Engellilerde rapor oranına göre muafiyet getirilmesi

Ümit41

Üye
Üye
Sevgili arkadaşlar %10 bile ortapedik engeli bulunanlar bile ötv den muafken %80 raporu bulunan kalp hastası biri bundan neden yararlanamıyor bence bu saçmalık rapor oranın
a göre muafiyet getirilse hem devlet hem millet kazanır bununla ilgili gerekli yasa tekrar görüşülmeli bence saygılarımla

otomasyoncu

Üye
Üye
%10 degil %40 ortotopedik ozurlu, eger dediginiz gibi her %40 ozur orani olan kisi otv den faydalansa 8,5 milyon ozurlu olan bu ulkede devlet nasil otv toplayabilirdi Bunu siz dusunun.

MI 4LTE cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Ümit41

Üye
Üye
Özel donanımlı araç kullanabilir ibareli raporlarda engel orañina baķılmıyo diye biliyorum yanlışşa düzeltin

Ümit41

Üye
Üye
Yani doğuştan veya sonradan baş parmağı olmayan bir kardeşimiz rapor oranı %10 ken raporunda özel donanımlı araç kullanabilir ibaresi yazdığı için H sınıfı ehliyet alıp ötv den muaf olmuyormu nerde %40

Ümit41

Üye
Üye
Araba almıyacak olan bile araba alır bence devlet böyle kazanacak çıktısı olmaz sonuçta %40 indirimi olsa devlete % 60 ını ödeyecek

Serkan3584

Üye
Üye
Öyle birşey Yok bnm annemin 2 eli bileğinden yok özel donanımımla araç kullanamaz ankaradan %95 raporu var eski yenileyınce İzmir'de %82 yani ÖTV'den faydalanamıyor iyice araştır 60 yaş üstü 10 puan getiriyor diğer ciddi hastalıklarda oranı arttırıyor

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

acer

Üye
Üye
selam akadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim ben ssk lı olmadan önce sag gözden yüzde 32 raporum vardı sslı olduktan sonura 2ay önce bypas oldum 3 damar değişti acaba nasıl heyet raporu alırım yüzde kaç verirler malulen veya vergi indiriminden emekli olabilirmiyim 17 yıllık ssk lıyım 3800 gün prim var teşekkür ederim

tekin.

Üye
Üye
Yüzde 40 ve üzeri almanız lazım giriş kaç yaş kaç .malulen tek bir hastalıktan yüzde 60 ve üzeri almak gerekiyor

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye