Engellilere Özel Plaj ve Kamp Yapılıyor

gülümse_hayata

Üye
Üye
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından mart ayında temeli atılan Engelliler Eğitim-Dinlenme Kampı ve Plajı projesinde sona yaklaşılıyor.

Proje toplam 10 bin metrekare alan üzerine inşa edilirken bu alanın 2 bin 200 metrekaresi kapalı alandan oluşacak. Engelli vatandaşların denize ve havuza girebilecekleri, rehabilitasyon hizmeti alabilecekleri, hem dinlenip hem de eğlenebilecekleri bir eğitim, rehabilitasyon, eğlence ve dinlenme kampüsü ortaya çıkacak.

untitled-9(15).gif

Yaklaşık 5 milyon liraya mal olması beklenen proje kapsamında belirli dönemler içerisinde kampa gelen engelli vatandaşlar burada yapılan odalarda konaklayacak ve bu süre içerisinde uzmanlar eşliğinde deniz ve havuza girerek sosyal hayatlarında daha rahat ve uyumlu olabilmelerine destek olacak psikolojik rehabilitasyon hizmetinden yararlanacaklar.

Ayrıca konusunda uzman olan yetkililer tarafından kampa katılanlara istihdam ve yasal haklar danışmanlığı, hukuk danışmanlığı, çeşitli konularda eğitim danışmanlığı (beceri kazandırma, işaret dili eğitimleri, kişisel gelişim, müzik, tiyatro, fotoğrafçılık, el sanatları v.b.) gibi konularda destek verilerek bilgi ve becerilerinin artırılması sağlanacak.

Samsun Doğupark alanı Bandırma Plajı karşısında geçen mart ayında yapımına başlanan ve bittiğinde Türkiye'de bir ilk olma özelliğine de sahip olacak olan projenin eylül ayı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

24.07.2012 – İHA

Tekerlekli Sandalye