engellilere verilen hiç bir haktan yararlanamaz mıyım?

eser37

Üye
Üye
Selam arkadaslar

ben %94 ağır özürlüyüm arkadaslar bundan 4 yıl önce 2022 aylığı almak için %80 raporla gerekli yerlere basvurdum fakat kısa bir süre sonra red cevabı geldı gerekceleri ailemin maddi durumunun ıyı olmasıymış.. bundan 1 ay önce evde bakım maası alabılmek için tekrar heyyete girdim ve %94 Ağır özürlü işareti bulunan rapooru aldım raporumun arkasında 2022,evde bakım aylığı,ve vergı indiriminden yararlana bileceğim söyleniyor.. benim duyduğuma göre engelli kimlik kartı cıkartırsan vergi indiriminden ve diyer haklardan tekrar rapor cıkartmadan yararlanıyomuşsun diye duymuştum bugün anneme bende kımlık cıkartıyım dedım annemde tamam dedi o sırada bizim evde bulunan misafir neymiş vayy efendım bana bakım aylığıda vermezlermiş,2022 zaten red gelmiş engellilere verılen haktan yararlanmam için devletten para almam lazımmış,engelli kımliği hiç vermezlermiş oraya gıttığin zaman pc den mal varlığin cıkıyomuş ben o raporu boşuna almışım v.b seyler soyledi bunlar doğruysa ben ölüyüm daha ıyı.. yorumlarınızı beklıyorum ıyıkı varsınız arkadaslar

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rahat ol be eserim. :
Öyle her duyduğuna da inanma. Ağzı olan konuşuyor.
Engllilere tanınan haklardan tabiki yararlanabilirsin. Ama tabi herbirinin ayrı ayrı şartı, kuralı var.
2022 Maaşı için ön görülen kişi başına düşen gelir miktarı çok acımasız. Tam olarak gelir durumunu bilmediğim için red gerekcesinin doğruluğu-yanlışlığı üzerine yorum yapamıyorum. Gelir durumunu ve yaşını yazarsan bir yorum getiririz.
Evde bakım maaşı için kişi başına düşen gelir miktarı 2022 maaşına nazaran çok daha adil. Şayet hanede kişi başına düşen gelir miktarı 366 TL yi geçmiyorsa bulunduğunuz ildeki SHÇ müdürlüğüne başvurarak bir an önce işlemleri başlatınız.
Bunun haricinde vergi muafiyetli otomobil alabilirsin, su faturasını indirimli ödeyebilirsin, toplu taşım araçlarını indirimli olarak kullanabilirsin vs vs..
Özetle engellilere verilen haklardan yararlanabilirsin. Ben ilk etapta aklıma gelenleri saydım...

eser37

Üye
Üye
ohhh beee yüreyime su serptin bee halil abi cok saol..:)

Tekerlekli Sandalye