Engelliler Cumhuriyeti Bağımsızlık Bildirgesi

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Tarih: 16 Ocak 2011
Dünyanın ilk ve tek Engelli Cumhuriyeti bağımsızlık bildirgesi.

engelliler_cumhuriyeti.jpg

Tüm insanlar eşit yaratılmıştır. Rengi, dili, dini, ırkı bedensel farklılığı ne olursa olsun ayrımcılığa tabi tutulamaz. Toplum ve o toplumda yaşayan bireyler tarafından farklılıkları bahane edilerek hor görülemez. Kişi doğuştan ve kendi iradesi dışında kaynaklanan sebeplerden dolayı (engelli olmak, siyah veya beyaz olmak, kadın veya erkek olmak) sosyal ve ekonomik yaşamın dışına itilemez. Kişi bireysel tercihi sonucu dini, cinsel tercihi, giyim kuşamı nedeniyle toplum ve o toplum tarafından oluşan DEVLET tarafından ayrımcılığa tabi tutulamaz.

Engelliler Cumhuriyeti insana salt insan olduğu için değer verilmesi, bu değer dağılımda tüm insanlar arasında ayrım yapılmayacağına bu ayrımcılığa taraf olmayacağına bilinen tüm kutsal metinler üzerine yemin eder. Bununlada yetinmez ayrımcılık yaparsak şerefsizin önde gideni olduğumuzu ilan edeceğini bildirir.

Engelliler Cumhuriyetinde engelsiz insanlar diğer tüm engelli bireyler gibi eşit hak ve özgürlüklere sahiptir. Onlara (engelsizlere) cumhuriyetimizde ayrımcılık yapmayacağımıza dair yemin ederiz. Ayrımcılık yapanın anasının memeleri çürüsün. Cumhuriyetimiz sınırları içinde yaşayan engelli bireyler engelsiz kişileri hor görür toplumdan dışlarsa en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Cumhuriyetimiz sınırları içinde ekonomik faliyet gösteren şirket, holding ve bilimum iş veren kesim iş alımlarında engelsiz kişilere sırf bir engeli yok diye işe almamazlık yaparsa tüm mal varlıklarına cumhuriyetimiz tarafından el konulup mal varlıkları tazminat olarak ayrımcılık yaptıkları engelsiz kişilere dağıtılacaktır. Mallara el koyma sırasında şirket, holding ve bilimum iş verenler haklarını uluslar arası platformlarda aramaya kalkarlarsa başlarına gelecek trafik kazası sonrası ölüm, yangın sonrası ölüm, tüp patlaması sonrası ölüm gibi şeylerin her an olabileceğini akıllarının bir kenarına yazmaları hatırlatılır.

Engelliler Cumhuriyeti tamamen kendi kaynakları ile kendi kendine yetebilen dünyanın ilk ve tek engelli cumhuriyetidir. Cumhuriyetimiz zinhar İMF ve benzeri uluslar arası para fonlarıyla ikili dans etmeyecektir. Cumhuriyetimizin ilanı yeni olduğundan henüz cumhuriyetimizi tanıyan kimse olmamıştır. Bu durum çokta umrumuzda değil. Tanısalarda tın tanımasalarda tın.

Son düzenleme:
F

Fırtına

Guest
engelliler cumhuriyeti - miz tüm insanlığa hayırlı uğurlu olsun..

Cumhuriyetimizin ilanı yeni olduğundan henüz cumhuriyetimizi tanıyan kimse olmamıştır. Bu durum çokta umrumuzda değil. Tanısalarda tın tanımasalarda tın.

evet, benden de kocaman bir tın :)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aga yine harika bir ironi yapmışsın. Yazı içinde muhteşem göndermeler var. Güldürürken düşündüren söz/yazı derler ya işte o bu olsa gerek. :):)

gülümse_hayata

Üye
Üye
Göndermeler cuk yerine oturmuş:)

Cumhuriyetimiz sınırları içinde ekonomik faliyet gösteren şirket, holding ve bilimum iş veren kesim iş alımlarında engelsiz kişilere sırf bir engeli yok diye işe almamazlık yaparsa tüm mal varlıklarına cumhuriyetimiz tarafından el konulup mal varlıkları tazminat olarak ayrımcılık yaptıkları engelsiz kişilere dağıtılacaktır

Robin Hood misali zenginden alıp fakire dağıtır gibi:)

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Paşam bir önemi varmı bilmiyorum ama ben şahsen bizzat Engelliler Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanıyorum. Maksat ele güne kapak olsun. :):):)

İskender Durgun

Üye
Üye
Bu engelliler 14 kez devlet mi kurmuş bayrağında 14 tane engelli amblemi varda.....

Son düzenleme:

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) çok geç gördüm hatta bu akşam ama bayıldım. Ben de geliyorum ne geldim bile tamam benimde bir cumhuriyetim var artık ne güzel ya hür, bağımsız ve gönüllülerden oluşan bir cumhuriyet...

Cumhuriyetimizin ilanı yeni olduğundan henüz cumhuriyetimizi tanıyan kimse olmamıştır. Bu durum çokta umrumuzda değil. Tanısalarda tın tanımasalarda tın. :)))) harika...

Tekerlekli Sandalye