Engellilere Engel Olan Uygulamalara Olan Tepkim

halilzeyrek

Üye
Üye
merhaba siteye yeni üye oldum ve başımdan geçen bir durumu sizle paylaşmak istedim.ben otopark görevlisiyim hassas birisiyim engellilere otopark ücreti kesmemiz konusunda çalıştığım belediye bana baskı yaptı ben bunu kabul etmedim ve hiçbir engelliye park ücreti yazmadım ve sonunda belediye müdürü beni işten attı ama ben gene mücadeleden vazgeçmeyeceğim işimden oldum ama vicdanımdan olmadım doğrularımdan olmadım bu yanlış uygulamaya tepkimi gösterdim sonunda işten atıldım ama olsun bende bir engelli olabilirdim aynı şey bana yapılsa bende çok üzülür ve sinirlenirim sonuçta herkes engelli olabilir kaldı ki engelli olmak kötü birşey değil kötü olan engelli bireylere engel olmaktır . iyi geceler dilerim herkese...

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=18483]halilzeyrek[/MENTION]

Öncelikle üyeliğiniz hayırlı olsun sitemiz engelli,engelsiz herkesin sorularını, düşüncelerini, yaşanmışlıklarını paylaştığı kaliteli bir plartformdur hoşgeldiniz.

Göstermiş olduğunuz hassasiyet neticesinde işinizden olmanız üzücü bu hassasiyete böyle bir karşılık reva görülmemeliydi. İçinde bulunduğumuz sistemin bana kalırsa zafiyeti ve insana vermediği değerin bir göstergesidir. Keşke herkes yapılan bu tür haksızlıklara kafa tutabilse tüm riskleri göze alarak fakat bunu yapanların sayısı parmakla sayılabilecek kadar azdır. Engellilerin engelinden çok engellenişleri hayatı kabusa çeviriyor bunu görmedik bilmedik gitti. Umalımda inşallah birgün engelli insanların bu engellenişler yüzünden nekadar çok sorun yaşadıkları anlaşılsın.

halilzeyrek

Üye
Üye
[MENTION=480]gülümse_hayata[/MENTION] sonucu ne olursa olsun herkesin tepki göstermesi gerekiyor ben yaptım karşılığında bunu yaşadım ben işsiz kaldım ben iş bulurum ama o kişiler o vicdanla yaşayabilir mi bilemeyeceğim yapılanlar çok yanlış sağlık olsun en azından insanlığımızdan olmadık ya buna da şükür ediyorum.

halilzeyrek

Üye
Üye
[MENTION=480]gülümse_hayata[/MENTION] sonucu ne olursa olsun herkesin tepki göstermesi gerekiyor ben yaptım karşılığında bunu yaşadım ben işsiz kaldım ben iş bulurum ama o kişiler o vicdanla yaşayabilir mi bilemeyeceğim yapılanlar çok yanlış sağlık olsun en azından insanlığımızdan olmadık ya buna da şükür ediyorum.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam halilzeyrek,

Göstermiş olduğunuz cesaretten dolayı sizi kutlarım ama gönlüm isterdi ki işinizi kaybetmeden mücadelenize devam edebilmiş olsaydınız ve o hangi belediyeyse onu daha büyük kamu mercilerine şikayet ederek (işinizden olmadan) haklarımızı aramaya devam etseydiniz...keşke...

Sizin geçim kaynağı olan işyerininizden ayrılmış olmanız bizlere (engellilerin ekonomik ve sosyal hak arayışına) en ufak bir fayda sağlamayacağı gibi buna sebep olanların vicdanlarında da en ufak bir mahcubiyete sebebiyet vermeyecektir. Zaten vicdan muhasebesi bu kadar zayıf olan bir kurum sizden sonra da emin olun aynı uygulamaya devam edecek ve bundan en küçük bir sorumluluk duymayacaktır.

Üzgünüm ama verdiğiniz tepki ne sizi ne de bizleri haklı çıkarmaya yetmeyecektir.

Dünya iyilerin kötüler için imtihan aracı olarak gönderildiği bir yer ve iyilerin vazgeçişleri kötülerin kötülük yapmalarına devam etmelerine engel değildir!!!

Zamanım dar o yüzden daha fazla yazamıyorum ama adınıza üzüldüğümü belirtmek isterim ve tek başınıza verdiğiniz karardan dolayı sizi bir kere daha tebrik etmek isterim. Keşke farklı bir yolu seçmeniz mümkün olsaydı...

En kısa zamanda yeni bir işe başlamanız dileğimle...

Tekerlekli Sandalye