Engellilerin problemleri toplumun da problemidir

gülümse_hayata

Üye
Üye
AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, engellilerin problemlerini toplumun problemi olarak gördüklerini söyledi.

AK Parti İl Başkanı Uzer, Güneydoğu Özel Eğitim Kurumları Derneği (GÜNDER) yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Uzer, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, eğitimleri başta olmak üzere engellilerin bütün sorunlarının çözümünün destekçisi ve takipçisi olduklarını vurguladı.

Hükümetleri döneminde engellilerin sorunlarının çözümü için çok önemli adımlar atıldığını kaydeden Uzer, “Engellilerin problemlerini toplumun problemi olarak görüyoruz. Engellilerin problemlerinin, sıkıntılarının çözümü noktasında tüm resmi ve özel kurumların üzerine düşeni yapmaları gerekiyor. AK Parti olarak biz engellilerin sorunlarının çözümünün, sıkıntılarının giderilmesinin destekçisi ve takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanı Yener Doğruer ise kurumlarının 400'ü uzman olmak üzere yaklaşık 850 personelle hizmet verdiğini bildirdi.

Yener, şöyle konuştu:

Kasım 2010 tarihi itibarı ile Gaziantep'te yaklaşık 6 bin bireyin, 41 merkezden hizmet aldığını anlatan Yener, “Engelli bireylerin tıbbi tanılamalarında yaşanılan sorunlardan dolayı, özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerinden yararlanacak bireylerin, Özürlü Sağlık Kurulu Raporu alma sürecinin uzun zaman alması ve rapor kararlarının da çoğunlukla olumsuz verilmesi nedeniyle engelli bireyler kendilerine tanınan yasal hakların tersine, bu süreçte eğitim olanaklarından yararlanamamaktadırlar” diye konuştu.

guncelgazete.

Tekerlekli Sandalye