Engelliler Cumhuriyeti Anayasası

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Bu anayasa Engelliler Cumhuriyeti Ana Yasasıdır. Asla ve Kata başka milletlerin anayasalarından araklanarak yazılmamıştır. Bu anayasa Engelliler Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan engelli vatandaşların her birinin görüş ve düşünceleri alınarak şey ettirilmiştir.

Engelliler Cumhuriyetinin Değiştirilemez Esasları

Madde1- Engellilerin Cumhuriyeti, bireyin hak ve özgürlüklerini her şeyin hatta kendi cumhuriyetinin varlığının bile üzerinde tutar. Bu nedenden dolayı Cumhuriyetimiz sınırları içinde at koşturan yada koşturmayan tüm engelli yada engelsiz bireyler eşit hak ve özgürlüklere sahiptir. Cumhuriyetimiz sınırları içinde engelli kişiler engelsiz kişilere uleynn sizin engeliniz yok bu nedenle ikinci sınıf vatandaşsınız derse veya bunu ima ederse Cumhuriyet olarak o engelliye en ağır cezanın verileceğini belirtiriz. Bu kuralı herkes okusun duysun. Daha sonra yok ben duymadım yok ben okumadım gibi mazeretler kabul edilmez.

Madde2 -
Engelliler Cumhuriyeti bayrağında 14 adet engelli amblemi vardır. Bayrağın değiştirilmesi düşülmediği gibi bayrağın değiştirilmesi yönünde gelecek talepler Cumhuriyetimiz tarafından iplenmeyecektir.

engelliler_cumhuriyeti.jpg

Madde3- Engelliler Cumhuriyeti sadece engellileri değil tüm ezilmiş, yok sayılmış grupları baş tacı edecektir. Renginden dolayı yaşadığı ülkede ayrımcılığa uğrayan kişiler, dininden dolayı çevresi yada yaşadığı ülkede ayrımcılığa uğrayan kişiler, cinsiyetinden dolayı ayrımcılığa uğrayan kişiler ( ki bunlara koçasından günde 3 posta dayak yiyen kadınlar da dahildir.) ve daha sayamadığımız ayrımcılığa uğrayan başka gruplar Cumhuriyetimize iltica edebilir.

Ayrımcılığa uğrayıp ve uğradıkları ayrımcılık nedeniyle iltica talebinde bulunan kişilerin talepleri en kısa sürede değerlendirilip gereği yapılacaktır.

Kişi Hak ve Özgürlükleri

Madde1-Cumhuriyetimiz sınırları içinde yaşayan tüm vatandaşların yiyecek, giyecek, barınma ve ısınma gibi tüm ihtiyaçları cumhuriyetimiz tarafından karşılanacaktır. Ayrıca eğitim, sağlık giderleri ve ulaşım giderleride karşılanacaktır.
Bununlada yetinmeyen Cumhuriyetimiz, her yıl 1 ay (30 günü) geçmemek kaydıyla vatandaşlarını dünyanın istedikleri ülkesine tatile yollayacaktır. Bu kadar bonkör olan cumhuriyetimizin tatil masraflarınızı bütcesinden harcayağını söylemeye bile gerek duymuyorum. Neticede sizde insansınız zekanız bunu anlamaya yetiyordur.

Madde2- Cumhuriyetimiz sınırları içinde yaşayan ama işsiz olan vatandaşlarımıza her ay 2000 bin ENC maaş bağlanacaktır. Not: ENC Engelliler Cumhuriyetinin Resmi Para birimidir.

Madde3- Çalıştığı işten 2000 ENC işsizlik parasını almak için kasıtlı olarak ayrılarak kişilerin 2000 ENC işsizlik parası fitil fitil getirelecektir.

düzensiz

Üye
Üye
Logo çok güzel 14 adet amblem olmasının bir nedeni varmı?

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Logoda ki amblemlerin daha doğrusu amblem sayılarının herhangi bir anlamı yok. :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aga yeryüzünde yaşayan tüm engelliler, engelliler cumhuriyetinin vatandaşı sayılıyor mu?
Hayır sayılmıyorsa en kısa sürede iltica etmeyi düşünüyorum o açıdan sordum. :)

F

Fırtına

Guest
bir yazı yazmıştım.. yazımın içinde ''engelliler devleti kurulsa'' diye...............ohhh! çok şükür dostlar, bizim de artık ''engelliler cumhuriyeti anayasa'' mız var.. madde esaslarını okudumda, çok hoş ve kıskandıran maddeler.. hiç ayrımcılık içermiyor.. anayasa' mız evrensel.. tüm insanlığa hitab ediyor.. ayyyy, şimdi ister misiniz, ''engelsizler cumhuriyeti anayasası'' ndan, ''engelliler cumhuriyeti anayasası'' na iltica etsinler (!) :)

Tekerlekli Sandalye