Engelliliğin Dilencilikte Bile Kullanılmasına Neden İzin Veriyoruz?

gülümse_hayata

Üye
Üye
Nedir bu insanların çektiği diyerek başlamak istiyorum yazıma...

Evet nedir bu insanların çektiği!

Engellilik bir çok konuda sömürü malzemesi olarak kullanılıyor bu konulardan bir taneside insanların vicdanlarına oynayarak engelli takliti yapılarak dilenilmesidir. Neden insanların sağlık sorunları kendini bilmez densizlerin kazanç kaynağı haline geliyor.

290820130928220408138_2.jpg

Dışarı çıktığımız zaman bir çok kez dilenen insanlara denk geliriz. Bu insanların belkide %90'ı gerçekten zor durumda olduğu için dilenen insanlar değildir. Bu noktada bir parantez açarak (zor durumda olmakda dilenmeye gerekçe değildir.) bununda altını çizmekte bana kalırsa fayda var.
Kolay kazanç peşine düşen bir takım insan müsvetteleri kendilerince bunu meslek edinmişlerdir. Aynı zamanda öyle kepaze dilim insan demeye varmayan yaratıklar vardır ki kadınları hatta çocukları bile bu kazanç kapısında kullanırlar.

Kendilerine çizdikleri bu yolda çocukların masumiyetinden, engelliliğin vicdana dokunmasından faydalanırlar yazık...

Kimisi yerlerde sürünür, kimisi kolunu sarar,kimisi boynuna yazıp astığı bir bildiriyle konuşamadığını duymadığını, yada ellerine aldıkları bir deste kağıtla amansız hastalıklar pençesinde olduklarını söyleyerek acitasyon yaparlar. Bizlerde her seferinde bu durum karşısında kayıtsız kalmaz onların ekmeğine yağ süreriz. Zira vicdanlarımıza oynanmıştır engellilik dendimi bizim halkımızda bir acıma duygusu mutlaka hasıl olur. Çünkü engellinin acınması gereken bir insan olduğu beyinlerimize yerleşmiştir.

Engellilik bir çok x kişi tarafından dramatize edilmeye çalışılır engellinin düşkün ,acınası bir yanı olduğu hep empoze edilmeye çalışılmıştır hatta başarılmıştırda. İşte bu noktada fırsatçılar devreye girer ve tüm bu duyguları kullanarak maddi kazanç sağlar. Bunada gerek engelli, gerekse engelsiz tüm insanlar fırsat verir. Bu durumda hepimiz ben sen o herkes suçlu değilmidir?

Hep hayatını savaşlar vermek zorunda olan insanlar çevreyle savaş,yasalarla savaş,toplumla savaş maddiyatla maneviyatla savaş bukadar nasıl basitleştirilebiliyor? Yaşamak için türlü çabalar veren bir engelli neden dilenci olarak etiketleniyor? Neden engelliliğin bukadar ucuz bir şekilde kullanılmasına fırsat veriliyor? Engelli insanların hiçte öyle zannedildiği gibi acınacak bir yanları olmadığı neden hep gözardı ediliyor?

Neden....Neden...Neden....

Siz bu nedenlere bir cevap bulabildiniz mi? Ben bulamadım....

İşte Engelliliği Kazanç Olarak Kullanan Birisi Daha...

Tekerlekli Sandalye