Engelliler ve Yaşam Temalı Öykü Yarışması Başvuruları Sona Erdi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Değerli üye ve ziyaretcilerimiz,

Bu yıl II. düzenlediğimiz "Engelliler ve Yaşam" temalı öykü yarışmamızın başvuraları 1 Nisan 2013 tarihinde saat 23:59 itibariyle sona ermiştir.
Bu yıl düzenlediğimiz yarışmaya beklentilerimizin çok çok üzerinde başvuru oldu. Bu yoğun ilgi nedeniyle, yarışmamıza öykü gönderen eser sahiplerine, yarışmanın duyurusunu yaparak daha geniş kitlelere ulaşmamıza neden olan başta TRT olmak üzere, bloglarında duyurumuzu yapan bloggerler ve adını sayamayacağımız kadar çok olan web sitelerine, iki yıldır yarışma sponsorluğumuzu yapan, maddi manevi her türlü desteği bizlerden esirgemeyen Ankara Yeni Mahalle Beledeyesi ve her fırsatta yanımızda olduğunu belirten yeni mahalle başkan yardımcımız sayın Şenol Balaban beyefendiye şükranlarımızı sunuyoruz.

Yarışmaya Dair İstatistikler

Yarışmaya katılan eser sayısı: 430
Değerlendirmeye alınan eser sayısı: 417 (13 Öykü yarışma formatına uygun olmadığından değerlendirme dışı tutulmuştur.)

Dereceye Giren Eserlerin İlanı

Daha önce yarışma takviminde belirtildiği gibi dereceye giren eserlerin ilanı 01 - 16 Mayıs 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.
Duyuru, Engelliler.gen.tr sitesinde, sitemizin resmi facebook sayfasında ve Sponsor belediyemiz olan Yenimahalle Belediyesi başkan yardımcısı Şenol Balaban'ın resmi facebook hesabında eş zamanlı olarak yayınlanacaktır...

İlgili Sosyal Medya Hesapları

https://www.facebook.com/EngellilerGenTr
https://www.facebook.com/senolbalaban2?ref=ts&fref=ts

Yarışmaya Katılan Eserleri Ne Zaman Okuyacağız?

Değerlendirmeye alınan 420 öykünün tamamı, dereceye giren eserlerin ilanından önce sitemizde bulunan 2013- II. Engelliler Konulu Öykü Yarışmasına Katılan Eserler adlı kategoride yayınlanacaktır.

Önümüzde 1 aylık bir değerlendirme süreci bulunmaktadır. Juri üyeleri olarak yarışma başlangıcından beri (1 Mart 2013) gelen öyküleri son derece titiz bir şekilde okumaktayız. Bu süreçte hertürlü özveride bulunan juri üyelerimiz Satı İlen, Rahmi Vidinlioğlu, Ferhat Güler, İskender Durgun ve Şenol Balaban'a bir kere daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Son düzenleme:

akanyildiz

Üye
Üye
Sevgili Halil,

Bugün sabah okumadığım öykü sayısını indirmeme karşın şimdi baktığımda mail adresim yine öykülerle dolup taşmış... Bir yandan genç insanların öykü yazmasına seviniyorum. Öte yandan ise, işimiz oldukça zor gözüküyor... Yağmur gibi öykü yağdı. Gerçekten de katılım çok yoğun. Bu da hepimiz için sevindirici bir durum... Bu konuda da seni tebrik ederim. Oldukça başarılı bir duyuru yapmışsın...

Ben de şahşım adına Ankara Yenimahalle Belediyesi'ne ve Sayın Şenol Balaban'a teşekkür ederim. Bu arada sen de bizleri genç kalemlerle buluşturduğun ve bu fırsatı bizlere sunduğum için şükranlarımı sunuyorum. Gerçekten de çok güzel öykü yazanlar var. Hatta ilkokul 5. sınıf öğrencisi bile var. Edebiyatımız engellilerle ilgili yeni öyküler kazanacak... Hem de genç kalemler okurla buluşacak... Yeniden tüm emeği geçenlere teşekkür ederken, bu konuda duyarlılık gösteren tüm yazın dostlarına selam olsun diyorum... Gençlerin, kadınların ve özellikle engellilerin öykü yazması çok hoşuma gidiyor... Kim ne derse desin... Yürekleri engelli olmayanlar gümbür gümbür geliyor... Ve... Onların yazdıklarıyla güzelleşecek dünya... Daha ışıl ışıl, daha özgür, daha yaşanılır bir yeryüzü için...

Sevgiyle...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Satıcım, bu yarışmada sizler yanımda olmasaydınız emin olun tek başıma bu işin altından kalkamazdım. Bunu jest olsun diye demiyorum. Zira öykülerin değerlendirilmesi tek başına yapılacak bir iş değil. Bu nedenle kişisel yaşamınızdan vakit ayırıp geçe gündüz değerlendirme sürecinde bulunduğunuz için asıl ben teşekkür ederim...

Bu yılki yarışmada beklentilerimiz çok üstünde öyküler geldi. 12 yaşındaki çocuklardan, profesyonel anlamda yazarlık yapan, daha önce kitapları yayınlanan bi dolu insan yarışmamıza ilgi gösterdi. Bu türden yarışmaları az çok takip eden biri olarak çok az yarışmaya nasip olacak bir katılım sağladık. Hatta ve hatta öyle öykü yarışmaları biliyorum ki yeterli katılım olmadığından yarışmalar iptal ediliyor.

Engellilik adına farklılık yaratmak adına çıktığımız bu yolda o farklılığı yarattığımıza inanıyorum. Doğru projelerle insanların önüne fırsat sunarsanız mutlaka karşılığı gelecektir. Bu yarışma bir kerede daha bize bu gerçeği göstermiş oldu...

fatmakara

Üye
Üye
Kabul edilen tüm eserler ne zaman yayınlanacak, öykümün sizlerle buluşmasını çok istiyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba Fatma Hanım,
Tüm öyküleri 1 ay içerisinde yayınlamayı planlıyorum. Takdir edersiniz ki şu ara bir yandan öyküleri değerlendirme sürecindeyiz diğer yandan da vakit buldukca gelen öyküleri yayınlamaya çalışıyorum. Tabi bunların dışında birde özel yaşamımız ve başka işlerimizde var. Dediğim gibi fırsat buldukca gelen tüm öyküleri yayınlayacağım. Biraz sabır. Yarışmamıza gösterdiğiniz ilgi içinde ayrıca teşekkür ederim.

gelenek

Üye
Üye
merhabalar ben erdem erol.yolladığım öykü yayınladıgınız eserler listesinde yoktu.formata uymayan eserler arasında mı yoksa yollamada mı bır sorun oldugunu öğrenmek istiyorum.uymuyorsa nedenini de öğrenebilirsem ne mutlu iyi çalışmalar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhabalar Erdem bey,
Gelen tüm öyküleri yayınlıyoruz. Şu ana kadar 180'e yakın öykü yayınladık. Ancak sizde taktir edersiniz ki öyküleri yayınlamak zaman alıyor. Hepsini bir anda yayınlamak mümkün değil. Fırsat buldukca yayınlıyorum. 1 Mayısa kadar gelen tüm öyküleri yayınlamayı planlıyorum. Birazdaha sabır...

rifkirifki

Üye
Üye
Halil Bey Kolay gelsin diyorum önce.
Yarışmaya toplam 430 eserin katılmış olup, 10 tanesinin formata uygun olmadığı için değerlendirme dışı tutulduğunu, ve bütün hikayelerin peyderpey sitede yayınlandığını biliyoruz. Şu ana kadar 345 tanesi yayınlanmış durumda. İşiniz zor, bütün hikayeleri tek okuyup değerlendirmek, bunlar tek tek siteye koymak. Gercekden zor iş kolaylıklar diliyorum
Ancak bir istekte bulunmak istiyorum. Değerlendirme dışı tuttuğunuz eserleri en azından isim olarak burada yayınlama şansınız var mıdır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@rifkirifki, iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Değerlendirme dışı tutulan 10 öykünün çoğuna isim dahi verilmemiş. Yani isim olarak yayınlamamız bile çok zor.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar an itibariyle yarışmamıza gelen ve değerlendirmeye alınan 417 eserin tamamı yayınlanmıştır. Daha önce değerlendirmeye alınan eser sayısının 420 olduğunu duyurmuştuk ancak gözümüzden kaçan 3 öykü daha çıktı. Son kontrollerde onlarıda elemek zorunda kaldık.

Bu arada değerlendirmede son aşamaya yaklaştık. Dereceye giren eserlerin ilanı daha önce duyurduğumuz gbi 01 - 16 Mayıs tarihleri arasında yapılacaktır.

Fulya

Üye
Üye
Büyük özveri ve emek .. tüm herkese başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sevgili Fulya aynen sana katılıyorum ve öyküleri okudukça iyi ki jüri üyelerinden biri değilim diye şükrediyorum halime :) Bu kadar güzel ve bu kadar birbirinden etkileyici öykü arasında derecelendirme yapmak gerçekten oldukça zor ve meşakkatli bir iş :)

Yarışmaya katılan tüm öykü yazarlarına bol şanslar ve bu arada jüri üyelerine de Allah kolaylıklar versin diliyorum...işleri çok ama çoooooooook zor bence.

zuhal3232

Üye
Üye
Ben Zühal KORKMAZ öyküm sizlere ulaştımı merak ediyorum. Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

zuhal3232

Üye
Üye
Sanırım Engelsiz engellilerdi yani başlıkta engelsiz kelimesi geçiyordu çünkü öykümde bir kızın engelli diye bir çocuktan utanması sonra çocugun aslında utanılacak biri değilde gurur duyulacak bir insan olduguğunu anlamasıyla sona eriyordu. Engelli diye kız çocuğu dışlıyordu fakat sonunda ne kadar büyük hata yaptığını anlayıp çok pişman oluyordu. Öykümün başlığını tam olarak hatırlayamıyorum sizin yarışmanızın reklamını gördüğümde hemen microsoftword'ü açıp yazmaya başlamıştım. Kopyasını almıştım fakat bilgisayarıma format atıldığı için silindi.

Tekerlekli Sandalye