Engellilerin Sorunları Paylaşıldıkça Azalırmı?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Engelliğin bir çok çeşidi olduğunu biliyoruz. Yaşadıkları sorunlardan az veya çok her birimiz haberdarız. yeri geldikçe bir çok toplumda engellilik konusunda sohbetler edip tartışmalar yapıyoruzdur. Belki herkez kendi çapında fikirler atıyordur ortaya yararlı olan fikirlerin yanı sıra hiç bir faydası olmayan fikirlerde sunuluyordur.

Peki bir çok sorunu olan engellilerin sorunları paylaşıldıkça azalırmı?

Her yerde yazmak ve anlatmanın ses getireceğine inanıyormusunuz?

Sorunları paylaşmak engellilerin istedikleri eşitliği,hakları alması yönünde ne gibi faydalar sağlamaktadır?

Medyada yapılan açıklamalar yapılan söyleşiler ne kadar fayda sağlamaktadır? Medya üzerine düşen rolu yerine getirebiliyormu?

Toplumdaki insanların bildiklerini paylaşarak yada yaşadıkları tecrübeleri ele alarak, engelliliğe dair sorunların giderilmesinde rolü ne boyuttadır?

Bahreyn

Üye
Üye
Elbette engelli sorunlarının paylaşılması, çeşitli platformlarda dile getirilmesi insan algısında değişikliğe yol açacak ve problemlerin çözümünde faydalar sağlayacaktır. En azından bu konuda daha fazla insanın bilinçlenmesi sağlanıp sorunların çözümü hızlanacaktır. Katılıyorum herkes mantıklı ve faydalı fikirler, projeler üretemeyebilir; ancak bu paylaşımlar bir kişinin bile sorunlara sessiz kalmamasını sağlasa yeterli. Unutmayın tek bir kişi tüm dünyayı değiştirebilir...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Engellilik aslında toplumun bilinçsizliğinden bu denli zorlaşıyor. Zaten zor olan yaşam koşulları toplum tarafından göz ardı edilerek dahada yoğunlaşıyor. Üst tarafta sorduğum sorular aslında bana kalırsa olması gerekenler.

Soruların benim açımdan yanıtlarıda şu yönde dir.

Peki bir çok sorunu olan engellilerin sorunları paylaşıldıkça azalırmı? Evet bana kalırsa azalır psikolojik olarak rahatlatır konuşmak terapidir.

Her yerde yazmak ve anlatmanın ses getireceğine inanıyormusunuz? Ben buna inanıyorum elbet birileri bu sesleri duyacaktır ve harekete geçecektir.

Sorunları paylaşmak engellilerin istedikleri eşitliği,hakları alması yönünde ne gibi faydalar sağlamaktadır? Sorunlar paylaşıldıkca ortak payelerde bulunulacak ve çözümler aranacaktır. Bunu yetkililere duyurarak gereken haklara erişilme açısından bir adım olduğu kanısındayım.

Medyada yapılan açıklamalar yapılan söyleşiler ne kadar fayda sağlamaktadır? Medya üzerine düşen rolu yerine getirebiliyormu? Medya hepimizin bildiği gibi her kitleye ulaşıyor zengin fakir fark etmeksizin herkezin evinde tv vardır gazete radyo vs.. ve haber dinliyordur medyada yapılan söyleşiler ses getirmek adına faydalıdır fakat medya işini tam yapıyormu dersek orada bireaz karamsarım çünkü medya daha çok popiler olan haberler peşinde mankenler sanatçılar vs...

Tekerlekli Sandalye