Engelliler Haklarını Elde Etmek İçin Gerekeni Yapıyorlarmı?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bir takım haklardan bahsediyoruz sürekli yazıp çiziyoruz herbirimiz kendi durumumuzu bir adım ileriye götürecek olana sıkı sıkıya sarılmışız hakkımız verilsin ,gereği neyse yapılsın ,engellilerde engelsizler gibi eşit muamele görsün,ayrıcalık kalsın vs..vs... Tabiki haklarımızı talep etmekte almak için çabalamakta tüm insanların hakkıdır buna kesinlikle bir sözümüz olamaz olması gerekende budur zaten.

Fakat benim asıl merak ettiğim konu bu haklara erişebilmek daha düzgün standartlara kavuşabilmek için herkes üzerine düşeni yapıyormu? Ben bu konuda elimden geleni yaptım, gereken yerlere ulaştım ,sesimi duyurdum diyebiliyormuyuz? Yada sadece kuru laf kalabalığından öteye gidemiyormuyuz? Bir çoğumuz herkes herşeyin farkında yapılması gerenler yapılsın bunlar için biz mücadele etmeyelim diye düşünüyor olabilir. Bana kalırsa böyle düşünmek sadece ve sadece yerimizde saymamıza sebep olur.

Burası Türkiye ve çabalamadan hiç bir şey elde edimiyor. Birçok gelişmiş ülkede'de aynı sorunlar vardır elbette fakat hepimiz biliyoruz ki Türkiyede herşey biraz yavaş işliyor oluyor fakat biraz ecel terleri dökülerek oluyor.

Devlet bana kalırsa vaad ettiği bir çok şeyi yavaş da olsa yerine getiriyor. İşte bireysel olarak yada gruplanarak yapılacak olanlar belki bu süreci hızlandırıp istenilen koşullara ulaşılmasını sağlayacaktır diye düşünüyorum. Sadece bekleyerek vakit geçirilmesi bana doğru gelmiyor.

Engellilikle ilgili her konuyla ilgilenen bütün birimlerle birlikte olunmalı , organize olarak hareket edilmeli ve istenilenler elde edilene kadar yılmamalı diye düşünüyorum. Bana kalırsa herbirimiz bu konularla alakalı üzerimize düşeni yaparsak, çok daha etkili bir güç oluşturulur.

Tekerlekli Sandalye