Engellileri Sinir Eden 3 Soru

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Görseller üzerinde biraz çalışma yaparak biz engellileri gıcık eden 3 soruyu görseller eşliğinde beğenilerinize sunuyorum. Konu yoruma açıktır. :)

Soru 1: Sana ne dememi istersin? Engelli, özürlü, sakat?

engelli, ozorlu,sakat.jpg

Soru 2: Devlet size yardım ediyor, daha ne istiyorsunuz?

engellilercalısma.jpg

Soru (veya düşünce) 3: Aaaa hem engelli hemde sevgilisi var.

engellilerask.jpg

Not: Görseller tarafımca engelliler.gen.tr platformu için hazırlanmıştır, izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanması külliyen yasaktır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hoş bir çalışma olmuş. Eline sağlık.. :)

GülerAkköse

Üye
Üye
Beni de sinir eden bir soru var :)
Engelsiz Şahıs : Amaannn Canııımmmm ... senin neyin var ayollll... sen engellimisin ...
Almora : Hönkkk!!! eee.. sizin cocuklar nasıl

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) Sen engelli değilsin ki

Şu anda almoranın yazdığına gülüyorum bi yandan ama işin gerçeği ben artık bu sinir bozucu soruyu duymaktan gerçekten usandım :( TC Devleti bile bana % 54 engelli raporu vererek hayattan engellendiğimi kabul etmişken şimdi '' sen hiç engelliye benzemiyorsun! '' diyen garip kişilere sormak istiyorum

- Engelliler nasıl ki? neye benzer ki? he siz onları fiziksel görünüş olarak eksik olarak düşündüğünüz için görünüşte sağlam, tamam birinin engelli olabileceğini kabul edemiyorsunuz?

GülerAkköse

Üye
Üye
Üç sene önce Ailemle beraber Fethiye'deyim Tatilin heyecanıyla sanırım merdivenlerden üçer beşer hoplaya zıplaya inerken düştüm sol dizimde morarmayla beraber bir şişlik oldu. Fethiye devlet hastanesine götürdü babam beni ortopediden sıra aldık, yürümekte zorluk cekiyorum babam bi tekerlekli sandalye buldu neyse ben bindim tekerlekli sandalyeye , sabah vakti karnım ac babam bana bişiler almaya gitti o ara baktım önümde 15 kişi var doktara rica edeyim engelimi belirteyim bana öncelik tanısın düşüncesiyle, tekerlekli sandalye kullanmayıda bilmem kendimi iteleye kakalaya polikliniğin önüne kadar geldim hasta cıkınca ben engelliyim bana öncelik tanırmısınız dedim :D doktorun bana cevabı : sen engellimisin ? yok dedim ben zaten bu tekerlekli sandalyeyede meraktan oturdum sol bacakta polio sekeli düşmemden kaynaklanan dizde morarma ve şişme var ama gecer ya boşver dedim :) o ara babam yetişti. Engelli kartımı gösterip muayene oldum.

Velhasıl ben normal hayatta tekerlekli sandalye kullanmıyorum desteksiz mobilize olabiliyorum o an tekerlekli sandalyedeydim ve doktorun o garip sorusuyla karşılaştım. Dışarıdan engeli belli olmayıp içerisinde neler yaşayanlar var tanrı onları korusun.

Birey

Üye
Üye
Bakmakla görmek arasındaki fark gibi... Dr. bakmış ama görememiş.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) harikasın Mesut kardeşim aynen bakmakla görmenin aynı şey olduğunu düşünen tüm engelsizlerin engelli düşüncelerinden örnekler;

-vah vah neden ki?
-ne oldu ki?
-nasıl oldu?

Utanmasa yada zamanı yeterli olsa hayatını mercek altına alacak olan doktor lakaplı insan müsveddelerinden nefret edesim geldi yine :( he bi de şu çok gençsin lafı yok mu? o an var ya yüzünü dağıtasın gelir!!!

Engelli olmanın yaşla, başla, boyla, posla, güzellikle, yakışıklılıkla ilgisi nedir ki? nasıl bir bağlantı kurulabilir ki? engellilik sadece yaşı geçkin olanların yaşaması beklenen bir engellenme halidir çoğuna göre ama işte hayat öyle değil!!!

septik

Editör
Editör
İyide dostlar,

Anlatılmak istenen gayet açık..

O anlatımdan çıkardığınız bumudur...

septik

Editör
Editör
Engelli, her kesim tarafından dışlanan, eksik veya işlevi düşük bir veya bir kaç organın, insan kavramının niteliklerini kökten deiğiştirdiği düşünülüyor sağlıklı tarafından,

Yapamaz, edemez, çalışmaz, sevemez, devlet bile asli görevi olan engelli benim vatandaşımdır destek olmalıyım yerine, sadece engellileri kullanmakta, mümkün olduğunca kısıtlamalara giderek yok sayma çabasında, son çalışmalarıda sadece laf üreterek yapıyor görünmek, engelliyi ailesinin sırtına yükleyerek bizlerden kurtulma çabasında.

Baştaki anlatım, gerçeğin ta kendisi....

Tekerlekli Sandalye