Engelliler.Gen.Tr ve Engellilerle İlgili Diğer Siteler

gandi

Üye
Üye
Bu makalemizde ülkemizde yayın hayatını sürdüren ve engellilerin editörlüğünü ya da yöneticiliğini üstlendiği internet sitelerinin engellilerin hayat bakışını, bilinçlenmesini ve duruşunu nasıl etkilediğini incelemeye çalışacağız.

Engelli sitelerinin sayısı her geçen gün artmakta ve dikkat çeken nokta ise bu sitelerin gerçekten özgün içerikli, pragmatik ve sosyalleştirme kabiliyeti yüksek siteler oluşu! http://engelliler.gen.tr da bu sitelerden birisi bir engelliler.gen.tr kullanıcısı olarak düşüncem diğer sitelere oranla çok daha özgün ve samimi olması bu siteyi ayrıcalıklı kılıyor. Diğer sitelerinde şüphesiz çok önemli bir yeri doldurdukları kanaatindeyim.

Bu engelli sitelerinin faydalarına ve engellilerin bilinçlenmesine katkılarına bakacak olursak gerçekten çok olumlu bir tablo ile karşılaşırız. Ülkemizde bir çok engelli engeli gereği evinden dışarı çıkamamakta ya da çok az çıkmakta bu durumdaki engelliler için en yakın ve kolay sosyalleşme aracı internet siteleri en kolay öğrenme yolu yine internetten geçiyor. Kısacası Engelliler, engelsiz bilgiye internet sayesinde çok rahat ulaşıyor.

Engelliler kendilerini anlayan ya da kendileri gibi aynı sorunları yaşayan insanların açtığı sitelerde kendilerini daha iyi hissediyorlar. Nitekim aynı hal ile hem hal oluyorlar. Üstelik en doğru en engelsiz bilgilere engelli sitelerinden ulaşıyorlar. Engelliler burada ameliyat bilgilerini paylaşıyor engelliler burada birbirlerine destek oluyor ve moral veriyor. En önemlisi ise engelliler, engelli sitelerinde özellikle bu işin bayraktarlığını yapan http://engelliler.gen.tr sayesinde bilinçleniyorlar.

Engelliler bu ve bunun gibi sitelere girerek, Engelli haklarının korunması, engelli olmanın bir seçim olmadığının bilinmesi ve bu duruma mahkûm olanların devlet garantisinde ihtiyaçlarının giderilmesi gerektiğinin tüm dünyaya ilanı, vücuttaki engellerin değil ama beyindeki engellerin kalkabileceğini öğreniyorlar. Engelli siteleri engelli bireylerin ufkunu genişletiyor. Onların boş vermişliğini bir zımpara gibi söküyor. Bu nedenle engellilerin kurmuş olduğu sitelerin daha fazla engelli tarafından takip edilmesi gerektiği kanaatindeyim Zira Işık evimizde monitörümüzün içinde ışığa koşmalı, engelliler olarak haklarımızı aramalı ve bilinçlenmeliyiz. Üstelik bize yardım etmek, yol göstermek için didinen bunca engelli sitesi varken işimiz çok daha kolay !

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Bu siteyi keşfettim ve üye oldum hemen. Artık uykusuz kalıyorum ama olsun. Okudukça okuyasım geliyor ve sizlere hayranlık duyduğumu dile getirmek istedim. Bu kadar güzel bi site olamaz. Tanıdığım tüm engelli arkadaşlara hep sizi anlatıyorum artık ve onların da üye olmasını istiyorum.

Çok ama çok etkilendiğimi bir kez daha belirtmek istedim. İyi ki varsınız, iyi ki sizi buldum.

Çok ama çok sağolun, varolun...

Hayatıma çok ama çok şey kattığınız için çok mutluyum sayenizde.

V

Vijdanatilla

Guest
Arkadaşlar,Merhaba

Sizlerle aynı düşüncedeyim. Ben de bir tanıdık için araştırma yaparken engelliler.gen.tr inceleme fırsatı buldum.Uzunca bir süre üye olmadan takip ettim. Diğer sitelere olumsuz bir sözüm yok çünkü hepsinin amacı aynı doğrultuda ama bu site kalitesini ve amacını çok başarılı bir şekilde sergilemektedir. Burdan site yöneticimiz HALİL YILMAZ ve diğer yöneticilerimize teşekkürler çünkü bizlere en doğru bilgiyi aktarmak adına ellerinden geleni yapıyorlar.

Engelli olsun yada olmasın bir birey olarak öğrenmesi gereken bilgiler paylaşılmaktadır. Buda sitemizin katilesini,yöneticilerimizin bilgi ve becerilerinin bir göstergesidir diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar. Sitemiz yaklaşık 2 (iki) yıl önce kuruldu. (Yakın zamanda 2. yaş günümüzü kutlayacağız yani. :) ) Geçen iki yıllık süre zarfında benim tahminimden hızlı büyüdük. Tabi bunda site içeriğinin kalitesi yadsınamaz bir gerçek. Geldiğimiz bu noktada günlük 10-12 bin ziyaretci sayısıyla kendi alanında en iyi sitelerden biri olduk. Bu büyüme ivmesi hızlada artmakta. İyiki varsınız.

Tekerlekli Sandalye