Engellilere ödenen maaş için hükümete şükretmenize gerek yok!

cilginpalet

Üye
Üye
bazı arkadaşlar takılmış kalmış eski dönem yeni dönem diye eskiden verilmiyordu eskinden şöyleydi böyleydi vs vs ŞÜKREDİN HÜKÜMETİmiZE FELAN bıkkınlık geldi her maaş dönemi bunları yazmaktan bıkmadılar bunu yapan bu sitede 3 5 kişi insanları tahrik etmekten başka birşey yapmıyor yani yorumları okudukça insan günaha griyor ENGELLİLERİ ADETA DİLENCİ YERİNE KOYUYOR VE MAAŞI VEREN DEVLETDEYİLDE SANKİ MALUM ZATI MUHTEREM KENDİ CEBİNDEN VERİYORMUŞ GİBİ YANDAŞLARININ YAPTIĞI GİBİ ADETA ONA BİAT ETMEMİZİ İSTİYORLAR MALUM ONUN M VEKİLLERİDE ONA DOKUNMAK İBADETTİR DİYECEK KADAR İLERİ GTMİŞKEN BEN VE BENİN GİBİ DÜŞÜNENLERİNDE HER MAAŞ DÖNEMİNDE BİZDEN ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAH RAZI OLSUN PADİŞAHIM ÇOK YAŞA DEMEMİZİ BEKLİYOR AMA DEMİYORUM KARDEŞİM BU ENGELLİNİN HAKKI HAKKI KİMSE HAYRINA PARA VERMİYOR KALDIKİ ZATEN ŞİMDİDEN 2022 MAAŞINI YENİ KANUNA GÖRE BİR ÇOK ENGELLİ ALAMIYACAK
SÖZÜN ÖZÜ KARDEŞİM ENGELLİLERİN HAKKI VARSA ALIYOR YOKSA KİMSE KİMSEYE HAKKETMEDİĞİ BR PARA VARMİYOR VE BU VERİLEN MAAŞLARDA HALKTAN TOPLANAN VERGİLERLE VERİLİYOR BRİLERİNİN CEBİNDEN VERİLMİYORRRRRRRRR

yunus bozan

Üye
Üye
tabiki dediklerin doğru kimse cebinden vermiyor engellinin hakkı iyide madem engellinin hakkı yıllar öncesinden neden yoku bu hak neler çektik önceden bu aylık çıktı adam olduk cebimiz para gördü insan gibi yaşamaya başladık bizler çalışamayan insanlarız bir laf varya parasız adam gereksiz adam diye doğru işte parasın insana öpicük vermezler eğer muhtaçsan dilenmeye kalksan allah versin diyorlar şükür o duruma gelmedim hiç önceden maaşta yoktu annem babam vardı çalıştılar baktılar ama dilenen insanlarda vardı benim demek istediğim şu anda 790 tl mi alıyoruz şükür etmek lazım hee keşke olsa 900 tl yada 1 milyar ama sölemekle olmuyo işte biri çıkıp diyoki sitede yaa çok az tmm az ama yapcak bişeymi var elmayla armutu karıştırmamak lazım

cilginpalet

Üye
Üye
arkadaşım ben hala aynı görüşteyim herkeste kendi grüşünü fikrini yazıp söylemekte özgürdür AMA hala aynı konuları pişirip pişirip konuşmak akıl işi deyil bu işin eskisi yenisi olmazzz yani yok o dönem verilmiyordu şimdi veriliyor şükredin lafına ifrit oluyorum ALLAH PEYGAMBER KURANı ağzından düşürmiyenler her frsatta yapılanı insanların yüzüne vurmaktan utanmıyorlar abuk subuk yerlere ve çalınan çırpılan milyonlarca doların hatta milyarlarca doların hesabını yapmıyanlar iş engellilere verilen 3 5 kuruşun hesabına yapmaya utanmıyorlar

uygarçağdaş

Üye
Üye
heeeeeeehhhh ......

Unutmayın ;engelli hakları taaaa .Bülent Ecevit'in 34 yaşında Çalışma Bakani iken yaptığı taslaklarda vardır .. adamı namaz kılmıyor diye rahat bırakmadınız kii !!

Sosyal Devlet kuramını olgunlaştıracak iktidarlara ; Din-iman ticareti yapanların dedikodularına aldanıp ,üretilen ürünler için kooperatif kurulsun istendiği zaman kominizm propagandayla iftira edilen yılları çooook iyi bilirim ..yemlenen hafızalardan değilim çünkü :.

Önce'den kamuya hep üretim amaclı yatırımlar yapılır işletmeler açılırdı ve ,engellilere kadro olur, çook da iyi maaş alırlardı ..şimdi ise tüm kamu yatırımları ya taşoranlaştı ya da yabancılara satıldı ya da üretim yerine; bakan çocukları ticaret yapsın diye Çin'den güney Amerika ,Afrika'dan kuruşlarla alınan mallar hiç bir vergi ve işçi emeği olmadan satılıp köşe olunsun diye onca işyerleri kapandı ..verilen sadaka'dan başka nedir ki .. rahatlama var gibi görünür ama hiç de öyle değildir ..yalakaşır insanlar yalakalaşır ,amilallah yardım alacağım ,maaşa bağlanacağım diye ,kendini sakatlayanlardan ,çocuklarının bir tarafını kırarsa yardım alırım diye basitlesen insanlara karşılaşırız artık .

Engelli hakları bir lütuf değil ,sosyal devlet olmanın gereğidir ..gereklidir ..amma ve lakin engelli haları diye ,çalışanın kıdem tazminatlarına el koyup ,yarım maaşla emekli edip ,emekli olması için fırsat tanımamak için de ölüm sınırana çekip,teşoran eline bırakmak mı İLERİ TÜRKİYE olacak ....:mad:

Benim kayınpederim bile zat-ı möhderemlere peygamber - Allah sıfatını layık görür ,sor çocuğa sahip çıkmaz ,zorunluluktan (eşimle ben diyalize girdiğimiz için) aldığımız bakım parası için 6 yıl rahat vermedi ..benim emekli maaşım bile batıyor halen ..ben önceki kanuna göre emekliyim ,kayınpeder de zat-ı möhdrem-e tapar ama yeni kanuna göre 25 yıllık hizmet benim aldığımın yarısı ..kime kızar muhalefete ..ne den ? muhalefet dir para vermeyen onun aklınca ....

Eşim de ben de ,nakil olunca adres değişikliğinden bakım paramızın kesildiğini düşündük üstüne gitmedik ..Aslında dosya geldi ,açıkmış ,bakım paramıza yeni adres de bağlatabilirdik .. sırf yaşama tutunmak ,kendimize direnç katmak için istedik .bBakım parasını almadık . Boş durmuyoruz çalışıyoruz üretiyoruz ..onun için de direcimiz daha iyi tahlil sonuçları harika ..

cilginpalet

Üye
Üye
uygarçağdaş yüreğine sağlık yanlız olmadığımı hatırlattığın için tşk ederim

yunus bozan

Üye
Üye
abi ben sana hak vermiyor değilim elbette haklısın ama haksız olduğun konuda var ben yalakalık lafına takıldım bunları yalakalık söz uslubun yanlış sonuçta devlet görmüyor bunu biz bizeyiz tutki yalakalık yapıyolar boşuna yaparlar diyorumya görse devlet haklısın tmm ama görmüyorki bizim bu tartışma boyutumuz maaşın azlığından yana bende diyorumki iyiki var eğer olmasa sıkıntı olur burda istedimiz kadar yakınalım yinede bişey değişmez aynı hesap eğerki burda tartışarak bişeyler değişçekse tartışalım değer derim o zaman am bu şartlarda değmezki boşuna tartışıyoruz sen burda istediğin kadar tartış bişey değişmez devlete burda küfürde etsen yine aynı yalakalıkta yapsan aynı şey fark etmiyo burası bu konuyu tartışma yeri değil ben sevme böyle şeyleri yani boşuna tartışmayı sevmem bak haklısın diyorum ama ne değişçek varsa bişeyleri değiştircek atılımların desteklerim dediğim gibi ben istememmi 1500 lir alalım ama normal ssk lı 1500 lira alamıyo bizmi alcaz yani seninle bir türlü ortak noktada buluşamıyoruz ben zihinsel değil bedenselim ben cok zeki insanım bak ilk defa böyle söyledim akıllı insanız allaha şükür rabbim akıl verdi ama beden vermedi ayrı knu normal sağlam insandan daha akıllıyım normal sağlamlar 2 kelime yapıpta cümle kurmıyo bazıları ama ben biliyorum ne dedimi yinede tmm herşeye ragmen sen halısın deyip geçiyorum sakızı ne kadar çekersen okadar uzar kelimede böyle biz şu anda boş mohappetteyiz kimseye sesimizi burdan duyuramayız kimseye derken devlete ancak sen gibi ben gibi insanlar görür bu yani

uygarçağdaş

Üye
Üye
Yunus arkadaşım ....öncelikle şunu söyleyeyim . Hakkın ve hukukun dini imanı olmadığı gibi para ve huzurlu yaşamanın da dini imanı olmaz .
Rahatsızlığını dile getirmezsen ,'' Böyle gelmiş ...! Böyle gideceeekkk ! '' nakararına takılıp '' Batsın Bu dünyaaaa !!! '' kahrına kaptırısanız vay halinize değil ; VAYYY ! VAYYY HALİMİZE !!! aymaz insanların çok olduğu yerde oluşan girdapa kapılmamak cabası boşuna olur . Devlet ;Sosyal Devlet ise ; var olmanın nedeni vatandaşlarına engelli-hükümlü,garip-güraba herkese sahip çıkmaktır . Çalışamıyorsan ;insanca yaşama olanağını karşılamak zorundadır zaten . bu da ancak para ile olur dua ile değil .O zaman yaşam hakkı için mutlaka maaşın olması gerekir .

Bu konuyu arkadaşlarınla ,çevren işle ,sosyal paylaşım sitesi ile paylaşılan her şey halka halka genişler daha nice hak sahiplerine uyarı olur ve çözüm yolu aranır .. Koyverme kendini geç de olsa bir sonuç oluşur .. o zamana kadar ömrümüz yeter mi ! ona garanti belgesi ile dünyaya gelmedik sonuçda .

burada geyyik yapmıyoruz ..boş laf değil de ,algılamayan muhataplarımız olur ancak ...

cilginpalet

Üye
Üye
yunus kardeşim ben o yalakalık lafını ortaya söyledim bak İZMİRDE yaşıyormuşsun bende kuşadasındayım eğer dışarı çıkıyorsan anlarsın ne demek istediğimi heleki sahil kentlerinde çok bariz anlaşılır bazı insanlar düne kadar farklı yaşam tarzları vardı ancak iktidarın nimetlerinden faydalanmak için adeta vahiy gelmiş gibi u dönüşü yapıp sırf çıkarları için olmadıkları gibi görülmeleri beni o kelimeyi kullanmaya zorluyor kaldıki benim siyasi görüşüm ve yaşam tarzımı asla çıkarlarım için deyiştrmedim deiştrmemde zararını gördüğüm halde aslada deyiştrmeyeceğim ben ve benim gibiler rüzgar nerden eserse o tarafa yelken açanlardan deyilim neysem o yum olduğum gibi görülüyorum görüldüğüm gibi oluyorum brşeyleri elde edebilmek için kişiliğimden ödün vermem bu kim olursa olsun

uygarçağdaş

Üye
Üye
Konumuz siyaset dışı meclise affola !

******YALAKALIK BÖYLE BİR ŞEYDİR DE ..*******

Kefende giydi, büfesini kurtaramadı

Rize belediyesi ekipleri, tabelasında ve çevresindeki beton elektrik direklerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafları asılı olan çay evini kaçak olduğu gerekçesiyle yıktı.

Bir süre önce Başbakan Erdoğan'a destek için düzenlenen 'Rize milli iradeye sahip çıkıyor' mitingine kefen giyerek katılan işyeri sahibi Kadem Fener de yıkıma tepki gösterdi, "Başbakanımıza kefeni ile destek veren adamı bu hale getiriyorlar" dedi.

Rize Belediyesi, Alipaşa Köyü sahilinde kurulu olan, 'Ensar Çay Satış Reyonu ve Çay Evi' adlı işyerinin kaçak olduğunu belirleyerek yıkımına karar verdi.

Tabelasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafı, çevresindeki beton elektrik direklerine yapıştırılmış posterleri yer alan büfenin çevresinde bu sabah güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından yıkım ekipleri çalışmaya başladı.

Yıkıma tepki gösteren büfe sahibi Kadem Fener, jandarma engelini aşarak görevlileri durdurmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Kadem Fener'in eşi Meral Fener de gözyaşları içerisinde ekiplere tepki gösterdi.

"Kefeni ile destek veren adamı bu hale getiriyorlar"

Büfe sahibi Kadem Fener, 4 ay önce Sivil Toplum Platformu üyelerinin yolsuzluk operasyonları ile hedef alındığını ileri sürdükleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için düzenlenen 'Rize milli iradeye sahip çıkıyor' mitingine kefen giyerek katıldığını hatırlatarak şunları söyledi:

"Başbakanımıza kefeni ile destek veren adamı bu hale getiriyorlar. Bu yıkım kararını alanların böyle yerleri var. 3 yıldır yıkım kararı çıkan yerler yıkılmıyor. Bu devletin üzerindeki devlet kimdir ki bizim üzerimize geliyor. Vergi levham, kira sözleşmem, su ve elektrik bağlantı belgem var. Devlet bize yol ve izin vermiş ama devletin üzerindeki bir güç burayı yıkıyor."

Büfenin tabelasında yer alan Başbakan Erdoğan'ın fotoğrafı ile ilgili konuşan Kadem Fener, "Başbakanımızın bizim gönlümüzde resmi var. Kapısında İslam sancağı tabelası ile Başbakan'ın fotoğrafının olduğu bir yeri yıkacak güç kimdir bunu merak ediyorum" diye konuştu.

Kadem Fener ve eşinin bölgeden uzaklaştırılmasının ardından Rize Belediyesi ekipleri 2 saat içerisinde büfenin yıkımını gerçekleştirdi. (cnntürk)

*****ne desem aklı yetseydi , deli elbisesi giyer miydi ***** değil mi

yunus bozan

Üye
Üye
peki abi tmm da haklısın ben haksızım kabul ne yapmak lazım burdan hakkımızı nasıl ararız ve nasıl daha iyi yerlere geliriz boşuna konuşmaktan nefret ederim sadece bizlere faydası olmalı yani boşuna konuşmaktan derken yanlış anlamayın size söylemiyorum demek istediğim burda konuşuyoruzya eğerki bişeyler değişecekse konuşalım sabaha kadar amadeğişmicekse kendimizi yormanın bir manası yok hee sadece mohappet amaçlı konuşuyosak oda ayrı konu benim istediğim sesimizi duyuralım kim istemezki daha rahar bir yaşamı olsun herkez ister ama yerimizde saymak ayrı konu bişeyleri başarmak ayrı konu ne yapalım abi sen söyle hadi geççtim kendimi ben bişey bilmiyeyim sen daha doğru bir yol biliyorsan söylede hepimiz yapalım rahata ve huzura kavuşalım mesela bir milyar ikiyüz elli tl alan normal vatandaş bile isyan ediyon biz napalım 790 tl ile ben daha fazla olcana inanmıyorum keşke olsada tüm engelliler bu yaştan sonra artık ohh bee dünya varmış yaşamak bu insan oldum nihayet diyebilsin ben dahil ne yapalım abi büyük olarak sen bir yol göster o halde hepimiz kurtulalım bu ızdıraptan ama ben herşeye ragmen şükür ediyorum benim düşücemle yapçak hiç bir şey yok

uygarçağdaş

Üye
Üye
peki abi tmm da hak

Ne yapacağz canım gardaşım .. Bülent Ersoy'dan başka garı yok zihniyetini aklımızdan çıkaracağız .. kim anıra anıra şarkı söylüyorsa değil ,kim ruhumuza şarkı söylüyor ,doğru söylüyorsa ona inanacağız değil mi ? ... patetes soğan satanların sesi beygir pazarlarında yetim -öksüz garip -gurabanın parasıyla ortalığı şenlendiriyorsa bu şenliğe de davul zurna ile katılırsan .. ortalığı panayır alayına çevirirsin de ,sana beş para fayda olmaz ..
az konuşan az bağıran az anıran daha mantıklıdır inan buna ... !!!!

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Konudaki mesajları okudumda vallahi ne birbirinizin fikirlerine düşüncelerine saygınız var nede siyasi bilginiz var herkes hakaretler içeren mesajları doldurmuş geçmiş, okurken bile sıkıldım siz yazmaktan nasıl sıkılmadınız anlamadım üşendim okurken...

kaptan tito

Üye
Üye
burda yazılanlar herkesin kendi düşüncesi herkes atar tutar konuşur yalaka der iyi der yorum yok saygı duymak lazım

BURDA HERKES HASTANELERDE KOŞTURMUŞTUR BİR UMUT AMELİYAT OLMUŞTUR YILARDIR ÇİLESİNİ ÇEKMİŞTİR

2002 AKP HÜKÜMETİ GELDİ

ESKİDEN: BÖLGEDE 1 SAGLIK OCAGI VARDI.ŞİMDİ HER BÖLGEDE 5 ADET VAR
ESKİDEN: TAHLİL İÇİN SABAH KALKIP HASTANEDE KUYRUK BEKLİYORDUK ŞİMDİ SAGLIK OCAGINDA 5 DK YAKTIRIYORUZ
ESKİDEN ÜNİ HASANELERİNE SEVKSİZ GİDEMİYORDUK.ŞİMDİ İSTEDİGİMİZE GİDİYORUZ.
ESKİDEN ÖZEL HASTANELERE PARAMIZ VARSA GİDİYORUK.ŞİMDİ SGK VARSA HER HASTANEYE GİDİYORUZ.
ESKİDEN AMLİYAT OLMAK İÇİN DOKTORUN ÖZEL MUAYNEHANESİNE GİDİPTERANDEVU ALIYORDUR ŞİMDİ ALMIYORUZ
ESKİDEN YAZILAN İLAÇLARI ALMAK İÇİN 5 DE HASTANEKUYRUGUNA GİRİYORDUK.ŞİMDİ EVİMİN ORDAKİ ECZANEDEN ALIYORUM
ESKİDEN EMAR CEKTİRMEK İCİN 15 GÜN UGRASIYORDUM Şİ MDİ 24 SAATTE CEKTİRİYORUM
ESKİDEN DEVLET HASTANESİNDE DOKTOR BULAMIYORDUK ŞİMDİ VEZNEDEN BARKOD CIKINCA 2 DK İÇİNDE GİRİYORUZ

DEVLET BAKIM PARASINI VERMİŞ FALAN FİLAN GECİN BUNLARI SADECE BAKIM PARASI DEGİL ESKİDEN HİÇ BİR SEY YOKTU HASTAYA SAYGI YOKTU HÜKÜMETE ATIN TUTUN YERDEN YERE VURUN SORUN DEGİLDE SON 10 YILDA SAGLIK VE MAAŞLAR KONUSUNDA YORUM YAPARKEN GEÇMİŞİ BİR DÜŞÜNÜN
70 YILDIR YAPILAMAYAN AMA 12 YILDA YAPILAN SAGLIK KONUSUNDA ENGELLİ KONUSUNDA YAPILAN TÜM DEĞİŞİKLİKLERE VE İYİLEŞTİRİLMİŞ TÜM HAKLAR İÇİN BU HÜKÜMETE TŞK EDİYORUM.

KİMSE BENİM FİKRİME SAYGI DUYMAK ZORUNDA DEGİL BUDA SİZİN FİKRİNİZİ BEYAN ETTİGİNİZ DÜŞÜNCELERDEN BİRİ BENİM SİZLERE DUDUGUM SAYGIDAN DOLAYI SİZDE BENİM FİKRİME SAYGI DUYMANIZ DİLEĞİYLE

Birey

Üye
Üye
Haddini bilmez insanlar saygısızlık etmekle kalmaz üstüne bir de ukalalık yapar. Neye şükredip etmeyeceğimi kimseye soracak değilim. İsteyen beğenir şükreder isteyen beğenmez şikayet eder. İkisi de doğaldır lakin kalkıp şükredenlere saygısızlık etmek doğal değil. Aynı şekilde şükretmeyenlere de saygısızlık etmek doğal değil. Her insan düşüncesinde özgürdür. Bu hükümet zamanında neler oldu neler eksik kaldı tartışılmalı elbette ama saygı sınırları çerçevesinde olmalı. Kendini .... yerine koyup "Ben şükretmiyorsam sen nasıl şükredersin" dercesine olmamalı bu.

Ben bu hükümet zamanında 2022 maaşı aldım. Bu hükümet zamanında kamuda iş buldum. Tabiki Allah razı olsun kendilerinden. Diyorlar ki bu zaten haktır, vermeleri lazımdı. Diyorum ki her hükümet hakkedeni vermez, vermeyebilir. Vermedi diye bir cezaya da tabi kalmaz. Hak olanı verdi diye vermemiş gibi yapmak nankörlüktür. Hakkı teslim edenlerin kıymetini bilmek lazım.

Dipnot : Bir dahaki seçimde başka konulardan dolayı bu hükümete oy vermeyi düşünmüyorum.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Bu sitede böyle bir başlık altında, mevcut hükümetle ilgili duygu ve düşüncelerinizi paylaşmanız ne kadar hoş olmuş. Kendi adıma okumaya doyamadım :) Demokrasiden yana olduğum için bu tür yapıcı eleştiri ve önerileri her zaman desteklerim. Yalnız sizlerden ricam bu kadar özgürce dile getirebildiğiniz yani yazıya dökebildiğiniz engelsiz düşüncelerinizi mümkünse bas bas bağırmak yerine , forum kurallarına daha uygun ve sizlere daha yakışır biçimde saygı çerçevesi sınırlarını aşmadan (lütfen büyük harflerle yazmamanız özellikle benim sizlerden ricamdır! ) daha üsluplu, daha nazikce, daha arkadaşca yazmanız olacaktır.

Önemli not: Metnin tamamını büyük harfle yazmak, ancak yıllar öncesinin iletişim biçimi olan telgrafa özgüdür. Yazılar, makaleler ve mektuplar, e-postalar, sms ler vb. tümüyle büyük harf kullanarak yazılmaz. Diğer yandan, 1990'lar sonrasında doğan ve gelişen "Internet Etiği"ne göre, büyük harf kullanmak "BAĞIRMAK" anlamına gelir ve hoş karşılanmaz. Dolayısıyla, mesaj konu satırları tümüyle büyük harfler kullanılarak yazılmamalıdır.

Her sitede aynı kural geçerli yani bu kural evrenselleşmiş bu yüzden büyük yazmak yasak arkadaşlar, hiç hoş değil görüntü kirliliğine de neden oluyor.

Malum konu, bıçak sırtı kadar keskin siyaset olduğunda insanın kendisinden farklı düşünenlerede öfkeyle yanıt vermesi kaçınılmaz olacaktır bunu bir yere kadar anlayabiliyorum ama tuttuğunuz taraf hangi parti olursa olsun yada hangi siyasi düşünceyi savunursanız savunun aslında hepimiz aynı taraftayız arkadaşlar. Bizler aslında haklarımızın peşindeyiz ve onları alamadığımızda bunun hırsını karşımızdakinden değil mevcut hükümetin yanlış yada tutarsız politikalarında aramalıyız. Yargısız infaz yapmaktan çok inanarak, duyumsayarak, özümseyerek yazılan her yorum bu sayfaları daha da okunmaya, anlaşılmaya, yanıt yazılmaya değerli kılacaktır.

Özgür bir gelecek adına, engelsiz yüreklerin engelsiz düşüncelerini daha sempatikce yazıya dökmesi dileklerimle...

bukalemun1976

Üye
Üye
sosyal haklar ana yasada değiştirilemez kanun değildir sosyal hakların her gelen hükumetle değişebileceğinin unutmayı bu haklar sadece kararname ile düzenlenmiştir evet daha iyi olması gerekir ama unutmayın ki bu günkü şartlarda yapılabilecek en iyisi budur siz bu sitede sadece bakım parası için katılıyorsunuz birde engeliler var hastası olan ben bu maaşla geçinemem derken evde sağlık hizmetleri ücretsiz ulaşım vergi indirim erken emekli olma faturalarda yapılan vergide muafiyetleri medikal yardımları hiç hesaba katılmadığın görmekteyim. evet daha iyisi var mı var unutmayalım ki herşey bir günde sabahtan akşama olmaz çözüm üretmek birazda işin içinde olmak atıp tutmamak gerekir SENE YASAL DÜZENLEMENİN DAHA İYİ OLMASI İÇİN HANGİ FİKRİ SUNDUN

uygarçağdaş

Üye
Üye
sosyal haklar ana yasada değiştirilemez kanun değildir sosyal hakların her gelen hükumetle değişebileceğinin unutmayı bu haklar sadece kararname ile düzenlenmiştir evet daha iyi olması gerekir ama unutmayın ki bu günkü şartlarda yapılabilecek en iyisi budur siz bu sitede sadece bakım parası için katılıyorsunuz birde engeliler var hastası olan ben bu maaşla geçinemem derken evde sağlık hizmetleri ücretsiz ulaşım vergi indirim erken emekli olma faturalarda yapılan vergide muafiyetleri medikal yardımları hiç hesaba katılmadığın görmekteyim. evet daha iyisi var mı var unutmayalım ki herşey bir günde sabahtan akşama olmaz çözüm üretmek birazda işin içinde olmak atıp tutmamak gerekir SENE YASAL DÜZENLEMENİN DAHA İYİ OLMASI İÇİN HANGİ FİKRİ SUNDUN

Urfa'da kişi başına düşen doktor sayısı ;80 incı sırada ülke genelinin .. Urfa'da çeketimi koysam sağlık sistemi nedeniyle oy alırız diyen möhderem Altın lazımlıkta oturuyor .. emekli maaşları yarıyarıya düşmüş ..

cilginpalet

Üye
Üye
Konudaki mesajları okudumda vallahi ne birbirinizin fikirlerine düşüncelerine saygınız var nede siyasi bilginiz var herkes hakaretler içeren mesajları doldurmuş geçmiş, okurken bile sıkıldım siz yazmaktan nasıl sıkılmadınız anlamadım üşendim okurken...
buyurun ozaman sizi yukarılardan aşağıya davet edelim sizinde fikirlerinizi öğrenelim malum bizim birşeyden haberimiz bilgimiz yok

uygarçağdaş

Üye
Üye
özet şudur :bir düzene ihtiyacın var ..alternatifi seçimi çok düzenin ama birileri öylesine bir vaat ediyor ki ,senin elindeki değerleri alıp sana bir parmak bal yedirip bir süreliğne mutlu ediyor .. ama senin elindeki arı kovanını sen kullanamadığın için alıp gidiyor ..ama bir parmak badan fazlası eline gelmiyor elindeki arılı meşşaketli balkovanı başkasının oluyor ..kovan yok ,olanak yok ne kadar aferim o kadar balla idare etmeye alışıp sonun da şükretmek gibi oluyor ..
ama sana bal parmak yatmak yerine kovanına sahip çıkmayı öğretseydi ,meşşaketli de olsa hem bal ,hem kovan senin olur ,sen seni idare edene bir parmak bal yedirirdin .. laf üstünde değil ,varlık ve refah üzerinden dünya devleti ve milleti olurdunuz ..
esad höt diyor ,uçağı düşürüyor tık yok ..Yunanistan da bir lider çıktı ege denizinde höt diyor ,dışisleri vatandaşlara gücümüzü sınamasıınlar ...sınadılar yavrum sınadılar ...lafla peynir gemisi yürüdüğünü dduydum da görmedim .. kimi duyduğuna kimi gördüğüne inanır aziz hakan ŞÜKÜR vatandaşlarımız ..

Hataylı_72

Üye
Üye
yaptıkları , 'Ölümü gösterip sıtmaya razı etme' politikaları.. tabi anlayanlara.

Tekerlekli Sandalye