Engellilere parkmetre uygulaması..

Katremm_

Üye
Üye
engelliler de parkmetre uygulamasından ücret alınıyormu? arkadaşlar

Yağmur

Üye
Üye
evet malatyadada bu gün başladı nasıl iş anlamadım benim evimin önü ben bu gün evden çıkmek istemiyorum ee ben sürekli para ödemek zorundayım.veya çalışan bir engelli aracını kullanmak zorunda acaba o engelli 10 metre yürüyecek durumdamıki aracını parketsin nedir bu bunun çözümü yokmu

Yağmur

Üye
Üye
peki arkadaşlar 30 dk 2 tl vermesem ne olur

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu konuyu park yetkilisiyle görüşmenizi öneririm haklısınız akşama kadar kapıda duran araç için sürekli paramı alacaklar olmaz öyle şey görüşün bence bi çare bulacaklardır.

Yağmur

Üye
Üye
mehmet bey parkmetre yetkilisini aradım ama olumsuz cevap aldım aylık abone olun diyorlar bu da ayda 300 tl eder nasıl olacak veye başka ne yapa biliriz

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bence onlardan eğer olumlu yanıt alamadıysanız belediyeye gidip magduriyetinizi anlatın mutlaka yardımcı olacaklardır.

Katremm_

Üye
Üye
bildiğim kadarıyla geçen sene parkmetre belediye ye aitti bu sene ihale ile başka bir firma almış bu durumda yine belediyemi ilgilenir ?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Belediye ihale verdiği şirkete yaptırımda bulunabilir o yüzden belediye çözer sizin işinizi ortada bi mağduriyet var mutlaka giderilecektir.

Yağmur

Üye
Üye
slm belediye ile görüştüm ihale ettikleri için 30 dk ücretsiz daha sonraki süreler ücretli imiş yapacağımız birşey yok dediler belediye engelli araçları alıyor engellilere yönelik çalışmalarından bahsediyorlar ama demekki göstermelik herşey hani engelliler için şunu yapıyoruz bunu yapıyoruz günde 10 tl ödüyorum karşı tarafa alıyorum trafik 72 tl ceza yazıyor nedir anlamadım arkadaşlar buna başka çözüm yokmu

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Bu tamamen yeni bir uygulama olmalı engellilere yönelik ''SEVGİ, KARDEŞLİKLE GÖNLÜMÜZDEKİ VE ZİHNİMİZDEKİ ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ '' cümlesinin bir örneği olmalı. Bu kadar saçmalıklar ülkesi olmaya devam ettikçe , engellilerin yaşadıkları iller arasında bile bu kadar farklı ve haksız uygulamayı daha doğru nasıl açıklayabiliriz ki...evet yetkililer görev başında ( ! ) bizler için çalışmaya devam ediyorlar ama bir farkla bize verdikleri hakları geri alma çabasıyla (! )

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, engellilerin kendilerini bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı olarak görmesine yönelik çalışmaların her geçen gün katlanarak arttığını belirterek, “Sahip olduğumuz sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberlik sayesinde..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, engellilerin kendilerini bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı olarak görmesine yönelik çalışmaların her geçen gün katlanarak arttığını belirterek, “Sahip olduğumuz sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberlik sayesinde gönlümüzdeki ve zihinlerimizdeki engelleri ortadan kaldıracağız. Aramızdan bu görünmez duvarları kaldırdığımızda, geleceğimize daha güvenli bakabileceğiz.” dedi. İnsanların huzur ve barış içinde yaşamasının ancak bu şekilde inşa edilebileceğini vurgulayan Erdoğan, “Engelli kardeşlerimizin sorunlarının, sıkıntılarının çözümü konusunda ortaya koyacağımız samimiyet ve elde edeceğimiz başarılar, diğer alandaki birlikteliklerimiz için de örnek teşkil edecek.” diye konuştu.

Emine Erdoğan, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Engellilerin Eğitimi ve Topluma Kazandırılması' konulu panele katıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile İzmir Valisi Cahit Kıraç’ın da bulunduğu panelde konuşan Erdoğan, eğitimin çocuklar ve gençler için yapabilecek en faydalı yatırım olduğunu ifade etti. Ülkenin neresinde olursa olsun okumak isteyip de imkan bulamayan bir tek çocuk dahi kalmamasının en büyük dileği olduğunu söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu: “Geçen 10 yılda bu konuda gerçekten sevindirici ve heyecan verici gelişmelere hep birlikte şahit olduk. Ben de eğitim konusunda yapılan her çalışmaya, düzenlenen her kampanyaya bizzat katılmanın ve destek vermenin, bu kutlu mücadelede üzerime düşeni yapmanın gayreti içinde oldum. Bu çalışmalar içinde beni en çok etkileyense engelli kardeşlerimize yönelik faaliyetlerdir. Engellilerimizin eğitimi konusunda elde edilen başarı, bu kardeşlerimize hayatın diğer alanlarında da çok önemli fırsat pencereleri açılmasını sağladı.”

'ENGELLİLERE YÖNELİK POLİTİKALAR BAŞARILI SONUÇ VERİYOR'

Engellilerin bugün, geçmişle mukayese edilemeyecek düzeyde hayatın her alanında varlıklarını hissettirdiğini vurgulayan Emine Erdoğan, “Aynı şekilde bakım hizmetleri konusunda getirilen ve yaygınlaştırılan yeni uygulamalarla engellilerimizin, aileleriyle yaşadığı çevreyle ve toplumla bütünleştiğini görüyoruz. Gerçekten de engelli kardeşlerimizin her birine ülkemizdeki, diğer bireylerin sahip oldukları tüm hakları kullanabilecek imkanlar giderek artan ve yaygınlaşan bir şekilde sağlanıyor. Bakanlıklarımızın, yerel yönetimlerimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın engelliler konusundaki politikaları ve uygulamaları, her geçen yıl daha başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Eğitim başta olmak üzere kendilerine sağlanan imkanlardan en iyi şekilde yararlanan engellilerimizin de özgüvenleri, hayata tutunma ve başarılı olma azimleri artıyor. Bütün bu gelişmelere her fırsatta iştirak ederek gelişmelerin gidişatını takdirle, iftiharla takip ediyoruz.” dedi. Erdoğan, geçen iki haftalık sürede engellilerle ilgili iki önemli projeye de bizzat şahitlik etme imkanı bulduğunu belirterek, şöyle devam etti: “3 Aralık Özürlüler Günü'nde benim de katıldığım bir programda, ‘Girişimci Engel Tanımaz’ projesinin tanıtımı yapıldı. Bu projenin başarılı olmasını diliyorum. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımız tarafından yürütülen bu projenin sadece ülkemizle sınırlı kalmayacağına, tüm dünyaya öncülük edeceğine inanıyorum. Proje sayesinde engelli kardeşlerimize girişimcilik eğitimi verilecek, bunun yanında sağlanacak danışmanlık desteğiyle engelli kardeşlerimiz kendi işlerini kurarak yeni bir hayata başlayabilecek. Bu güzel proje sayesinde hayata tutunmakla kalmayacak, aynı zamanda ailelerine ve ülkemize önemli katkılar sağlayacaklar. 4 Aralık’ta ise engelli çocuklarımız ve aileleriyle Ankara’da yeniden biraraya geldik. Bu defa Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız tarafından organize edilen, ‘Ulaşımda, İletişimde Hayatın İçerisinde Ben De Varım’ projesinde 2009 yılından bu yana elde edilen sonuçları görme imkanı bulduk. Bu projenin, engelli kardeşlerimiz ve aileleri için ne kadar anlamlı ve gerekli olduğunu bizzat müşahede ettik. Bu yıl down sendromlu kardeşlerimizin de dahil edilmesiyle projenin daha kapsamlı hale geldiğini memnuniyetle gördük. Böylece 2012 yılının bu son ayını engellilerimiz açısından çok güzel gelişmelerle, çok güzel haberlerle karşılamış olduk.”

'ENGELLİ SORUNUNA TOPLUMSAL VE İNSANİ OLARAK BAKMALIYIZ'

Vali Kıraç ise engellilerin gelir düzeyinin, toplumun bütün kesimlerini etkileyen bir mesele olduğuna dikkat çekti. Bunun çözümünün hem insani hem de toplumsal olması gerektiğini vurgulayan Kıraç, “Sosyal devlet olmanın gereği de birey ya da kurum olarak engelli insanlara göstereceğimiz ilgi, insanımıza ve toplumuza gösterebileceğimiz saygıdır.” dedi. Türkiye nüfusunun yüzde 12’sini engellilerin oluşturduğunu hatırlatan Kıraç, “Bu nedenle soruna toplumsal ve insani olarak yaklaşmalıyız. İzmir’de korunmaya ve bakıma muhtaç engellilere evde bakım hizmeti veriyoruz. Şimdiye kadar 16 bin 571 engelliye hizmet verdik.” şeklinde konuştu.

Yorumu sizlere bırakıyorum...

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) Çok merak ediyorum acaba Engelli Sorunları Tamamen Bireysel ve İnsanlık Dışımıy dı ki bugüne kadar ? daha yenimi farkına varıldı bizlerin sorunu aslında bizim olmaktan daha ziyade bizi yönetenlerin, bizim için seçilmiş kişilerin ve tüm toplumun sorunudur. Sorunu yaşayan hem de birebir yaşayan biz ve ailemiz olmaktan çıkmalı ve engellilerin tüm hak ve sorunları çok daha öteye taşınmalıdır!

Bir devletin gelişmişliği sadece okur yazar oranlarını ölçmekle değil o ülkede yaşayan çocuk, yaşlı ve engelli vatandaşların yaşam kalitesiyle ölçülmelidir. Bana göre gelişmişlik budur. Hiç bir şeyin ( eğitim hakkı, öğrenim hakkının bile olmadığı, devlet desteğiyle , yeterince gerçekleştirilmediği ve çok zor şartlar altında engellilerin ancak kendi çabalarıyla bitirebildikleri öğrenimler ) adil olmadığı bir haksızlıklar ülkesinde ; engelliler için parkmetre uygulamasının farklılıklar göstermesi bile alamadığımız haklarımızın yerine kaybedeceğimiz haklarımızdan biri olmasın sakın ???

Yağmur

Üye
Üye
yanlız benim anlamadığım tüm illerde engelliler derneği var peki bu dernekler neden sessiz kalıyor ben bu durumuda merak ediyorum .dernekler bence bu konuda belediyeye yaptırımda bulunabilir engellileri günde 10 tl ye parkmetre şirketlerine satmalarının yanlış olduğunu söyleyebilir çünkü dernekler gerektiğinde belediye ziya<retlerine gidiyor dile getirebilirler dernekleride bu konuda bence biraz uyarmak lazım diye düşünüyorum .

Yağmur

Üye
Üye
pardon bu konuda sadece benmi sorun yaşıyorum başka parkmetre problemi yaşayan yokmu merak ettim herkes paylaşırsa sevinirim

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Yağmur,

Üzgünüm ama benim ne aracım dolayısıyla ne de parkmetre sorunum mevcut. Ben sadece engelli olduğum için tüm engelli sorunlarını kendi sorunummuşcasına algılıyorum o kadar ve inanın sizler adına çok üzgünüm. Sessiz kalmanın, suskun olmanın ve bu benim sorunum değil banane şeklinde bir bakış açımın olmadığı için bazen her soruna atlamam bu yüzden olsa gerek. Bu benim yapımdan kaynaklanıyor. Konu ne olursa olsun tüm engelli arkadaşlarımın sorunu benim sorunumdur çözülmeyi bekleyen...

Parkmetre sorunu yaşayan diğer arkadaşlarımın senin çağrına sessiz kalmayarak yanıt verecekleri umudumla diyorum ki bizler, bizim için sesimizi çıkarmalıyız artık. Engelli suskunluğuna son çağrıma kulak vermeleri dileğimle,

Sağlıcakla kalın,

Yağmur

Üye
Üye
çok teşekkür ediyorum size en azından yazdığıma cevap yazdınız buda güzel şu anda trafik aracımın fotoğrafını çekti 72 tl daha gelecek aracı karşıya aldım parkmetreciler 10 tl yazacak işte böyle nereye alsam orada bana ceza kesecek birileri oluyor ayda en az 4 defa trafik tarafından ceza yazılıyor 1 dakika aldırıyorum sözü bile fayda etmiyor ellerine almışlar 1 fotoğraf makinası silemem diyip kafasına göre çekip yazıyorlar işte böyle bir düzen oturun engelliler derneği oturun

Yağmur

Üye
Üye
arkadaşlar belediyeyle telefonda görüştüm dilekçe verin dediler verdim cevap geldi cevap olumsuz ihalede engelliler için 30 dakika ücretsiz 30 dakikadan sonrası ücretliymiş dediler yani park metre ücreti ödeyeceğiz

Yağmur

Üye
Üye
Arkadaşlar parkmetre ile ilgili gelişme varmi

Yağmur

Üye
Üye
Arkadaşlar h sinifi ehliyeti olan, arabasi olan,ve hangi il de yaşiyor yazabilirmisiniz

Tekerlekli Sandalye