Engellilerin Sorunları Masaya Yatırıldı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, UBP Girne Miletvekili Mehmet Tancer ile birlikte

Gazimağusa Engelsizsiniz Platformu yetkililerini kabul etti. Platform Sözcüsü İlyas Yağlı, Gazimağusa’da 18 yaş üzeri engellilere bir Rehabilitasyon Merkezi kazandırmak amacıyla başlatılan çalışmaların son noktaya geldiğini belirttiği konuşmasında engelli vatandaşların ihtiyaçlarına duyarlılık yaratma hedefinde olduklarını ifade etti.

Yağlı, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gazimağusa 18 yaş altı Özel Eğitim merkezinde de öğretim kadrosu olmadığı için sorunlar yaşandığını dile getirdi.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst de KKTC’nin tüm okulları, kurum ve kuruluşları ile özel sektörde engellilerin daha rahat yaşayabilecekleri koşulları hayata geçirmeyi arzuladıklarını belirtti.

Dürüst, Gazimağusa’daki okul için Kamu Hizmeti Komisyonu’nun sınavlarının tamamlandığını, atamaların bir hafta içinde gerçekleşeceğini dile getirdi.

Dürüst, amaç özel eğitime muhtaç çocukların kendi kendilerine yetebilmelerini sağlamak, ailelerinin de yaşamlarını kolaylaştırmak olduğunu belirterek herkese duyarlı olma çağrısı yaptı.

UBP Girne Milletvekili Mehmet Tancer de Sivil inisiyatifin güçlü olduğu pozisyonlarda başarı şansının da güçlü olduğunu belirterek, bu çalışmaların yalnız Gazimağusa’da değil diğer tüm bölgelere yayılması dileğinde bulundu.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Tekerlekli Sandalye