Engellinin yapabileceği iş mi?

Hakan.60

Üye
Üye
Dün bir iş için işkur a gittim.işkur aracılığı ile patronla görüştüm.işin mahiyeti kamyona yük yüklemek, yük boşaltmak.
Bu iş için engelli personel istemiş.buraya kadarı belki normaldi.Ama anormal olanı şu idi.adamla konuştum ve bana engelimin ne olduğunu sordu.Bende psikolojik engel dedim.Ve Şok cevap....
Adam bana ben ortopedik engelli arıyorum bu iş için dedi.
Düşünsenize kamyon yükleme, boşaltma işine Ortopedik engelli işçi arıyor.
Seni işe alamam bende zaten bi sürü manyak var.bide raporlusu ile uğraşamam dedi.
Eyvallah dedim ve odasından çıktım.Daha sonra tekrar odasının kapısını çaldım içeri girdim.
"Bana gene ne var.Burada sana göre iş yok dedim" dedi.Dilimden sadece şu kelimeler döküldü.
Allah'ın senide,bizim halimize düşümeye gücü yeter.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Töbe bismillah. Yemin ediyorum bu yaşadığını komedi filmde gösterseler herkes filmi abartmış der. Ah ah türkiyenin halleri.

Hakan.60

Üye
Üye
Aynen öyle abi.
Anadoluda bi söz vardir."Cebinde parası olanın sesi gür çıkar" diye
Adamın cebinde parası var seside gür çıkıyordu.ama kafasında ya beyin yoktu,yada insanlara arşı-aladan bakmayı meziyet sayıyordu.
Tam bir film işte
Sanırım engelli istihdam etmesi gerekiyor bu sebeble de ceza yememek için bir ilan vermiş.geleni gideni beğenmiyor.habire bahaneler buluyor anlaşılan.
Yük taşımaya ortopedik engel arayan zihniyet, telefon Çağrı merkezinede işitme engelli bir işçi arar gibime geldi.
Eskiden zoruma gidiyordu, artık gülüyorum Ağlanacak halimize

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam,

Ya dayanamadım yazmak istedim. Güzel kardeşim madem adam manyak, psikopat, gerizekalının teki neden aynı odaya tekrar giriyorsun? Madem girdin peki o zaman '' Ben de senin gibi bir manyakla çalışmayı istemiyorum! '' gibi bir laf etmiyorsun? hazır yeri gelmişken bundan sonra ki yaşamımda olumsuz durumlarda ilahi adalete sığınmak yerine kime ne gerekiyorsa o anda cevap vermeyi, hemde o an içimden ne geliyorsa hiç bir sansür uygulamadan söylemeyi, içime atmamayı kendime ilke edinmiş bulunuyorum.

An itibariyle ilk uygulama :)

Hakan.60

Üye
Üye
Anlayana susmak en güzel ve en ağar cevap değilmidir.
Ayrıca benim rahatsızlık şizofreni.bu sebeble en ufak olayda zaten raporu var deyip olayın daha da büyütüldügü bir engel grubu.
Kimseye zararımız dokunmasın diye susanlardanim.
Napim adam insanlıktan nasibini almamışsa bende mi onun seviyesine ineyim.

kakolito

Üye
Üye
Türkiye'de acaba ne zaman bir şeyler doğru şekilde gidecek acaba?

Tekerlekli Sandalye