Engellilere ev barınma yardımı varmı?

mt_44

Üye
Üye
herkese selam Ben evli 3 çocuk babasıyım hiçbir iş yapamıyorum kas hastasıyım tek gelirim 2022 den 849tl ve evde bakım yardımından 770tl başka hiçbir gelirim yok evimiz çok eski tek odalı ve sağlıksız hepimiz aynı oadada kalıyoruz 3 çocuğumda ilköğretim okuluna gidiyor kendi odaları yok bir ev yapmayı düşünmek istiyorum ama böyle bir imkanım yok acaba devletin böyle bir yardım yapması mümkünmüdür? cevaplar için şimdiden teşekkürler...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bildiğim kadarıyla böyle bir yardım uygulaması yok fakat bulunduğunuz yerin belediyesi ile bir görüşüp durumunuzu anlatıp fikir alabilirsiniz.

mt_44

Üye
Üye
Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü |

Barınma Yardımları

Oturulamayacak derecede eski bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan muhtaç vatandaşlara evlerinin bakım ve onarımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır. Bu yardım programı sayesinde evlerinin bakımını yapamayacak durumda olan ve kötü şartlarda hayatını idame ettiren vatandaşlarımız sağlıklı ve sıcak bir yaşam ortamına kavuşmaktadır.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Madem böyle bir uygulama var başvurunuzu yapın ozaman ve gelişmelerden bizleride haberdar edin ki başkalarıda faydalanabilsin. Ben böyle bir çalışmanın olduğunu bilmiyordum sayenizde öğrenmiş oldum.

mt_44

Üye
Üye
bugün itibari ile ön görüşme yapıldı tapu,kimlik ve rapor istediler dosya açılacak eve gelip bakılacak bu arada temeli kendi imkanlarınızla bir şekilde atın dediler 90 metre kareyi geçmesin dediler yapılacak yardım 20bin tl civarı olur dediler sonra rapor hazılanacak ve ankaraya gönderilecek 3-4 ayda ancak sonuçlanır dediler hayırlısı ile süreci takip edecem sonucu burdan paylaşırım...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Güncel bilgiler için teşekkürler. Sonucu mutlaka bizimle paylaşınız.

mt_44

Üye
Üye
Arkadaşlar süreç hala devam etmekte tabi burnumdan getirmediler değil ama hala başvuru bile yapmış değilim daha şimdiden birsürü param gitti bana yardım edeceklerine cebimdeki paraya bile göz dikmiş durumdalar... şimdi başvuru yapabilmem için adıma tapu olması gerekiyor babamın 5333 metre tarlası var 300 metresini bana veriyor başvuru yapabilmem için gittik tapuya tarım il müdürlüğüne gönderdi tarım il müdürlüğü ben tapunun 300 metresini sana vermesine izin vermem dedi yeni kanun çıkmış tapular bölünemez yeşil alanları korumak için yaw ben engelliyim mağdurum evim yok açıkta kalmak üzereyim dedim olmaz bölmenize izin vermem dedi yani anlayacağınız devlet bir taraftan yardımcı olmak istiyor diğer taraftan engel oluyor sonra engelliye yardım yapıyoruz diyor yaptıkları yardımlar sadece kanunda adı var uygulama yok ... şimdi anladımki devlet çok kurnaz davranıyor ve bizede kurnaz olun demek istiyor istemek yetmiyor almak gerekiyor ALINCA BURAYA YAZARIM herkese iyi günler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hay Allahım ya. Klasik Türkiye manzaraları. Süreci paylaşmaya devam edin lütfen...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü |

Barınma Yardımları

Oturulamayacak derecede eski bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan muhtaç vatandaşlara evlerinin bakım ve onarımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır. Bu yardım programı sayesinde evlerinin bakımını yapamayacak durumda olan ve kötü şartlarda hayatını idame ettiren vatandaşlarımız sağlıklı ve sıcak bir yaşam ortamına kavuşmaktadır.

Arkadaşlar burada bir barınma yardımından söz ediliyor ama bu yardım dikkat ederseniz sahip oldukları evlerinin bakım ve onarımı için yani ben aslında bu konuyu çok daha önce araştırmıştım ve böyle bir yardım var ama mevcut evinizin tadilatı konusunda sınırları içinde olduğunuz belediye size yardımcı oluyor o da tabii ki bin dereden su getirerek. En azından benim bildiğim İstanbulda oturduğum için Şişli Belediyesinin şöyle bir uygulaması var. Muhtaç ve yardıma ihtiyaçlı olduğunuzu bağlı bulunduğunuz muhtar, kaymakamlıktan onaylandıktan sonra siz bizzat ev sahibi olarak Şişli Belediyesine müracaat ediyorsunuz ve Sosyal Yardımlar Müdürlüğünden gelen bir ekip evinizin acil onarılması gereken bölümünü masrafların belli bir tutarına kadar onarmayı taahhüt ediyorlar ama bunun için bile bir hayli uğraşmanız gerekiyor. Komşum bu sayede apartmanının girişindeki merdiven basamağını kaldırtarak rampa yaptırmıştı ama o kadar çok uğraştı ki o rampayı kullanmaya hevesi kalmadı.

Sn.mt_44,

Sizin için en kısa zamanda yardımda bulunulmasını temenni ediyorum ama bu konuda çok dikkatli olmanızı isterim. Çünkü bununla ilgili net bir yönetmelik yok ve sizin cebinizden tek bir kuruş çıkmadan bu işin halledilmesi gerekiyor bana göre iyiniyetinizden istifade edebilecek olanlar mutlaka karşınıza çıkacaktır ve yine bunu üzülerek yazıyorum ki bu ülkenin engeli vatandaşını kandırmak çok kolaydır. Aklıma engellilere en uygun kredi veren banka olarak sözkonusu krediyi diğer bankaların faiz oranlarından çok daha yüksek tutarda kredi veren özel bankalar geldi ve inanın engelli insanların saflığından, iyiniyetinden istismar edebilecek seviyede olan tüm kurnazlardan yaradan sizleri korusun istiyorum.

Herşey gönlünüzce olsun dileklerimle...

mt_44

Üye
Üye
Arkadaşlar güzel düşünceleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim... gelişmeleri paylaşmaya devam ederim hepinize iyi günler

mt_44

Üye
Üye
2 gün önce dosyayı tamamlayıp teslim ettik bugün bir görevli geldi eski evin resimlerini çekti birşeyler yazıp gitti haber alacaksınız dedi sonucu bekliyoruz sonuca göre bilgi vermeye devam ederim... iyi geceler

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Haydi hayırlısı olsun. Dilerim herşey gönlünüzce gerçekleşir. Sizden gelecek mutlu haberleri beklediğimizi unutmayın. :) iyi geceler

Tekerlekli Sandalye