Engellilerle alay edilmesi!

magvali

Üye
çocuğumun %72 raporu var.9 yaşında ilk okula gidiyor.5 yaşına kadar kucağımda taşıdığım,onu gözümden sakındığım,düşürdükleri için tenefüse bile çıkamayan,kaldırımdan aşşağı inmek için bile destek isteyen çocuğun sırtına okulda beni tekmele diye yazıyı gördüm okuldan almaya gittiğimde hayatımda hiç bu kadar üzülmedim.öğretmeninden müdürüne kadar herkesi azarladım bagırdım çağırdım okuu karıştırdım.merdiven inemeyen çocuğa beni tekmele diye sırtına yazı yazmaları çok ağrıma gitmişti.... bazen insanlardan nefret ediyorum.çünkü engellilere kötü davranılmasını görmek alay edilmesini görmek ölümden beter.bunları ne içinmi yazdım..............bilmiyorum.............bilmiyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Aslına bakılırsa bu türden durumlarda okuldaki eğitimci kadrosuna, öğretmeni müdürü v.b gibi büyük iş düşüyor. O yaştaki çocuklara engellilik bilinci aşılanmalı. Belliki bunu aileleri yapamamış.

İsen Buga

Üye
Üye
Mlli eğitim İl Müdürlüğüne o yazıyı dilekçe ekine ekle ve gönder... Gerekirse yerel gazeteye gönder. Bakalım müfettiş gelmezse namerdim. senden çok ben nefret ettim.

İsen Buga

Üye
Üye
baba olmaktan çok olayın farkında olan benim gibi sakatlar bu durumu bilir. Dolayısıyla bu tür tiplerden nefret ederler, güçlü biri olduğum için ilkokulda öğrencilerin yarısını dövmüşümdür. Siz anlatınca beni de düne götürdün...
lakin bilmediğim şu kime şikayet edeceğimdi; hakkımı nasıl alacağımdı? büyüyünce öğreniyorsun maalesef haklarını almayı...
Bence şikayet et milli eğitime dilekçeye de o yazıyı ekle...

magvali

Üye
33 yaşindayim ama böle şeyler yaşadiğini görünce çocuğumun çocuklarimizin çocuk gibi ağliyorum bazen.ve sadece şu duayi ediyorum.beni bizleri yani ana babasini onlarin başindan eksik etmesin..amin

İsen Buga

Üye
Üye
Amin Cümlenize...
İl MEB'e şikayet et bence, okul o kadar duyarsız olmaz. Öğrencilerini korumayacak kadar aciz değildir. Solaya at gözlüğü ile bakan boş adamları ve boşvermiş görevlileri silkelemek gerek...

sinandeniz

Üye
Üye
türkiye halkın dan bir örnek başka birşey beklenemez türkiye halkından canınızı fazla sıkmayın nihayetinde karşınızdakilerde çocuk siz çocuğunuzun yanında olun yeter yeri geliyo o 9 yaşında ki çocuklar bizlerle bile dalga geçebiliyor anne baba terbiyesinden kaynaklı vitamininide türkiye topraklarından alan bir kötü davranış bence bu durum bu bakış açısıda türkiyede hiçbirzaman değişmez ahanda buraya yazıyorum :)

eflatun12

Üye
Üye
benim kızımda cerebral palsi hastası..henüz yürüyemiyor... bazen kucağımda parka götürüyorum diğer çocuklarla tanışsın belki heveslenir vakit geçirir onlarla diye ama bizi gören velilerin % 90 ı bize bulaşıcı hastalık taşıyomuşuz gibi, uzaydan gelmişiz gibi davrandılar... çocuklarını bizden kaçırdılar...:( böyle ebeveynlerin büyüttüğü çocuk ne kadar duyarlı olabilir ki... :(

Tekerlekli Sandalye