Engelliler.gen.tr sitesi tarafından hazırlanan videolar hakkında

• Konuyu başlatan mavibalina2012
  • Başlangıç tarihi
M

mavibalina2012

Guest
Sitedeki videolar çok ilgimi çekti...Unutamadığımız olaylar ve asla unutulmayacak olanları bir kez daha anımsadım...
İlgili video:

Girişte kısacık bir tanıtım vardı sitenin yaptıklarına dair bu kısacık mesajlar beni yazmaya itti...Evet bu site engellilere ne kattı daha doğrusu neler kattı ?..Engelliler ve sorunları birçok yerde dile getiriliyordu burada da dile getirildi sürekli sorular soruldu cevaplar alındı defalarca soruldu defalarca yanıtlar verildi...Engellilerin erişebilme sorunu vardı onlara oturdukları yerden de olsa ulaşıldı...Öykü yarışması düzenlendi ilklere imza attı edebiyatımıza engellilerle ilgili seçkin öyküler kazandırarak bizlere de yol açtı...Sorunların yanında kültürel, sanatsal, genel ve güncel konulara yer verildi...Bu güne kadar çok yol alındı ve ilerlemenin daha hızlı olacağı konusunda ki kanaatim ise tam...Evet, başarılarından ve hizmetlerinden dolayı engelli arkadaşlarımızı temsilen site yöneticimiz başta olmak üzere bu siteye gönül veren herkesi tebrik eder, sitenin başarılarının daim olmasını dilerim...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İyi dileklerin için çok teşekkür ederim mavibalina. Bu siteyi kurarken "engelliler adına söylenmedik söz bırakmayacağız" diye kendi kendi kendimize bir slogan geliştirmiştik. Site yapısı gereği (forum sitesi olduğu için) soru - cevaba dayalı daha doğrusu soru - cevap ağırlıklı bir site. Fakat ben daha çok engellilerin kültürel, sosyal ve ekonomik sorunlarının konuşulduğu bir siteyi amaçlıyorum. Zira bu alanda çok büyük bir açık var. Evet bu türden konularda sitemizde var ama ben sayılarının çok daha fazla olmasını istiyorum. Bu anlamda "engelliler konulu öykü yarışması" bunun ilk adımıydı. Bir ülkenin değişim ve dönüşümü için aydınların fikirleri o konuya dair görüşleri çok önemli. Yarışma sayesinde edebiyat dünyasının gözünü "engellilere" çevirmelerini amaçladık. Kıt imkanlara bunu kısmende olsa yaptığımızı düşünüyorum...

Sırada ikincisini düzenleyeceğimiz yarışma var. Onda çok daha fazla şeyler yapacağımızı umuyorum.
Ve tabiki sitenin bugünlere gelmesinde tüm site üyelerinin katkısı çok büyük. Bu işi tek başıma sırtlayacak güçte biri değilim. Umarım sırtımdaki bu yükü hafifletmek için verdiğinizi desteğe aynen devam edersiniz. Bu arada sitedeki tüm yönetici arkadaşlarıma özel olarak teşekkür etmek istiyorum.
Site kuruluşu ardından geçen 2.5 yıllık süre zarfında benim bile tahmin edemeyeceğimden çok daha fazla ve hızlı büyüdü. Bu büyümenin hız kesmeden devam etmesi dileğiyle....
Sevgiler...:)

G

güz gülleri

Guest
bende bu kocaman aileye yeni katılmış biri olarak mutluyum gururluyum.nacizane bir faydam oluyorsa kendimi mesut ve bahtiyar sayarım:)
ve inanıyorum ki emin adımlarla dahada büyüyeceğiz.bu bir yürek işi ve gönül işi davamıza sahip çıkan her arkadaşımız desteğini esirgemeyecektir.

M

mavibalina2012

Guest
Desteklerimiz sonuna kadar diyemeyeceğim çünkü site için son kelimesini kullanmak istemiyorum gücümüz yettiği kadar yanınızdayız yeter ki, güzellikler devam etsin yarıda kalmasın...

G

güz gülleri

Guest
kimin aklına geldi ki son.?
devamlılıktır önemli olan.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Tek bir cümleyle sitenin bu günkü başarısını videoda geçen bir cümle çok güzel anlatıyor. 'Birlikteliğin Gücü'' Bu birliktelik hiç bozulmasın ve sitemiz her geçen gün büyüyüp çok daha geniş kitlelere yayılması dileğiyle.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Engellenişlere hayır demek için kurdular bu siteyi
Ne olursa olsun mücadele etmekti amaçları,
Gökkuğaşının tüm renklerini yansıtan bu güzel insanlar
Engelsiz bir yaşam sürdürebilmek için yola çıktılar
Lakin bu yolculuk hiç de kolay değildi
Lakin bu uğurda çok emek vermek gerekirdi
İstedikleri sadece engelsiz bir yaşamdı
Lale, gül, nergis,menekşe, papatya, manolyaydı sanki her bir üyesi
Engelleri ortadan kaldırabilmekti tüm niyetleri birer birer
Reelde hep varolan ama aslında hep gözardı edilen
.
Gerçek bir özgürlük mücadelesiydi verdikleri
Engellenilişlere karşı hak arayıştı bu uğurda
Nesillere güzel bir gelecek bırakmaktı amaçları
.
Tesadüfen de olsa buldular birbirlerini, sevgiyle ,dostlukla kenetlendiler…
Rastlantıyla tanıştılar, birlik oldular, birlikten güç doğduğuna inandılar…

İşte ben bu sitenin bir üyesi olmaktan sonsuz gurur duyuyorum. Sitemle birlikte her gün daha iyiye, daha güzele, daha engelsiz yarınlara hep beraber erişebilmek dileğimle,

M

mavibalina2012

Guest
Dün akşam izlediğim sitemizin ana sayfasındaki dans gösterisi beni çok etkilemişken ilginç yazılarıma yenisini etkileyecektim ki, alttaki ufacık yazılmış ilginç video ilgimi çekti ben ilginç olaylar, gösteriler beklerken sitemizin kategori yöneticisi İskender Beyin görüntülerini görünce şaşırdım...Birkaç defa tekrardan izledim, izlerken bunun adını da koyamadım, başarı, azim, kararlılık, yaşama dört elle tutunuş...Gerçekten yürekten tebrik ederim İskender Abi sizi ve tekerlekli sandalyeyle dans eden arkadaşımızı...İstenirse yapılırın güzel örnekleri...

Tekerlekli Sandalye