Engellilikle ilgili yazılar!

• Konuyu başlatan Günahsız melek(otizm)
  • Başlangıç tarihi
G

Günahsız melek(otizm)

Guest
uzun zamandır uğramadığım siteye nihayet fırsat buldum ne var ki bazı yazılardan rahatsızı olduğumu aslında şöle diyelim engellilikle ilgisi olmayan sanki yaşıyormuş gibi destanlar yazan arkadaşların olduğunu görmek ve bunu bilmek çok acı kendisi bu yazımdan sonra umarım buna bir son verir lütfen insanların duyguları ile oynamayın gerçekten bunu yaşıyorsanız yada ailenizde ki engelli bir yakınınız varsa yada birşeyleri paylaştıysanız kaleme alın yazdığınız her satır insanları duygularını farklı yönde etkiliyor biraz vicdan.herkesi kandırabilirsiniz ama yaradanı asla.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hangi vicdan?
Engelli biri olarak yada engelli yakını olarak engellilik üzerine sadece "biz"mi yazı kaleme alacağız? Bildik manada sağlıklı bir insan neden yazamasın? Farzedelimki bu insan hayatında hiç ama hiç engelli tanımasın hatta görmesin. Onları anlamak adına, dertlerine ortak olmak adına bir caba sarfediyorsa bunda kötü olan nedir?
Ve bu insan(lar)a bize dair tek kelam edemezsin demek ne kadar vicdani? Tüm yaşamımızı "ayrımcılık mikrobuyla" savaşmaya adamışken "engelsiz" insanlara söylenen bu sözler ayrımcılığın daniskası değilde nedir?

Engelli, engelsiz, kör, topal, siyah, beyaz adı sanı, milliyeti ne olursa olsun insan "insandır."
Bu site "özelde engellilerle" ilgili bir site olsada, tüm üyeleri engellilerden oluşacak diye bir kural yok. Zaten böyle bir kuralın olması yandığımızın resmidir. Ve şunu kimse unutmasın. Ne zamanki bu sitenin üye ve ziyaretcileri engellilerden çok engelsiz insanlardan oluşursa işte o zaman amacımıza ulaşmış oluruz. Bu sitenin kurucusu ve yöneticisi olarak değişmeyecek tek fikrim varsa oda yukarda yazdığım bu fikirlerdir. Bunu beğenen beğenir beğenmeyene Allah selamet versin.

Savcı

Üye
Üye
Eeee o zaman biz yazıp biz okuyalım. Kendin çal kendin oyna. Bu dünyada engellisi engelsizi hep birlikte yaşamıyormu?
Halil beyinde dediği gibi biz onlara (engelsizlere) bizim aramıza bizim kurduğumuz sitelere gelmeyin yazı yazmayın dersek onlarda bize sizde bizim aramızda olmayın dediklerinde ne diyeceğiz. Veya bişey demeye hakkımız olurmu?
Bir hadiste size bir kötülük yapıldığında sizde aynı şekilde kötülük yapmayın deniliyor(hadisi tam unuttum yanlış demiş olabilirim ama anlam ollarak değişmez)

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu yazının bana hitaben yazıldığını ve ne için yazıldığını çok iyi biliyorum. Ama hiç önemli değil ben doğru bildiğimi doğru bildiğim yerde yapıyorum. Evet ben bir engelsizim bu suçmu nasılki engellilik suç değilse bu da değil. nasılki engelliler toplumun her alanında olmak istiyorsa bende burada olmak istiyorum ve buradayım yazıyorum /yazacağım isteyen okur istemeyen okumaz. Ayrımcalık yapılmasın diye ahkam kesenler neden şuanda bu ayrımcılığı yapıyorlar? Daha 2 veya 3 ay öncesine kadar günahsız melek böyle düşünmezken ayrıca diğer sitedede engelsiz olduğumu ve yazılar yazdığım bilip beğenirken şimdi bu tutum çok enteresan. Ayrıca site sahibi bana siteyi terk etmemi söylemediği takdirde beni artık hiç bir kuvvet buradan gönderemez bunuda unutmadan söyleyeyim .

Tekerlekli Sandalye