Engellilikte Ürün Faktörü - Tekerlekli sandalye kullanım sorunları

designest

Üye
Üye
Merhaba,

Japonya'da endüstriyel tasarım üzerine okuyorum ve engellilere yönelik ürün geliştirme üzerine uzmanlaşıyorum. Bu konuda çalışan 3 arkadaşız ve tasarımımıza temel oluşturması için bir anket çalışması yapıyoruz. Çalışmamızın sonunda tekerlekli sandalye tasarımı ve bir makale çıkarmayı planlıyoruz.

Eğer vakit ayırabilirseniz çok seviniriz.

Linki:

Survey provided by

Teşekkürler.

A.Erman

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, anketi doldurup yolladım... Gönderme butonuna basınca bir uyarı çıktı ama anketin elinize ulaşıpğ ulaşmadığından emişn değilim. e-posta bildirimi için e-posta adresimide yazdım. admin@engelliler.gen.tr bir kontrol ederseniz iyi olur.
Arkadaşlar lütfen 2 dakikanızı ayırıp anketi doldurun. Bu türden çalışma yapan kişilere destek olmalıyız ki araştırma sonucu olası ürün tasarımı istediğimiz şekilde olsun. Sonra istediğim özellikte medikal ürün bulamıyorum demeyin.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Doldurup gönderdim ancak bildirim falan gelmedi neticesi gelir sanırım.

designest

Üye
Üye
Merhaba Hali Bey,

Anket elime ulaştı. Çok teşeküür ederim. Aslında çok büyük, güzel bir sürpriz oldu bana. Aslında ankete yeni başlamama rağmen, birebir görüşmeden yada tanıdık olmadan kimse doldurmaz diye düşündüm biran. Çoğu zaman arkadaşlara bile zorla yaptırabiliyoruz.

Desteğiniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim gerçekten.

designest

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim. Anketinizi almış bulunuyorum.

designest

Üye
Üye
Merhaba, anketinizi aldım. Teşekkür ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ben teşekkür ederim. Sizin gibi bü türden çalışmalarda bulunan herkese elimizden gelen desteği vermeye hazırız.
Tekerlekli sandalye kullanan arkadaşlar, lütfen sizlerde iki dakikanızı ayırıp anketi doldurunuz.

Sulhi

Üye
Üye
Doldurup gnderdim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim...

designest

Üye
Üye
Merhaba Halil Bey,
Bugün anketi yayımlamaya başladığım 6. gün. Şu an itibariyle 60 kişi ankete katıldı. 5-7 saat sonrası 4-5 kişinin daha yapacağını düşünüyorum. Saat farkından dolayı özellikle akşam saatlerinde anketi akşam saatlerinde evlerinde yapanlar oluyor ve ben sabah kalktığımda görüyorum.
İlk sizin forumunuzda başlamıştım bu anketi yapmaya ve aynı şekilde ilk 8ini sabah sürprizi olarak görmüştüm.
Bugün mesajım birkaç dernek sayfasında daha yayınlandı. Genellikle dernek görevli, başkan ve grup adminlerinin desteği ve anketi daveti olmasa anketi yapacak kişilein sayısı çok az olurdu.
İlerki günlerde özel mesajlaştığım ve bana yardımcı olan kişilerden tekrar bir ricam olacak ve tekrar hatırlatma yapmalarını isteyeceğim. Böylece gözünden kaçmış, yada unutmuş kişiler de ankete katılmış olur diye düüşünüyorum. Tahmin edici bir sayıya ulaşmış olurum inşallah.Bu çalışmadan makale de yayımlamak istediğimden sayının fazla olması içeriğinin daha ciddiye alınmasını sağlayacaktır.
Anket cevaplarını grafik ve istatiski verilere çevirebiliyorum, fakat biraz daha beklemek ve veri toplama niyetim var. Anket yapanlardan güzel öneri ve yorumlar alıyorum. Güzel insanlar da tanıma fırsatım oldu.
Sonraki gelişmelerden de bilgilendireceğim sizleri.
İlginiz için teşekkür ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Gelişmelerden bizlere haberdar etmeyi ihmal etmeyin. Bende elimden geldiğince katılım olması için çaba sarfedeceğim. Bu arada anketle ilgili daha doğrusu ürünle ilgili şunu belirtmek isterdim. Bunu daha öncede benzer çalışma yapan bir arkadaşımıza iletmiştim sanırım. Benim tekerlekli sandalye ve akülü sandalyelerde olmasını istediğim en büyük özellik yerden (kanape, koltuk vb. gibi değil) sandalyeye geçişi kolaylaştıracak bir sistem. Aynı şekilde akülü yada tekerlekli sandalyeden yine yere inmeyi sağlayacak bir sistem.
Popo kısmına gelecek bir aparat sayesinde önce öne doğru gelecek daha sonra asansör sistemi yada bir nevi kiriko benzeri bişeyle direk yere indirecek sizi. Ben bir tekerlekli sandalye yada akülü sandalye tasarlasaydım ilk bunu yapardım. Tabi bu sistem sadece zemin için değil aynı şekilde yatağa, kanapeye geçiş içinde kullanılabilir.

designest

Üye
Üye
Merhaba Halil bey,

Ankete başlayalı yaklaşık 2 hafta oldu. Ankete katılanların sayısı da hayal edebileceğimden daha fazla oldu. Şu anda Türkiye'den 105 kişi cevapladı. Anket için zaman ayıran/ayıramayan, kalben destek veren herkese kucak dolusu selamlar.

A.Erman

star trek

Üye
Üye
Yolladım.

Fakat siz sandalye geliştireceksiniz.
İyi hoş güzelde.
Ben bunu alamadıktan kullanamadıktan sonra bunu üretseniz bana ne faydası olucak?

Türkiye de kadırım rampa yokki..
Evler kullanışlı değil ki..
Sosyal sigorta vatandaşın sandalyesini sağlık gideri olarak algılamıyor ki..
Oysa doktora gitseniz her keze ayrı ilaç verilir.
Herkezin derdi başka....

Tekerlekli Sandalye