Engelliler için ÖTV indiriminde özel donanım şartı?

Cennet1

Üye
Üye
arkadaşlar ben skolyoz ve ileri derecede diyabet (şeker) hastasıyım elimde biri 2002 yılında alınmış %42 oranında diğeri 2010 yılında vergi indirimi için alınmış olan ve özür oranı %45 yazan iki adet raporum olmasına rağmen ÖTV indirimden yararlanamıyorum. Bu konuda 3-4 girişimim oldu bayilere gidip görüştüğümde h sınıfı ehliyet ve özel donanımlı otomobil kullanır ibareli raporla gel diyorlar. hastaneye gidiyorum ama hastane bir türlü "özel donanımlı otomobil" ibaresini eklemiyor. eğer bu hak engellilere tanınmış bir haksa bende engelliyim. elimde raporumda var ama yararlanamıyorum. Bu haksızlık değil mi sizce de.
Kağıt üzerinde yazan hakların çoğu uygulamada yapılmıyor. Orada öyle yazıyor ama şu şu şu nedenden alamıyorsunuz deniliyor. Bu konuda bir girişim başlatmalı ve kayıtsız şartsız raporu %40 olan herkese bu hak tanınması için site olarak bir girişim başlatmanız mümkün mü? sonuçta burası bi engelli sitesi ve hepimiz engelliyiz. Site yönetimi lütfen bu talebimi dikkate alsın.

İsen Buga

Üye
Üye
Bende engelliyim h sınıfı ehliyetim var. Ancak ÖTV muafiyetinden yararlanmıyorum.
Her engelli yararlanacak diye bir kural yok.
Kastınızı net anlamadım dersem yerinde olur. Kayıt üzerinde yazan hakların cogu uygulamada yapılmıyor da kastınız nedir? Yanlış anlama savunmak gibi niyetim yok sadece anlamaya çalışıyorum.

volkqn

Üye
Üye
h sınıfı ehliyet ve özel donanımlı otomobil kullanır ibareli rapor olması lazım .. çok zor almak walla

Cennet1

Üye
Üye
Demek istediğimi anlamadınız sanırım. Benim anlatmak istediğim mesele şu. %40 raporu olan herkes ÖTV indiriminden yararlanabilmeli. Özel donanım şartı bence çok saçma.

Tekerlekli Sandalye