Engellileri adam yerine koyduk diyen AKP vekili?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Az önce gazetede okuduğum, okurken saçlarımı diken diken bir haberi sizinle paylaşmak istiyorum. Haberde AKP Milletveki Ziyaeddin Akbulut bir özel eğitim merkezinin açılışında yaptığı konuşmada “Engellileri adam yerine koyduk” cümlesine vurgu yapılmış, ayıplanmış...

Aslında buna benzer açıklamaları daha öncede duyduk okuduk. Hemen herkes “ayıplıyor, kınıyor” ama 3-5 gün sonra unutulup gidiyor. Söyleyen söylediğiyle kalıyor. Demokrasinin normal işlediği bir ülkede bu yönde bir açıklamanın ardından o kişi istifaya zorlanır ve istifa ettirilir. AKP'te bu vekilini derhal istifaya davet etmeli...
Yapanın yaptığıyla kaldığı bir ülke istemiyoruz artık....

HABERİN DETAYLARI

AKP.jpg

Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’nde Müjgan Serkan Karagöz Mesleki ve Özel Eğitim Merkezi’nin açılış törenine katılan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, hükümetinin engelliler için çıkardığı yasaları hatırlatarak, "2005 yılında çıkardığımız yasa ile biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk" dedi.

Çerkezköy’de yapımı geçen yıl tamamlanan Müjgan Serkan Karagöz Mesleki ve Özel Eğitim Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Ak Parti Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, Özlem Yemişçi, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ve çok sayıda öğrenci ile velisi katıldı.

Binanın açılış töreninden önce konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, 2005 yılında AK Parti hükümetinin engellilere yönelik yasalar çıkardığını belirterek, "Bu insanlar sokağa çıkamıyorlardı, evlerde saklanıyorlardı. Anneleri babaları bu insanları sokağa çıkarmaya sıkılıyordu, utanıyordu. Ama hükümetimizin 2005 yılında çıkardığı yasa ile biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk. Bazıları ‘eskiden evimizdeki engelli, yatalaklar bir an önce ölse de kurtulsak diye Allah’a yalvarırdık’ diyordu. Şimdi ‘aman ölmesin, evimizin bereketi bu. Ben onun yüzünden devletten 450-500 lira bakım ücreti alıyorum, aman ona bir şey olmasın diye bakıyoruz’ diyorlar. İşte zihniyet değişikliği bu" dedi.

septik

Editör
Editör
Akp li vekilin kafası karışmış büyük ihtimalle kimin kimi adam yerine koyduğu konusunda

ENGELLIYASAM

Üye
Üye
akp=engellileri zülm akp naled ediyorum biz engellileri maf ettiler onlar olmasaydi engellilerin şuan durumlari daha iyi olurdu ben onlara seytanin takimi diyorum

sevtun

Üye
Üye
gereksiz herif

akp=engellileri zülm akp naled ediyorum biz engellileri maf ettiler onlar olmasaydi engellilerin şuan durumlari daha iyi olurdu ben onlara seytanin takimi diyorum

Başbakan Erdoğan'ın yanında böyle vekilin ne işi var.Çok aşalayıcı bir söz etmiş.Yazık sana ki milletvekili olmuşsun ama ADAM olamamışsın.:mad:

cilginpalet

Üye
Üye
yahu bende diyorum neden insanlar bana farklı davranıyor meğerse HAYVANLIKTAN insanlığa geçmişiz =) şükür bu takunyalılara bunlar olmasaydı hala HAYVANLIKTAN çıkamıyacaktık =)

polo42

Üye
bir laf vardır bizde. "yaptın bir hayır tut bacağından ayır" zihniyet temeli neyse sözlerede o yansıyor maalesef. kendisini ifade edemeyen insanı o konuma getirirsen olacağı bu. bize kadar engelli kendi kaderine terk edilmişti engellilerin elinden biz tuttuk de bari dangalak adam. tek dangalak o değil tabi bunu fırsat bilerek yediği kaba sıçanlarıda bu sayede görmüş oluyoruz. bakınız yukardaki yorumlar.

cilginpalet

Üye
Üye
bir laf vardır bizde. "yaptın bir hayır tut bacağından ayır" zihniyet temeli neyse sözlerede o yansıyor maalesef. Kendisini ifade edemeyen insanı o konuma getirirsen olacağı bu. Bize kadar engelli kendi kaderine terk edilmişti engellilerin elinden biz tuttuk de bari dangalak adam. Tek dangalak o değil tabi bunu fırsat bilerek yediği kaba sıçanlarıda bu sayede görmüş oluyoruz. Bakınız yukardaki yorumlar.
sana verecek çok güzel cevabim varda burda yayinlanmaz terbiyesiz ayrica dangalak sensin ha birde demekki kendini it gibi görüyorsunki yediğin kaba siçmiyorsun ulan bukadarmi yalakalik olurbe ananizi babanizi bukadar savunmazsiniz gerizekali

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@polo42, ben anlamakta zorluk çektim. Acaba bunumu demek istedi sorusunu kafamda netleştirmek adına soruyorum. "Yediği kaba sıçanlar" cümlesinde kimi kastediyorsun? Vekilin "engellileri adam yerine koyduk" sözünü eleştirenlerimi, yoksa o vekilin bizzat kendisini mi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Özel mesajlaşmaları sormuyorum polo. Sen o kelimeyi kime karşı sarfettin onu soruyorum...

ZEYCAN

Üye
Üye
Adam söylediği gafın bedelini ödemeliydi;Ancak bu partiye kadar da engelliler yok sayılıyordu

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Ah şu zavallı engelli düşünceler !!!

İnsanın zikri ne ise fikri de odur. Bazen gaf deriz bazen pot kırdı deriz sonuçta insanız bir şekilde dilimiz sürçttü deriz ancak eğer ortada böylesine istemdışı bir cümle sarfedildiyse işte o zaman dilin kemiği olmasa da bilinçaltının dışa vurumu şeklinde algılarız. Bunun başka bir açıklaması yok olamaz da...

Şu an aslında çok şey yazmak istiyorum bir o kadar da hiç bir şey yazmak istemiyorum...benim vekilim mi bu insan ? beni mi temsil ediyor? yoksa tüm yurdumda yaşayan engelli kardeşlerimi mi? kendisi ne zamandan beri adam olmuş da engelli kimliğini adam yerine koymuyor ? bunlar kim arkadaşlar ? bu nasıl bir açılış konuşması ? bu nasıl bir yerme ? bu nasıl bir engelli zihniyet ? bu nasıl bir yaklaşım ? bu nasıl bir insanlık suçu ?

Şahsım adına asla üzerime almıyorum ve sizlerin de üzülmesini hatta şu an benim yaşadığım duyguları hissederek tansiyonunuzun fırlamasını istemiyorum. Ama gelin görün ki hepimizin aklı ve zekası yerinde ve böylesine insanlık dışı bir konuşmayı kim nasıl içine sindirebilir?

Aslında burada önemli olan siyasi yaklaşım olmamalı. Ben özellikle siyasete karışmak istemiyorum ve hepinizin siyasi tercihine de saygı duyuyorum. Hangi partiye üye olursanız olun hatta benim kendi partimden bir milletvekili bu konuşmayı yapmış olsaydı yine de lanet ederdim. Başka türlüsü mümkün değil.

Ben kendimi bildim bileli insanım. Bayan olsam da ne adamlığı ne de insanlığı kendisi henüz insan olmamış birisinden öğrenecek de değilim. Hele ki bu kişi bir milletvekiliyse ben böyle vekil istemiyorum.

Yazık! Çok yazık ! Böylesine engelli düşüncelere sahip vekiller tarafından temsil ediliyor olmak yeterince üzücü. Daha fazla üzülmenin anlamı da yok. Bu kadar güzel bir ülkede böylesine çirkin sözler sarfeden siyasilerin hala başımızda olması bile fazlasıyla elem verici.

Bu siteyi ziyaret eden, bu sitenin gerçek ev sahipleri çok değerli arkadaşlarım lütfen birbirinizi suçlamaktan vazgeçin. Hepinizin aklı ve zekası kimi neden suçlayacağınıza, suçlamanız gerektiğine yetecek düzeyde. Birbirinizi bu denli patavatsız ( yok bu kelime hafif kalır aslında ) bir konuşma akışı için incitmeyin olur mu? Biliyorum elinizde değil çünkü öfke dolusunuz ve öfke baldan tatlıdır kardeşlerim ama ayıp asla bizim ayıbımız değildir. Bu sebeple en azından insanların seçim zamanı kendi oylarına sahip çıkmalarını ve oylarını kime neden verecekleri konusunda biraz daha temkinli olmalarını diliyorum.

Sevgiyle kalın, dostlukla, kardeşlikle kalın,

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
Söylediklerinize aynen katılıyorum GAZOZ HANIM..Sanırım benim bi.. şey yazmama gerek kalmamış..Zira aynı duyguları taşıyorum sizlen beraber..:)..Sadece o engellilere ADAM yerine koyduk diyen herife sormak lazım gelir=(SEN ADAMMISIN LENNNNNNNNNNNNN)..:)..sevgiler..

septik

Editör
Editör
bir laf vardır bizde. "yaptın bir hayır tut bacağından ayır" zihniyet temeli neyse sözlerede o yansıyor maalesef. kendisini ifade edemeyen insanı o konuma getirirsen olacağı bu. bize kadar engelli kendi kaderine terk edilmişti engellilerin elinden biz tuttuk de bari dangalak adam. tek dangalak o değil tabi bunu fırsat bilerek yediği kaba sıçanlarıda bu sayede görmüş oluyoruz. bakınız yukardaki yorumlar.

Alıntı ile cevapla yerine beğene tıklamışım bakın insan istemesede hata yapabiliyor.

Polo42 kardeşim şimdi bir konuda beni aydıtlatmanı bekliyorum gerçi Halil beyde sormuş ama bir cevap göremedim lütfen ben tekrar etmeyeyim (o kaba) ne anlama geliyor.
Çünkü bakınız yukardaki yorumlar demişsiniz ve benim halen arkasında durduğum bir yorumdur hatta bir çok şey daha ekleyebilirdim fakat konu dağılsın istemedim.
Şimdi ricamdır kastınız neyse bu sayfada görmek isterim.

Kısa bir açıklama yapayım burada o veya bu parti aşığı olanlar olsa dahi burası siyaset arenası değil bizlere kim kötü laf ederse bu kim ve nereye mensub olduğunun bir önemi yok cevabını alır.
Yaklaşık 38 yıldır 2022 engelli yasası var ve o zamandan bu güne her engellinin bugünkü şartlardan çok daha adam yerine konudğu bir yasaydı o yasa müracat edeni reşit kabul eder ve engelli ise gereğini yapardı ve bugün mevcut yararlananların toplamından çok daha fazla kişi faydalandı.

Bir insana ki sağlık durumu bir yana adam değildiniz demek kimsenin haddine düşmez anca adam olmadığını kabul eden ve o lafı savunana düşer.

berkemeteatasoy

Üye
Üye
valla köyde davara gidemeyenler gelip insanların başına millet vekili olursa olacağı bu,böyle gereksizce bişey sarf edebilirler..demekki bizleri engellileri adam yerine koyan insan yerine koyan kimse olmamış o vekil gibi insan olacağıma ben insan olmamaya razıyım.engelli adayı olduğunu bilmiyor sanırım..bizim yaşadıklarımızı oda yaşasın bakalım o zaman ne hissedecek..çok laf varda söylenecek..ama karşımdaki insan olmalıki

gülümse_hayata

Üye
Üye
Hiç kimse bu bir vekilde olsa başbakanda olsa bir başkasına sizi adam yerine koyduk diyemez bu kabul edilemez. O kişi şayet böylesi bir cümle kurabilme terbiyesizliğinde bulunmuş ise sonuçlarınada katlanma cesaretini göstermelidir. Çıkıp ortaya istifasını vermelidir zira bu insanların yüzüne bakacak yüz isterim ben. Fakat bu olayı partilere siyasete dökmek o parti , bu parti diye adlandırmak yanlış diye düşünüyorum. Evet bu olayı yapan bir AKP vekili olabilir bir x parti vekilide olabilirdi . Sorun partilerde değil o partilerde ki bazı insani duyguları yitirmiş kişilerden kaynaklı bunu hepimiz biliyoruz ama yinede olayı partizanlığa dökebiliyoruz. Umarım hangi parti olursa olsun ülkemizi kim yönetirse yönetsin önce insani duyguları tam olsun ki eşitliği , hakkı , hukuku adaleti herkeze eşit sağlasın.

Sağlıcakla kalın..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bilmiyorum ihanet mi gaf mı bu,
Görevli falan mı yoksa saf mı bu,
o makamda edilecek laf mı bu,
o ağız da böyle konu olamaz.

Berru

Üye
Üye
kırıcı buldum ..