Engelliler.gen.tr Platformu 5 Yaşında

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Beş yıl önce, “engelliler hakkında söylenmedik söz bırakmayacağız” deyip vira bismillah dedik ve bugün Engelliler.gen.tr Platformu olarak 5. Yaşımızı kutluyoruz.

5-yas.jpg

5 YILIN KISA ÖZETİ

Alışılagelmişin değil sıradanlığın dışına çıkmaya çaba sarf edip mücadelemizin hedefine ezber bozmayı koyduk. Bu anlamda Türkiye’de ilk defa “engelliler konulu öykü yarışmasını” düzenledik. 2012 ve 2013 yıllarında iki kez düzenlediğimiz “engelliler konulu öykü” yarışmamıza, hem amatör, hemde profesyonel yazarlar tarafından gönderilen yüzlerce öykümüz oldu. Öykü yarışmamız ulusal medyada büyük ses getirerek yarışmanın amacı olan “engelliler adına farkındalık yaratmada” büyük rol oynadı.

( Öykü yarışmamıza gelen öyküleri okumak için buraya tıklayınız: 2012 Engelliler Konulu Öykü Yarışmasına Katılan Eserler ve buraya 2013- II. Engelliler Konulu Öykü Yarışmasına Katılan Eserler )

Yine 5. Yaşımızın şerefine hizmete sunduğumuz Engelli emeklilik hesaplama , ÖTV Hesaplama ve Balthazard hesaplama programlarımızla engellilerin bilgiye erişimini bir nebzede olsa kolaylaştırmaya çalıştık.

10 Binlerce soruya cevap vererek, insanların yoluna ışık tutmaya çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Bugün geldiğimiz noktada, 10 bin üyemiz, sıra dışı yayın politikamızla kocaman bir aile olduk. Bizi var eden üyelerimize site yönetimi adına en içten selamlarımı iletiyorum. İyiki varsınız.

Birey

Üye
Üye
Allah sizlerden razı olsun abı. Birçok insan hayatına yön verecek cevaplar alıyor burdan. Gerçekten bıkmadan, usanmadan böyle bir çaba vermek büyük bir yürek ister.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam benim Cesur Kahramanım ve Engelsiz Yürekler,

Sitenin kurulduğu tarihte üye olabilmeyi çok isterdim. Yaklaşık 2 sene sonra emekliliğim hakkında soru sormak ve aslında emin olmak amacıyla girmiş olduğum engelliler.gen.tr den bir türlü kopamadım :) sınırlı zamanlarda da olsa bu sayfalar benim için çok değerli ve gerçeği söylemek gerekirse hala doyamadım ne yazılanları okumaya, ne duygularımı sizlerle paylaşmaya. Bu arada sitem 5 yaşındaysa Gazoz Ağacıda 3 yaşını doldurmuş oldu :)

Doğum günleri özeldir, kutlanmaya değerdir hele ki sahibi olduğu kişi bu siteye benim çocuğum gibi diyecek kadar tutkuluysa işte o zaman tek dileğim benim içinde adeta ikinci evladım gibi olan engelliler.gen.tr nin yıllar içinde daha mutlu, daha umutlu, daha demokrat, daha anlayışlı, daha hoşgörülü ve çok daha engelsizce, birbirlerine gönül dolusu sevgiyle bağlanmış üyelerimizle birlikte koskocaman bir aile olmak dileğimle,

NİCE MUTLU ENGELSİZ YILLARA...

Heyecandan yazmayı unuttum :) Bugüne kadar sitemize emeği geçen tüm yönetici arkadaşlarıma ve hepsi birbirinden değerli üyelerimize sonsuz teşekkürler...

Murat.Y

Üye
Üye
İnsanlara çıkarsız yardım etmek, sorunları hakkında bilgi vermek parayla, pulla ölçülemez bu tamamiyle gönül işi ve bu sitedeki kocaman yürekler var olduğu sürece daha çoook 5 yıllar geçireceğimize inanıyorum!

Hoş kalın..

gülümse_hayata

Üye
Üye
Neredeyse sitenin yeni kurulduğu dönemlerden beri bu sitede olan biri olarak göstermiş olduğu ilerlemenin bire bir şahitiyim. Ve burada siz dostlarla birlikte olmaktan gurur duyuyorum. O günlerden bu günlere çok emekler verildi, çok çabalandı gelinen nokta bu çabaların boşa gitmediğinin bir göstergesi oldu bizlerede bu gelinen nokta mutluluk ve daha iyisini yapma şevk'i verdi. Her gün biraz daha büyüdü büyümeyede devam edeceğine ben bütün kalbimle inanıyorum. Daima doğru bilgilerin verilmeye çalışıldığı, hiç kimseyi baştan savmadan aman olduğu kadar demeden herkes elinden geldiğince birşeyler yapmaya çalıştı. Üyesinden yöneticisine kadar tüm dostların emeğine yüreğine sağlık.

İyiki kurulmuşsun Engelliler.gen.tr dilerim daha çok uzun yıllar var olursun ve her geçengün dahada büyür sessizliğin sesi olmaya devam edersin.

S

satı

Guest
bu zamanda çıkar menfaat gözetmeksizin insanlara yardımcı olan bu sitede emeği geçen bütün arkadaşlara sonsuz teşekkürler nice mutlu yıllara hep beraber inşallah...

KARDELEN

Üye
Üye
bende iyiki burdayım çok şanslıyım burda güzel dostluklar arkadaşlıklar en çokda bilmediğimiz çok güzel bilgiler bizler için doğru yollar acdılar burda özveriyle çalışan emeği gecen başda halil YILMAZA herkeze çok tşk ederim nice yıllara saygı ve sevğiyle.

özer özkan

Üye
Üye
ben bu siteye üye olurken 2012de üye sayısı çok azdı dorlion abim görevli iken 11bine çıktı şimdi 9000lerde ama olsun genede bu site güzel site herkese tavsiye ederim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Düşünüyorumda nerden nereye ilk kurduğumuzda sıfırdan bi siteydi engelsizbilgi sitesi bize yetersiz gelmişti ama şükürler olsun ki bu 5 yılda çok büyüdük kocaman bi aile olduk nice yıllara hep birlikte sizlerle büyümek nasip olur inşallah

septik

Editör
Editör
Özer, bilgin vermişsin ama yanlışsın,

Üye sayısı ki ben 2012 de katıldım forma, 5bin küsürdü şu an 9800 kişi hiç bir zaman üye sayısında düşüş olmadı, hit sayısı yani günlük siteyi ziyaret eden kişi sayısına bakarsak 8-12 bin kişi aralığında bu durum değişkendir, yaz sezonu, kış, maaş dönemi, yeni yönetmelik yasa değişikliği, her tür yeni bilgi, sorun, gibi durumlara göre değişir,

He evet bu açıklama gereğini nereden duydun dorlion kötümüydü dersen, hayır iyi bir insandır oda sitede bulunduğu sürece katkı sağlamış ve kendi isteği ile ayrılmış ve halen siteye gelen giden bir kişidir, konuyu anlaman açısından bende yarın giderim diğeride bu durum genel anlamdaki yapıyı değiştirmez.

Genel yapı, en kısa sürede ve karşılıksız olarak ihtiyaç duyup bizlerden bilgi almak isteyen arkadaşlarımıza en kısa sürede en doğru cevabı verebilme yeteneğidir.

Şükürki gönül dostları bu durumu 5 yıldır devam etirebilmiş, ve hızla yükselmekte, ne mutluki bir takım ( çıkar, menfaat, yönlendirme, siyaset, diğer vb) gibi olumsuz olayları anında engelleyen bir kadro ile bir arada ve yine söylüyorum geliri kendine yeten sadece bilgi yardımı amaçlı ve beklentisiz bir sitede hep birlikte nefes almaya devam ediyoruz.

İnanıyorumki, engelli kardeşlerim bu siteden yeterince fayda görüyorlar Allah yüzümüzü kara çıkarmasın, aynı gayretle her emeği karşılık beklemeksizin geçen arkadışıma şahsım adına teşekkür ederim.

cilginpalet

Üye
Üye
her ne kadar çok faal yorum ve paylaşımım olmasada seviytorum bu siteyi ufak tefek sürtüşmeler olsada yönetim ve üyelerde farklı diğer sitelerden bütün yeniliklerden karşılık beklemeden haberdar edilip bilgilendirilmek ve bizleri idare edebilmekte herkesin harcı deel =) insan eşinin dostunun kaprisini çekmezken burda yönetici agedeşler ellerinden geldiğince bizlerin afra tafralarına olabildiğince hoşgörüyle yaklaşıyor TÜM YÖNETİCİ AGEDEŞLERE VE ÜYELERE TEŞEKKÜR EDİYORUM ALLAH yardımcınız olsun

septik

Editör
Editör
Saygılar bizden tüm dostlara.

Allah yaradan tüm ihtiyacı olanaların yanında olsun inşallah

Tekerlekli Sandalye