse_hayata

Üye
Üye
Şereflikoçhisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (RAM), Özel Eğitim ve Değerlendirme Kurul Raporu verebilecek.

Uygulama, rapor için daha önce Ankara’ya gitmek zorunda kalan engellileri sevindirdi. Yeni binasına taşınan Şereflikoçhisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, engellilere hizmet vermeye başladı. Rapor için Gölbaşı veya Ankara’daki Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlükleri’ne gitmek zorunda kalan engelliler, yapılan uygulama ve verilen hizmetlerden memnuniyetlerini dile getirdi. Basit bir işlem için yaklaşık 150 kilometre yol gitmek zorunda kaldıklarını belirten engelli velileri, artık işlemlerinin yerinde ve daha kısa sürede halledildiğini söyledi.

Yeni binaya taşınmalarıyla birlikte Özel Eğitim ve Değerlendirme Kurulu Raporu için İlçe Özel Eğitim Hizmetleri Kurulu oluşturduklarını belirten Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ali Kaan Kutlu, Şereflikoçhisar ve Evren ilçesi olmak üzere yaklaşık 39 bin insana hizmet götürmek ve engelli bireylerin sorunlarıyla birebir ilgilenmek için çalıştıklarını belirtti. Şereflikoçhisar ve Evren ilçelerinde en büyük sıkıntının engellilerin iş ve işlemleri için Gölbaşı ilçesi ile Ankara merkezdeki Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlükleri’ne gitmek zorunda kaldıklarını ifade eden Kutlu, bundan böyle bu tür işlemlerin Şereflikoçhisar’da yapılacağını sözlerine ekledi.

Tekerlekli Sandalye