Engellilerin ÖTV'siz otomobil alımında motor hacmi 1900 CC'ye çıkartıldı

Arkadaşlar biliyorsunuz engellilerin otomobil alımında motor silindir haçmi 1600 cc ile sınırlanmıştı. Yeni düzenlemeye göre 1900 cc ye çıkartılmış. Yalnız bu sadece dizel otomobilleri kapsıyor.
İlgili haberin detayları...

Taslakla, bugüne kadar 1600 cc motor hacmine sahip araçları Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ödemeden edinebilen engellilerin alabileceği araçlarda 'dizel motor' seçeneği de getiriliyor. Buna göre engelliler, 1900 cc motor hacmine sahip dizel araçları da ÖTV ödemeden alabilecek.
Kaynak: Engelli yakını olana tayin m

Bu taslak olup henüz kesinleşmedi diyebiliriz. dolayısıyla okuyupda net anlamayan arkadaşlar hemen sevinmesin ve gaza gelmesinler...

Taslak'ta olsa ilginç, neden 2000 CC'ye kadar değil de 1900 CC'ye kadar anlayamadım.

Amaçlanan nedir, Otomotiv piyasasına baktığımda 1600 CC ile 1900 CC arasında araç yok gibi bir şey.

merhaba arkadaşlar ben sıfır değilde 2. el araba alsam ötv ödermiyim?abimim bir arabası var onu kia sorentoyla takas yapsam aparat taksam hem ben hem abim kulanabilirmi 2. el olduğu için bide 1600.geçiyor sıfır olmadığı için sorun olurmu teşekkürler

Geri