Engellilerin raporları 2020 Mayıs ayı sonuna kadar geçerli

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Evde Bakım Yardımı”ndan ve engelli aylıklarından yararlanan engellilerin, rapor sürelerinin bitmesi durumuna hak kaybına uğramaması için, mevcut raporları Mayıs ayı sonuna kadar geçerli kabul edeceklerini duyurdu.

Türkiye’yi de etkileyen yeni koronavirüse karşı alınacak tedbirler kapsamında, hem sağlık kuruluşlarını meşgul etmemek hem de vatandaşların mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan uzak durmalarını sağlamak için önlemler aldıklarını belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, daha önce Sosyal Güvenlik Kurumu tedbirleri kapsamında sağlık raporlarının SGK tarafından yapılacak ikinci bir duyuruya kadar uzatıldığını ve bu raporlara istinaden verilen ilaç ve tıbbi malzemelerin reçete yazdırmadan alınabileceğini hatırlattı.

Bakan Selçuk; “Evde Bakım Yardımı ile engelli aylıklarından yararlananlar süreli Engelli Sağlık Kurulu raporlarını belirli aralıklarla yenilemek durumunda. Süresi dolan raporlar nedeniyle engellilerimizin mağdur olmasını önlemek amacıyla, raporlarını Mayıs ayı sonuna kadar geçerli kabul edeceğiz.” dedi.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, “Belirlenen süre sonunda, bu durumdaki engelli vatandaşlarımız için yeni bir bilgilendirmede bulunacağız.” hatırlatmasında da bulundu.

Türkiye’de 521 bin kişi engelli Evde Bakım Yardımından, 720 bin kişi de engelli aylığından faydalanıyor.

ferhan

Üye
Üye
Yani iyi güzel Allah devletimizin yardımıcısı olsun. Bizi ve ülkemizi bu illetten kurtarsın. Fakat süre olarak pekte uzu bi süre değil yani. Benim oğlum mayısın 19 unda 18 yaşına girecek ve benim oğluma erişkin raporu almam gerekiyor bunun içinde daha önceden başvuru yapmamız gerekiyor ki bazen raporda itiraz sürecide ekleniyor benim nisan 15 te başvuru yapmam gerekiyordu fakat gidişat şuan sıkıntılı olduğu için başvuru yapamayacaz ve ayriyeten de vasi kararı almam gerekiyor bildiğiniz gibi oda uzun bi süreç yani devletimiz bu süreyi çok kısa tuttu bence

SM-J610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Baris3535

Üye
Üye
Mayis geldi catti tekrar mi uzuyacak yoksa raporumu yeniliycez ? Bilgisi olan varsa yazsin covid 19 ile mucadele hala devam edior bu esnada rapor yenilemek icin gitsek acaba ilgileniceklermi ilginc bence verilen sure az

Aliçayan

Üye
Üye
Diyarbakır da heyetler durdurulmuş maalesef rapor yenileyemiyoruz benim oğlumda 18 yaşına Nisan 15 te girdi çözger raporu 2 yıllıktı 2021 de son süresi bakım aylığı kesilir mi bu süre uzamazsa

deadly_sin

Üye
Üye
1 mayıs ile 31 mayıs çok da farklı değil temmuz 31 olsaydı eywallah!..bu arada emeklilerin vergi indirimleri süresiz ile yenilemelerine gerek yok sgk çağırmadığı sürece...çalışanlar mecbur tabii ki.

Tekerlekli Sandalye