Engelliler için ÖTV’siz araç alımında 2023 yılı limiti: 1.004,522 TL oldu

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yeniden değerlendirme oranı (YDO) Belli oldu. Buna göre 2023 yılı ocak ayı itibariyle ÖTV indirimli engelli araç alımında üst limit, 1.004,522 TL oldu.

Geçtiğimiz yılda YDO bire bir yansımıştı. Çok büyük bir baskı olmazsa (ki olacağını sanmıyorum) bu aran 2023 yılı ocak ayı itibariyle %99,9 aynı kalır.

tigsihirli

Üye
Üye
Merhaba. Siteyi yeni keşfettim. El yordamı ile yardım etmeye çalıştığım %98 engelli anne babama neler yapabileceğim konusunda büyük destek olacak siteniz.
Bu arada bu haberin netleşip netleşmediğini, nereden öğrenebiliriz? teşekkürler

İsen Buga

Üye
Üye
Merhaba. Siteyi yeni keşfettim. El yordamı ile yardım etmeye çalıştığım %98 engelli anne babama neler yapabileceğim konusunda büyük destek olacak siteniz.
Bu arada bu haberin netleşip netleşmediğini, nereden öğrenebiliriz? teşekkürler
Aralık ay sonunda öğrenirsiniz. Şimdilik olası bir olasılık..

alperen74

Üye
Üye
sayın hocam,
bu haberde bakan yardımcısı oranda değişikliğe gidilmeyeceğini ifade etmiş.. bu konuda bir yorumunuz olur mu?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Haberin yayın tarihi eski. Kaldıki bu dediğimiz olay YDO ile belirlenen bir şey. Geçen yıl bire bir YDO'ya uygun şekilde yapılmıştı.

alperen74

Üye
Üye
yayın tarihi ekim 2022 imiş bu arada ama..
Teşekkürler..

gececi01

Üye
Üye
Kusura bakmayın ama bu para engelli aracı alan bütün maaşları ni iptal ettirsin yada her ay bana versin 1 milyon liraya araba alacak engelli kem kum eh uh hike mike neyse

alperen74

Üye
Üye
Sanırım buradan çıkacak sonuç engellinin 1mn luk araç alması değil.. fiyatı 500k olan adam akıllı araç bile yok.. ötv muafiyeti ile 300-350 ödenecek bir aracı da hak etmiyor mu insanlar.. ıhk mıhk

mert

Üye
Üye
Kusura bakmayın ama bu para engelli aracı alan bütün maaşları ni iptal ettirsin yada her ay bana versin 1 milyon liraya araba alacak engelli kem kum eh uh hike mike neyse
demekki varmış ki bir milyonluk araç alabiliyor gececi kardeşim bunlarda para varsa bize yollasınlar

mskaya5461

Üye
Üye
Yeniden değerlendirme oranı (YDO) Belli oldu. Buna göre 2023 yılı ocak ayı itibariyle ÖTV indirimli engelli araç alımında üst limit, 1.004,522 TL oldu.

Geçtiğimiz yılda YDO bire bir yansımıştı. Çok büyük bir baskı olmazsa (ki olacağını sanmıyorum) bu aran 2023 yılı ocak ayı itibariyle %99,9 aynı kalır.
2023 yılı geçerli olmak üzere 1.004 tl olursa 2022 model diyelim 600 lira araba kalırsa bu 1.004 tlye göre alabilir miyim.??

İsen Buga

Üye
Üye
2023 yılı geçerli olmak üzere 1.004 tl olursa 2022 model diyelim 600 lira araba kalırsa bu 1.004 tlye göre alabilir miyim.??
evet alabilirsin.. Ama bayii insiyatifine kalmış bir durum: Öyle ki satamadı vitrinde duruyor diye ille de o fiyata verecek değil: Satmayabilir, kalmadı diyebilir, vermeyebilir. Verirse de yine bayi sana 600 diye vermez. Zam yapar üstüne 800-900 ister mesela.. Çok büyük tanıdık sayesinde bir iki kez alan oldu. Yada en kötüsü Toplu alımlar yapıldı: geçmişte BMW 316i modeli de düşük fiyata toplu sattı. Mercedes yanaşmadı mesela..

mskaya5461

Üye
Üye
evet alabilirsin.. Ama bayii insiyatifine kalmış bir durum: Öyle ki satamadı vitrinde duruyor diye ille de o fiyata verecek değil: Satmayabilir, kalmadı diyebilir, vermeyebilir. Verirse de yine bayi sana 600 diye vermez. Zam yapar üstüne 800-900 ister mesela.. Çok büyük tanıdık sayesinde bir iki kez alan oldu. Yada en kötüsü Toplu alımlar yapıldı: geçmişte BMW 316i modeli de düşük fiyata toplu sattı. Mercedes yanaşmadı mesela..
ANLADIM. TAMAMDIR.

ahmet34

Üye
Üye
bide gereklı olup kullanacak kısıler alsada işlerine yarasa bari

bazı zengın doyumsuzlar,kar amaclı alıp kullanıyor
kımısıde evlı olan baska yerde ıkamet eden ogluna alıyor kendı kullanmıyor
bıde ıhtıyacı olupta evden cıkmayan yuzde 87 lık raporlulara verılmıyor

genel sosyal mudurlugu bırazdaha arastırırsa ıyı olur

ahmet34

Üye
Üye
ha bide o kadar parayı bulup alan kısılerın sosyal yardım maaslarının kesılmesı olayınıda dusunmek gerekır

mert

Üye
Üye
mesala şunu izah edeyim size kardeşi başhekim hastanede abisine hastanede yüzde 90 kanser rapor alıverdi abisi zengin hemde il başkanı araç aldı nasıl oluyorda bu kişilere bu araç veriliyor

İsen Buga

Üye
Üye
mesala şunu izah edeyim size kardeşi başhekim hastanede abisine hastanede yüzde 90 kanser rapor alıverdi abisi zengin hemde il başkanı araç aldı nasıl oluyorda bu kişilere bu araç veriliyor
Sosyal yardım konusunda biraz vicdan olur o başka..
araç alabilen sosyal yardım alamaz bildiğim kadarıyla zorlanır.
ancak rapor üsülsüzlük ise sizde CİMER'e şikayet edebilirsiniz. Konu uzar gider: bence burada kesmek gerekiyor sorumu geri aldım...

mert

Üye
Üye
ancak rapor üsülsüzlük ise sizde CİMER'e şikayet edebilirsiniz. Konu uzar gider: bence burada kesmek gerekiyor sorumu geri aldım...
hocam kardeşi zaten başhekim hastanede zaten abiside il başkanı kanser hastası oldugu için zaten zenginde sosyal yardımını alması mülküm degilde zaten ihtiyacı yok araç aldı kendisine zaten yerel haberlerde çıktı
anlayacanız kanser hastası oldugu aldıgı rapordan dayanarak araç almıştır çimere şikayet etsen ne olacakki

Mehmet.00

Üye
Üye
Engeli açlıktan yan gidiyor aracı alanda işte fırsat kollayan bir kurnaz akraba eş dost zengin olupta sırf araç için rapor alanı bilemem ama maaş için rapor alan bisiklet alamaz

İsen Buga

Üye
Üye
Birileri araba ev yada birşeyler almışsa:

Lütfen ama lütfen
başhekimin yaptığı gibi, kötü niyetli insanları bir kenara bırakalım...

Akrabası olsa bile lütfen kötülemeyiniz. Oğlu alabilir annesi babası alabilir kendi işlerinde kullanabilir. Yasal haktır. Bir şey demem..

Bu sitede birilerini kötülemek hoş değil. Şikayet varsa lütfen yetkili mercilere şikayet edin gerekli işlem yaparlar. Başhekimi haberleri olduğu gibi...

Tekerlekli Sandalye