Engelliler.gen.tr Platformu SMS onaylı üyelik sistemine geçmiştir

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar sitemiz SMS onaylı üyelik sistemine geçmiştir.

Neden SMS onaylı üyelik?

SMS onaylı üyelik sistemine geçmemizin iki büyük nedeni.

1- Kullanıcılar üyeliklerini aktive etmekte zorlanıyorlardı.
2- Çok sayıda spam üye forumu kirletiyordu.

SMS onaylı üyelikte üyeliğin aktive edilmemesi gibi bir durum söz konusu değil. Normal şartlarda üyelik aktivanyonu üyenin verdiği e-posta adresine giden e-maile gelen linke tıklamasıyla mümkün oluyordu. Çoğu zaman siteden giden mailler kullanıcının verdiği e-posta adresinde spam (gereksiz) kutucuğuna düşebiliyor ve kullanıcı bu mesajı göremediğinden üyeliğini aktive edemiyordu.

Çok daha kolay çok daha basit hızlı üyelik

SMS onaylı üyeliği almak sadece 30 saniyenizi alacaktır. Üyelik işlemi 2 adımdan oluşmakta. İlk adım gerekli alanların doldurulması ikinci adım ise verdiğiniz cep telefonu numarasına gelen 6 haneli kodu sisteme girmeniz.

Daha anlaşılır olması açısından SMS onaylı üyeliğin nasıl yapıldığını resimlerle gösterelim.

1. ADIM:

1-sms.JPG
2-sms.jpg

Daha sonra hesabımı etkinleştir diye bir sayfa açılacak.
3sms.jpg

2. ADIM:
Cep telefonuna gelen 6 haneli aktivasyon kodu gireceksiniz.
4sms.jpg

Uygulama yıllardır sitemizin teknik işlerini yapan vefakar dostumuz Zafer BAHADIR tarafından geliştirilmiştir. Kendisine bir kere daha buradan teşekkür ediyorum.
Uygulamanın tanıtımın yapıldığı resmi web siteleri
Boards Technologies - All Board Scripts Support Platform
vBulletin SMS Onaylam Uygulaması tanıtımı

SMS Uygulaması hakkında önemli bilgilendirme:

Engelliler.gen.tr Platformunda üyelik için kullanılan cep telefonu numaraları kesinlikle "AKTİVASYON KODU" dışında kullanılmaz. Bilgilendirme veya reklam amaçlı SMS gönderilmez. Üyelerimize saygıyla duyrulur.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:eek: artık devir değişti teknolojiye ayak uydurmak lazım hem böylesi çok daha hızlı ve kolay olacak... umuyorum yeni üyelerimiz içinde hayırlı, uğurlu olur, üyelikleri daim olur inşallah...

Engelsiz yarınlara, özgürlüğe hep birlikte, yürek yüreğe dileklerimle...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Mevcut üyelerimiz için bu uygulamaya gerek yok yeni üyeler için geçerli bir durum olacak.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu yeni uygulama sitemize hayırlı olsun.

Tekerlekli Sandalye